XXX-Man čet 19.3.2020 17:04

Najnoviji marlin radi odlično sa bltouchem.

 

Imaš posebno za skinuti marlin i posebno example konfiguracije sa službene stranice projekta.

 

Sam si podesiš što ti treba u konfiguraciji i nećeš imati problema.

nbdy32 čet 19.3.2020 21:18
XXX-Man kaže...

Najnoviji marlin radi odlično sa bltouchem.

 

Imaš posebno za skinuti marlin i posebno example konfiguracije sa službene stranice projekta.

 

Sam si podesiš što ti treba u konfiguraciji i nećeš imati problema.

Ajd molim te daj linkove,više neznam kaj sam skinuo,kaj nisam,već 3 dana konfiguriram printer zbog BLtouch-a

 

Da sam znao da je tak nebi niš dirao ... 

 

Ok,skinuo sam neke stvari,probao konfigurirati,ali ...

 

Kod kompajliranja mi veli da moram odabrati MEGA,ne anet 1.0 ...

 

Da li moram skinuti i novi arduino prog,da bi se ovo moglo kompajlirati na ante 1.0 ???

SHELBY_09 sri 25.3.2020 11:36
JozoBozo121 kaže...

Pa printeru bi trebalo biti svejedno koji je filament. Printer ga samo topi, ukoliko je filament suh, ujednačene debljine i bez nekakvih grudica tu nema nikakve velike razlike sad.

 To mi je jasno, možda sam krivo formulirao pitanje. Ukratko, ne želim ubacit neko smeće od filamenta. Citam da je Devil Design dobar, ima li jos sta za preporuku?

JozoBozo121 sri 25.3.2020 12:16

U zadnjih godinu dana sam potrošio skoro cijele dvije role Devil Designa, jednu Fiberlogya i jednu od Spectruma, ove dvije zadnje do pola. Nisam imao nikakvih problema s njima, držim ih inače u onim vakum vrećicama za usisivač tako da su suhe kad ih ne koristim.

JozoBozo121 čet 26.3.2020 09:58
Manzi kaže...
Ozbiljno? Ide preko Italije? Malo glupo. Zanima me kakvo je stanje jer izgleda da kod nas nestaje plastike, a treba nam za printanje vizira...

 Prvotna procjena je bila danas, sad je to skočilo na ponedeljak, a mislim da će se to još prolongirati kako ide s ovim odgodama. Jasno je da je situacija takva kakva je i da sigurno imaju više pošiljki, ali da nema kamiona ili kombija koji vozi iz Slovenije za Hrvatsku mi je nevjerojatno, pogotovo kad je stanje u Italiji ovakvo kakvo je sa svim ograničenjima, zabranama i ostalime. Chipoteka sigurno ima, kad sam bio zadnji put tamo su bile pune police, možda je bilo preko 200 kila raznih filamenata, dostava bi im trebala valjda raditi i dalje ako je dućan zatvoren za fizičke kupce. 

jozef čet 26.3.2020 13:51

UPS iz zapadne i sjeverne Europe u HR uvijek ide preko Italije (>Milano>Bologna>Hrvatska). Ako imate opciju koristite GLS, on ide preko Mađarske.

P.S. sad vidim da je paket iz Slovenije, baš čudno.

 

Imam problema sa onom cijevčicom prije hotenda, već drugi puta mi se kontaminirala u kratkom vremenu pa bijeli print ima smeđe mrlje, a i površine nisu baš najbolje. Ima li neki trik za čišćenje? Dugo sam mislio da mi je ABS povukao vlagu, a onda sam imao začepljenje i kad sam ga očistio print je bio dobar. Sad mi se nakon možda 10-20metara filamenta opet print pogoršao. Morat ću očistiti temeljitije. Imate li neki trik, savjet?

JozoBozo121 čet 26.3.2020 14:01
jozef kaže...

P.S. sad vidim da je paket iz Slovenije, baš čudno.

 Pa Brnik je okolica Ljubljane, stvarno mi je nevjerojatno da nema neko vozilo koje ide iz Italije za Hrvatsku pa stane tamo, ili bi čovjek očekivao da ima vozila koja transportiraju pakete na liniji Ljubljana-Zagreb, sumnjam da nema trgovine i prometa na toj relaciji između dva glavna grada susjednih država, ovo mi se čini dosta neefikasno. Drugi put ću uzeti opciju Pošta Si, valjda će oni direktno predati paket našoj pošti ili Expressu pa će oni dovršiti dostavu.

