Berko sub 4.2.2012 03:24

Dal netko zna di bi se ovo moglo nabavit? Zvao sam Asus hrvatska i tamo su mi rekli da neće bit dostupan na našem tržištu zbog verzije windowsa koja nije za našu regiju... {#}

Ono što sam našao na Ebayu i sl. su svi sa dostavom samo u USA ili Kanadu...
A ono što je relativno blizu (Austrija i Njemačka), tamo je cijena preko 1000€ pa čak i do 1500€... (za razliku od 1000$ u SAD-u)

Berko ned 26.2.2012 17:10
zatojeto kaže...

Takvu ocjenu može dobiti samo na ovom forumu. Ništa nema, ništa ne može, baterija koma, ocjena 10.

To nije tablet kao iPad i ostali tableti... Ovo je više klasični laptop u tablet kučištu. Ali najveća prednost ovog uređaja je to što ima ugrađenu wacom-ovu tehnologiju osjetljivosti na pritisak i koristi wacom-ove olovke. A to što ima i5 proceosr i 4 Gb RAM-a, te Windowsima7 znači da možeš na njemu pokrenut programe tipa Photoshop, 3Ds max, Maya, Zbrush ili Mudbox. I radi toga je taj uređaj zanimljiv ljudima koji koriste upravo takav software.

Ovo nije uređaj za surfati i updejtat status na FB... Ovo je više alat za posao i kao takav vrijedi tu cijenu i zaslužuje takvu ocjenu. Onaj koji ovaj uređaj ne može iskoristiti kako treba i koji ne razumije njegove prednosti i upotrebu, nebi trebao ni razmišljati o njemu, nego si nabaviti iPad ili Galaxy tab.

 

Evo primjer upotrebe ovog tableta (premotati na 5:00 za demontraciju rada u Zbrushu):
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=8E1G9p4B9lY#t=207s

zatojeto sri 29.2.2012 11:51
Berko kaže...
zatojeto kaže...

Takvu ocjenu može dobiti samo na ovom forumu. Ništa nema, ništa ne može, baterija koma, ocjena 10.

To nije tablet kao iPad i ostali tableti... Ovo je više klasični laptop u tablet kučištu. Ali najveća prednost ovog uređaja je to što ima ugrađenu wacom-ovu tehnologiju osjetljivosti na pritisak i koristi wacom-ove olovke. A to što ima i5 proceosr i 4 Gb RAM-a, te Windowsima7 znači da možeš na njemu pokrenut programe tipa Photoshop, 3Ds max, Maya, Zbrush ili Mudbox. I radi toga je taj uređaj zanimljiv ljudima koji koriste upravo takav software.

Ovo nije uređaj za surfati i updejtat status na FB... Ovo je više alat za posao i kao takav vrijedi tu cijenu i zaslužuje takvu ocjenu. Onaj koji ovaj uređaj ne može iskoristiti kako treba i koji ne razumije njegove prednosti i upotrebu, nebi trebao ni razmišljati o njemu, nego si nabaviti iPad ili Galaxy tab.

 

Evo primjer upotrebe ovog tableta (premotati na 5:00 za demontraciju rada u Zbrushu):
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=8E1G9p4B9lY#t=207s

  Takovih dječjih programčića za ipad imaš koliko hočeš i najčešće za badava

  http://www.youtube.com/watch?v=dIuRnaym_hQ

Berko čet 1.3.2012 13:52
zatojeto kaže...

Pa dobro, ako svi vi, vas šestorica koji ste dodijelili desetke  mislite da je to dobro   kupite i sretno vam bilo. Možda asus nađe još šestoricu koji će to kupiti.

