miro973 ned 12.1.2020 10:51
fer-de-lance kaže...

A jel znaš kakav je to transformator unutra?

Moraš imati 12V DC na izlazu.

I onda to spojiš na kontroler, a iz kontrolera ide crna žica tam na traku na onu žicu koja piše 12V, a ostale tri žice idu po boji, crvena, zelena i plava.

Imaš kakav voltmetar ili univerzalni instrument?

 

 Ne znam, kupljen je prije nekoliko godina kad je tu planirana traka, a tek sad je došla na red. Znam samo da sam tražio dovoljno jak da mogu spojiti 10 metara trake i da je bio ogroman. Kontroler je žicom koja mi viri iz zida spojen na njega, na ova dva kabela  koja vire iz kontrolera su spojene dvije led trake pomoću 4 pina. I kako god da ih uključim svijetli samo plavo i neće daljinskim ništa.

 

Instrumente nemam

fer-de-lance ned 12.1.2020 11:07

Teško je ovak na pamet reći, kad ne znaš o kakvom se transformatoru radi, i nemaš instrument.

Probaj uslikati ako imaš s čim.

 

Inače, ovaj kontroler ti je super, imam dva takva doma, i fakat su odlični, dobar softver i dobar daljinski. 

 

miro973 ned 12.1.2020 11:11
fer-de-lance kaže...

Teško je ovak na pamet reći, kad ne znaš o kakvom se transformatoru radi, i nemaš instrument.

Probaj uslikati ako imaš s čim.

 

Inače, ovaj kontroler ti je super, imam dva takva doma, i fakat su odlični, dobar softver i dobar daljinski. 

 

 Evo slike kako je spojeno, samo još gore je bilo spojeno na kabel iz zida, znači ovo uzemljenje nije spajano jer nema di, ostalo jest, ali sam skinuo jer nije funkcioniralo kako spada. Ako ne bude druge režem knauf, ali rado bi izbjegao sve. Hvala na pomoći.

fer-de-lance ned 12.1.2020 11:14

Čekaj, jesi siguran da je gore na žicama 12V, da ne bi bilo 220V?

Ako ti ispitivač za izmjenični napon svijetli kad gore diraš s njim onda pazi.

I jel se sjećaš kakav je transformator bio u pitanju, obični metalni transformator ili kutijica - adapter s elektronikom?

 

miro973 ned 12.1.2020 11:22
fer-de-lance kaže...

Čekaj, jesi siguran da je gore na žicama 12V, da ne bi bilo 220V?

Ako ti ispitivač za izmjenični napon svijetli kad gore diraš s njim onda pazi.

I jel se sjećaš kakav je transformator bio u pitanju, obični metalni transformator ili kutijica - adapter s elektronikom?

 

 


A valjda bi trebalo biti ako je spojeno na transformator, a je. Bio je ovakav nekakav https://vidik.hr/shop/cijena/trafo-za-led-traku-14758 plaćen oko 150kn tada.

Ispitivač svijetli na sve tri žice sa slike i to me brine, zato se bojim da nije na transformator krivo spojeno.

miro973 ned 12.1.2020 11:28
fer-de-lance kaže...

Da, ako je obični ispitivač za 220V, ne bi trebao uopće svjetliti.

Pazi da ne diraš rukama dok ne znaš o čemu se radi.

A ovak ne budeš ništa napravio, posudi instrument od susjeda pa provjeri.

 

 Znači moguće je da je krivo spojeno na transfomatoru? Obični je ispitivač. Znači da je dobro spojeno ne bi svijetlio ni na jednoj žici ili?

nbdy32 ned 12.1.2020 11:31

Meštre,najvjerojatnije si si skurio IR adaptere ...

 

Probirštift/tinjalica/ispitivač svjetli od 100V na više (obično je deklariran na 400V) tako da ako ti je svjetlilo,nije dobro ...

 

Tebi za ove IR adaptere treba 12V,jesi dobio adaptere s LED trakama ???

 

Spoji to na podu i vidi kako će se ponašati ...

 

Ono trafo u utičnicu,drugi kraj u bijelu kutiju,ledice na bijelu kutiju,ako radi imaš sreće i nisi skurio IR adaptere ...

 

Inače one 3 žice koje ti vire iz zida se koriste najčešće za 220V,još ako su krute,onda sigurno ...

 

 

Sad vidim da nema adaptera sa LED trakama u paketu ...

 

A gle možda je i instalter zabunom okrenuo žice na trafu ...

 

 

fer-de-lance ned 12.1.2020 11:34

Da, lako moguće da mu je na onim žicama 220V, a možda i nije, možda je čovjek samo upotrijebio žice koje je imao pri ruci.

Ali ne zna ništa dok ne izmjeri instrumentom.

Zato bolje da ne dira rukama te žice i posudi instrument i izmjeri.

 

miro973 ned 12.1.2020 11:44
nbdy32 kaže...

Meštre,najvjerojatnije si si skurio IR adaptere ...

