Samogradnja - općenito

Gdje pronaći leće za LED-ice

Dex.pwn čet 6.12.2018 18:38

Ovako, radim PCB koji bi sadržavao SMD LED-ice(bijele, 1206). No nisam siguran dali će se svijetlost rasprsnuti/razbacati okolo ili će ići pravo u daljinu.

Na PCBu bi napravio rupe za učvrstiti držač leća(drčać bi bio napravljem pomoću 3D printera), no problem je što ne mogu leće naći. Ideja je da jedna leća ide na jednu LED-icu, te da su leće ili kvadratnog ili okruglog oblika.

Dali može pomoć oko pronalaska leća? Predpostavljam da bi plastične leće dobro odrađivale posao. Leće bi trebale usmjeravati svjetlost u daljinu(ne znam stučni naziv za takve leće, mislim da se konkavne zovu).

Ovo s lećama je ideja, no potrebne su mi leće koje mi trebaju kako bi dizajnirao držać na leće - dimenzije leća, oblik, način na koji bi ih stavljao u držać itd..

Zahvaljujem.

Damir22 čet 6.12.2018 19:17

Ebay, imas lece za ledice svih vrsta, po stupnjevima, od 5 do 120 stupnjeva. Logicno sto je stupanj manji, dobiva se uzi i koncentriraniji snop svjetla. Cak ti ni drzac ne treba, jer svaka ima svoj nacin montaze..

Dex.pwn čet 6.12.2018 19:23
Damir22 kaže...
Ebay, imas lece za ledice svih vrsta, po stupnjevima, od 5 do 120 stupnjeva. Logicno sto je stupanj manji, dobiva se uzi i koncentriraniji snop svjetla. Cak ti ni drzac ne treba, jer svaka ima svoj nacin montaze..

 

Ukucao sam "lens DIY" no jedine leće koje sam dobio su 23mm u promjeru što mi je preveliko.

Nešto ovog tipa mi izlazi - https://www.ebay.com/itm/5pcs-lot-High-Power-LED-lens-23mm-convex-lens-pmma-led-lens-for-DIY/323316718230?hash=item4b472d9a96:g:LGUAAOSw~CRTqNt-:rk:3:pf:0

No to mi ne odgovara.