A ne kužiš zašto tebe tolko muči ovaj tablet i ocjena istog? Ako ti misliš da to nije uređaj za tebe i da nebi zadovoljio tvoje potrebe; ok, gledaj onda nešto drugo. Ne možeš nešto nazvati "sranjem" samo zato što ti ne vidiš korist od toga ili neznaš kako bi to iskoristio.
Već sam prije spomenuo i spomenut ću opet; ovo nije tablet koji konkurira iPadu i Android tabletima, niti to pokušava; jedina sličnost sa tim uređajima je sličan oblik. I ovo nije uređaj namjenjen prosječnom korisniku tableta koji će ga koristiti za surfanje, muziku i video, jer mu je neisplativ i nepraktičan.
Namjena ovog tableta je da bude upravo ono u čemu je dobar i di nema konkurenciju; da služi kao prijenosna platforma za digitalno crtanje, dizajniranje, modeliranje i sclupting. A kao takav je namjenjen ljudima koji se bave takvim poslom i kojima je ovakav uređaj alat za radit posao. A ako je alat dobar, onda ni cijena nije problem, jer će se brzo otplati.
Jedina alternativa (koja nešto vrijedi) ovom uređaju je Wacomov Cintiq monitor i to najslabiji model: http://www.wacom.com.hr/proizvodi.cfm?id=3175 (ali da napomenem, to je SAMO monitor; još ti treba računalo na koje ćeš ga priključit)

Veći modeli idu cijenom i do 20 000 kn i prodaju se ko blesavi, jer postoji kijentela za takve uređaje.... Jednako kako postoji klijentela i za ovaj Asusuv tablet i Asus je očito zadovoljan prodajom, kad namjeravaju napraviti i nasljednika ovog uređaja i proširiti ponudu varijacijama ovog uređaja; varijacijama koje će samo biti još skuplje...
A ja osobno? Ja se dvoumim između Cintiq-a i ovog Ausus-a; rađe bi Ausus ali nije službeno dostupan u Hrvatskoj... A nisam baš raspoložen naručivat iz vana (i dostavljat poštom) robu koja košta 1000€.... Tako da će najvjerojatnije odluka past na Cintiq..... Al još ću malo pričekat, pa vidjet (nije mi toliko neophodan, da nebi mogao radit bez njega)....

Scorpio9 pon 5.3.2012 11:01

Nije istina da ovaj uređaj nema konkurencije.

Odavno pratim tržište tableta, a pogotovo onih koji podržavaju "prave" OS (Win, Mac, Linux) jer su oni jedini koji mogu pokretati pune verzije programa poput: Ps, Ai, 3Dmax, Mudbox, SBD, SBP, Painter, SAI...

Evo par konkurenata:

Motion Cmputing, poznat po uređajima tipa LE1700 (i danas popularan, tražen, kvalitetan, zastario), J3500 (skup), CL900 (skup), oni rade isključivo kršne tablete namjenjene za rad na npr. gradilištima, pa je cijena opravdana.

Axiotron, preradili su MacBookPro i dobili tablet zvan Modbook apsurdne cijene, sad su napravili novi tablet, ali su i oborili rekorde po pitanju cijene - 5000$.

Asus Eee Slate - nemam neke velike zamjerke, ali ima bolji uređaj.

Samsung Slate 7 - bolji od Asusa, također i skuplji, bolji display, širi je pa ima više mjesta za one sline tabele u kojima se nalaze layeri, maske, brushovi, opcije itd. Ne sviđa mi se što ima samo 1 USB port, da bi se došlo do njega mora se izvaditi mali dio koji se lako može izgubiti i za razliku od asusa u sebi nema ugrađen spremnik za olovku.

 

Samo da napomenem, svi ovi uređaji podržavaju Wacom Pen Digitizer, znači da se po njima može pisati, crtat (u mojem slučaju ključni faktor) olovkom, samo Axiotronovi uređaji podržavaju pen pressure od 512 nivoa, ostali oko 200.

Ljudi koji kupuju ovakve tablete koriste ih za posao, ne kao igračke, za to postoji iPad, HTC Flyer, Galaxy Tab i brdo ostalih "facebook/twitter type" uređaja.

 

Wacom Cintiq serija je posebna vrsta konkurencije, broji 12WX, 21UX i 24HD, od kojih se samo 12WX može smatrati konkurentnim (12 inčni display) cjena 1000$, potreban je PC, puno kablova, nije portabilan tj. nemožeš ležati na krevetu i crtati, pa se okrenuti, pa ga odnjeti u kuhinju dok praviš kavu bla bla bla. Pen pressure 1024 i kompletna serija ima problem kod prikaza boja, naime bijela boja je neka mješavina sivkaste i pink boje, pa su svi crveni tonovi izraženi više nego ostali. Cijena za 21UX = 2000$, a za 24HD = 2500$.