 

Probirštift/tinjalica/ispitivač svjetli od 100V na više (obično je deklariran na 400V) tako da ako ti je svjetlilo,nije dobro ...

 

Tebi za ove IR adaptere treba 12V,jesi dobio adaptere s LED trakama ???

 

Spoji to na podu i vidi kako će se ponašati ...

 

Ono trafo u utičnicu,drugi kraj u bijelu kutiju,ledice na bijelu kutiju,ako radi imaš sreće i nisi skurio IR adaptere ...

 

Inače one 3 žice koje ti vire iz zida se koriste najčešće za 220V,još ako su krute,onda sigurno ...

 

 

Sad vidim da nema adaptera sa LED trakama u paketu ...

 

A gle možda je i instalter zabunom okrenuo žice na trafu ...

 

 Hvala obojici na pomoći. Odgovaram ovdje jer mi sad ništa nije jasno.

 

Sa led trakama sam dobio ovo sa slike koja je u ranijoj objavi,a specifikacije su slikane na papiru. Taj kontrolor je 12V, trafo mi je u knaufu. 

 

Je li moguće da sam doista sve spalio kad mi svijetli i dalje samo plava boja na traki - ne bi li onda cijela traka pregorila zbog spajanja na jaču struju?

 

 

nbdy32 ned 12.1.2020 11:54

Hmmmm ...

 

Između ostalog rekao si da ti probirštift svijetli na svim trima žicama ???

 

Nije mi jasno, zašto traka svijetli,jedino ako nisi nekako skurio adapter,a on preko nekog svog dijela unutra pusti napon na plavu boju ...

 

Između ostalog koliko intenivno svijetli plava,ako je prežestoko,onda sigurno imaš preveliki napon na traci ...

 

Da barem imaš adapter da možeš to sve na podu ispitati ...

miro973 ned 12.1.2020 12:10
nbdy32 kaže...

Hmmmm ...

 

Između ostalog rekao si da ti probirštift svijetli na svim trima žicama ???

 

Nije mi jasno, zašto traka svijetli,jedino ako nisi nekako skurio adapter,a on preko nekog svog dijela unutra pusti napon na plavu boju ...

 

Između ostalog koliko intenivno svijetli plava,ako je prežestoko,onda sigurno imaš preveliki napon na traci ...

 

Da barem imaš adapter da možeš to sve na podu ispitati ...

 Da, svijetli, tako je. 

 

Pogledat ću u adapter jel što spaljeno izgledom. Svijetli po meni nekom normalnom bojom ne prejako, ni slabo.

ScarFace007 ned 12.1.2020 14:11

Hvala na odgovoru !

 

Međutim, trebaju mi WS2812B led na 12V 5m. 

 

Na ovoj stranici je cijena 149,00 po metru koliko sam shvatio. To mi probija budžet. 

 

Ima li možda neko drugo riješenje. 

 

Napominjem da sam koristio krivi naziv, pisao sam adresabilne, a korisnik u par postova prije ih je nazvao i "digitalnim". To mi je pomoglo ali svejedno nisam uspio naći baš to što mi treba. Može li mi netko pomoći pronaći odgovarajuću traku. 

 

Treba mi 5m digitalne/adresabilne led trake.

 

Imam transformator za struju i imam postojeći adapter onaj bijeli.

Nisam siguran mogu li njega koristiti ili ne, ali ako mi treba to novo, uzeo bi i to novo.

Volio bi kad bi bile na IC, jer imam samsung koji ima aplikaciju za promjenu boje, i ima ic port.

fer-de-lance ned 12.1.2020 14:26
miro973 kaže...

Izrezao knauf - spojeno je ovako. Ovaj bliži kabel je struja do trafo, a onaj dalji je struja od trafa do izlaza iz zida. Je li to ok spojeno? 

 Ne vidim dobro oznake, ali treba biti spojeno na -V i +V, a ono di je V adj ti je za naštimavanje napona.

 

ScarFace007 ned 12.1.2020 15:02

Hvala na odgovoru !

 

Ciljam na kupnju kod nas zbog garancije. Znam da mogu proći jeftinije, međutim imam loše iskustvo u kupovanju izvana i izgubio sam 120 kn jer je crko kontroler za cca 4 dana. 

 

Stavio sam drugi i on radi evo 3 godine bez problema. Međutim došlo je vrijeme za digitalizaciju ledica i želio bi ih kupiti kod nas. Nije moguće da nema baš nigdje.

 

miro973 ned 12.1.2020 15:37
fer-de-lance kaže...
miro973 kaže...

Izrezao knauf - spojeno je ovako. Ovaj bliži kabel je struja do trafo, a onaj dalji je struja od trafa do izlaza iz zida. Je li to ok spojeno? 

 Ne vidim dobro oznake, ali treba biti spojeno na -V i +V, a ono di je V adj ti je za naštimavanje napona.

 

 Hvala još jednom. Stanje provjereno, evo slika trafa u prilogu i dalje svijetli isto kako god spojim. Očito ću morati zvati nekog stručnjaka da to riješi, tko ima uređaje i vidi gdje je problem...