JozoBozo121 pet 27.3.2020 16:09

Stvarno ne mogu vjerovati kako trenutno ide ova dostava. Znači, paket je krenuo iz okolice Ljubljane prema Zagrebu. Da bi onda paket prvo završio u središnjoj Italiji, a nakon toga jučer bio otamo poslan u Milano gdje je čekao jedan dan i jutros vidim da je poslan dalje, pa okej, nadao sam se da će danas doći onda u Zagreb kamionom odatle jer valjda ima više pošiljki. Da bi maloprije otišao na UPS tracking i vidio da je je**ni paket uspješno stigao u Nurnberg u Njemačkoj.

 

Nakon 4 faking dana paket je uz jedno 1500 kilometara putovanja stigao 650 kilometara dalje od odredišta nego što je prvotno bio..... 

 

isalopek sri 1.4.2020 11:04

Postovani
Planiram kupiti 3 d printer i razmisljam o creality ender 3 pro. Da li je model ok? Ima puno nedostataka obzirom da je rojec o low end pisacu?
Za filament sam planitao azurefilm petg 1.75? Ok filament?
Svaka preporuka je dobrodosla i hvala unaprijed
Lp

Rodić sri 1.4.2020 15:21

Za prvi printer i vise nego dovoljno, nemoj gledati sta je mala cijena, sposoban je kao i puno skuplji modeli, uz napomemu da kao i kod ostalih imas dosta nastimavanja dok ti ne pocne printati savrseno.

Rodić čet 2.4.2020 18:00
isalopek kaže...
Nazalost opruga nije bilo za uzeti, sve su prosle. Gledam s druge atrane da ih narucim. Da li je potrebno uzimati tl smoothere i dumpere za motor?

 Iskreno i ne, bolje je uzeti novu plocu koja stisa sve, skr mini je najpopularnija 

jonas19 čet 2.4.2020 18:45

Bok ,

vec duze vrijeme citam thread ,

malo po malo sastavljam 3d printer baziran na ramps+arduinu , skoro gotov i eto danas uspio skuriti arduino , krivo uštekao endstop ;(

 

ima netko možda jedan arduino mega viška , da mi ga posudi dok mi novi kinez ne stigne?

 

Također ako nekome treba imam 8 komada LM8U ležaja , krivo naručio , (od frenda dobio 10mm šipke nakon što sam naručio 8mm ležaje)

https://imgur.com/a/IMLGblj

MasterG ned 5.4.2020 00:08
jonas19 kaže...

Bok ,

vec duze vrijeme citam thread ,

malo po malo sastavljam 3d printer baziran na ramps+arduinu , skoro gotov i eto danas uspio skuriti arduino , krivo uštekao endstop ;(

 

ima netko možda jedan arduino mega viška , da mi ga posudi dok mi novi kinez ne stigne?

 

Također ako nekome treba imam 8 komada LM8U ležaja , krivo naručio , (od frenda dobio 10mm šipke nakon što sam naručio 8mm ležaje)

https://imgur.com/a/IMLGblj

 vidio sam na fejsu poruku...nemam da ti dm/posudim al sretno :)

Grozni_Zabac sub 18.4.2020 20:58

Pozdrav,

 

ima li netko od forumasa da je u mogucnosti isprintati dva objekta (velicina na slici)? Ako je, onda bi prvo htio provjeriti koliko bi se materijala potrosilo pa da posteno to onda platim (ocekujem da bi dosta moglo otici). Iskreno, rade bi nekom forumasu platio za to nego firmama koje nude usluge printanja jer ne vjerujem da im se zamara sa printanjem malih kolicina necega.

Planiram si printati upgrade za pedale, link na projekt. Koliko vidim, tamo je autor napisao neke smjernice kako bi se trebalo printati pa bi to valjalo uzeti u obzir.

 

MasterG ned 19.4.2020 19:24
Grozni_Zabac kaže...

Pozdrav,

 

ima li netko od forumasa da je u mogucnosti isprintati dva objekta (velicina na slici)? Ako je, onda bi prvo htio provjeriti koliko bi se materijala potrosilo pa da posteno to onda platim (ocekujem da bi dosta moglo otici). Iskreno, rade bi nekom forumasu platio za to nego firmama koje nude usluge printanja jer ne vjerujem da im se zamara sa printanjem malih kolicina necega.

Planiram si printati upgrade za pedale, link na projekt. Koliko vidim, tamo je autor napisao neke smjernice kako bi se trebalo printati pa bi to valjalo uzeti u obzir.

 

 ja bnih ti mogao to isprintati...koliko misliš da bi koštalo, baš me zanima...slike u privitku sa podacima koliko traje print i koliko materijala ode :)