 

 

nbdy32 ned 12.1.2020 17:08
miro973 kaže...
fer-de-lance kaže...
miro973 kaže...

Izrezao knauf - spojeno je ovako. Ovaj bliži kabel je struja do trafo, a onaj dalji je struja od trafa do izlaza iz zida. Je li to ok spojeno? 

 Ne vidim dobro oznake, ali treba biti spojeno na -V i +V, a ono di je V adj ti je za naštimavanje napona.

 

 Hvala još jednom. Stanje provjereno, evo slika trafa u prilogu i dalje svijetli isto kako god spojim. Očito ću morati zvati nekog stručnjaka da to riješi, tko ima uređaje i vidi gdje je problem...

 

 

Je po slici je dobro spojeno ...

 

A sad moguće da ne radi IR adapter kako treba,moguće da trafo ne radi kako treba (makar onda nebi svjetilo) ...

 

Najvjerojatnije je do kineskog adaptera,a tako svijetli na obje trake ...

 

Možda je unutra žičica puknula koja ide prema 4-pinskom konektoru ... 

miro973 ned 12.1.2020 17:28
nbdy32 kaže...
miro973 kaže...
fer-de-lance kaže...
miro973 kaže...

Izrezao knauf - spojeno je ovako. Ovaj bliži kabel je struja do trafo, a onaj dalji je struja od trafa do izlaza iz zida. Je li to ok spojeno? 

 Ne vidim dobro oznake, ali treba biti spojeno na -V i +V, a ono di je V adj ti je za naštimavanje napona.

 

 Hvala još jednom. Stanje provjereno, evo slika trafa u prilogu i dalje svijetli isto kako god spojim. Očito ću morati zvati nekog stručnjaka da to riješi, tko ima uređaje i vidi gdje je problem...

 

 

Je po slici je dobro spojeno ...

 

A sad moguće da ne radi IR adapter kako treba,moguće da trafo ne radi kako treba (makar onda nebi svjetilo) ...

 

Najvjerojatnije je do kineskog adaptera,a tako svijetli na obje trake ...

 

Možda je unutra žičica puknula koja ide prema 4-pinskom konektoru ... 

 Probao na dva adaptera, jedan kineski, drugi kupljen u trgovini, ista stvar. Ali i dalje svijetli ispitivač na sve tri žice koje iz trafa idu prema adapteru, ne znam jel moguće da je trafo neispravan....

fer-de-lance ned 12.1.2020 17:51

Baš sam razmišljao, moguće da trebaš samo obrnuti polaritet ovog konektora koji ide u kontroler, pa možda proradi.

A kaj se tiče ispitivača, lako moguće da je to normalno, jer obično to napajanje ima kondenzator između primarne i sekundarne strane preko kojega malo struje curi i onda imaš na izlazu i pola AC napona, ali jako male struje, i to je ok.

 

miro973 ned 12.1.2020 18:42
fer-de-lance kaže...

Baš sam razmišljao, moguće da trebaš samo obrnuti polaritet ovog konektora koji ide u kontroler, pa možda proradi.

A kaj se tiče ispitivača, lako moguće da je to normalno, jer obično to napajanje ima kondenzator između primarne i sekundarne strane preko kojega malo struje curi i onda imaš na izlazu i pola AC napona, ali jako male struje, i to je ok.

 

 Isprobao i to, tek na obrnutom radi, inače kad normalno spojim nema nikakve reakcije.

 

 

JozoBozo121 čet 16.1.2020 12:24

Planiram naručiti ovu RGBWW 4in1 traku, s ovim WiFI kontrolerom i ovim 12V napajanjem. Traka je 14.4w/m, upotrijebio bi nekih 4m sad, ali sam mislio naručiti napajanje od 10A ili 12A ako bi s neke druge strane stavljao traku pa da onda već imam i 12V za nju, a razlike u cijeni su samo par centi. Na jednom dijelu bi mi trebao biti prekid od nekih 100-120cm između dva dijela trake pa sam vidio da ima ovakav plosnati kabel s kojim bi mogao povezati ta dva dijela, ne znam bi li taj dio mogao predstavljati problem, mislio sam direktno zalotati na kraj prve i onda na početak druge trake.

Filip720 čet 26.3.2020 12:07

Pozdrav,

 

Zanima me znate li je li išta krivo spojeno s ovom rgb trakom? Sa aliexpressa je prije par godina naručena mislim da je 5m duljina, spojena je preko ovog adaptera na utičnicu, zanima me to što spominjete te transformatore tj. napajanje možete li mi malo bolje pojasnit čemu to služi za led trake? Ova traka konkretno ne radi tj. radi na blic čim uljučim u struju pokaže se jedna boja i instantno se ugasi zanima me treba li promijenit cijeli taj sistem ili samo neki dio od ovoga? 

 

Hvala puno, isprike za loše termine ne razumijem se previše u ovo. 

Lp!