 

Izlaženjem Win8 OS-a izlazi nova serija tableta, najvljena je modificirana verzija Samsung Slate 7, ne zna se o kakvim se modifikacijama radi.

Zaboravio sam napomenuti da za razliku od ekipe - Samsung i Asus se ne zagrijavaju, pa neće nikome spaliti ruke ili koljena dok ih koriste.

Asus Eee Slate je zaslužio više oko 8, a ne ovih napuhanih 9,9.

zatojeto uto 6.3.2012 08:47

Hebote, kad to pročitam zbilja su onda te desetke realne. Samo desetku treba dati onome tko to kupi i medalju za hrabrost (glupost).

Ta lista nedostataka koju je čovjek nabrojio je nevjerojatna. Ko da pričamo o vremenu od prije 20 godina. Pa zar nije jednostavnije napraviti novu programsku podršku nego na takvim krampovima vrtiti neke pretpotopne neprilagođene programe.

Berko uto 6.3.2012 12:54
zatojeto kaže...

 

Hebote, kad to pročitam zbilja su onda te desetke realne. Samo desetku treba dati onome tko to kupi i medalju za hrabrost (glupost).

Ta lista nedostataka koju je čovjek nabrojio je nevjerojatna. Ko da pričamo o vremenu od prije 20 godina. Pa zar nije jednostavnije napraviti novu programsku podršku nego na takvim krampovima vrtiti neke pretpotopne neprilagođene programe.

 

Da se razumijemo; ocjenu 10 ovaj tablet ne zaslužuje (ja ga nisam ocijenio nikako), ali da je loš uređaj nije.

A što se tiče komentara od "zatojeto", taj i sve ostale komentare (kao i autora) u buduće ignoriram, jer pregledavanjem njegovih postova, vidio sam da mu je glavna preokupacija i "dokaz kompetentnosti" trolanje svega što nema Apple logo. Tako da njegovi komentari vezano za software i ovdje raspravljani hardware nemaju nikakvu "težinu" ni značaj, jer sve što zna i može reći o tome je da su programi tipa Zbrush i Photoshop sranje, jer iPad "navodno" ima bolje programe (u kojima "crtaš" prstima, osjetljivost pritiska 0, preciznost 0, ali to nije igračka za djecu.. ne di bi {#}) ...

Nadam se da se neće ljutit, ako to njegovo "saznanje" podijelim sa stotinama tisuća grafičkih dizajnera, animatora, 3D modelera i filmskih umjetnika, koji još uvijek koriste te "zastarjele" programe. "Ljudi bacajte sve što ste do sada koristili, jer Zatojeto (jedan od onih velikih forumskih stručnjaka koji je uvijek u pravu) veli da je to sve sranje! Zašto? Nije Apple!! Kraj rasprave!!"

zatojeto sri 7.3.2012 09:28
Berko kaže...
zatojeto kaže...

 

Hebote, kad to pročitam zbilja su onda te desetke realne. Samo desetku treba dati onome tko to kupi i medalju za hrabrost (glupost).

Ta lista nedostataka koju je čovjek nabrojio je nevjerojatna. Ko da pričamo o vremenu od prije 20 godina. Pa zar nije jednostavnije napraviti novu programsku podršku nego na takvim krampovima vrtiti neke pretpotopne neprilagođene programe.

 

Da se razumijemo; ocjenu 10 ovaj tablet ne zaslužuje (ja ga nisam ocijenio nikako), ali da je loš uređaj nije.

A što se tiče komentara od "zatojeto", taj i sve ostale komentare (kao i autora) u buduće ignoriram, jer pregledavanjem njegovih postova, vidio sam da mu je glavna preokupacija i "dokaz kompetentnosti" trolanje svega što nema Apple logo. Tako da njegovi komentari vezano za software i ovdje raspravljani hardware nemaju nikakvu "težinu" ni značaj, jer sve što zna i može reći o tome je da su programi tipa Zbrush i Photoshop sranje, jer iPad "navodno" ima bolje programe (u kojima "crtaš" prstima, osjetljivost pritiska 0, preciznost 0, ali to nije igračka za djecu.. ne di bi {#}) ...

Nadam se da se neće ljutit, ako to njegovo "saznanje" podijelim sa stotinama tisuća grafičkih dizajnera, animatora, 3D modelera i filmskih umjetnika, koji još uvijek koriste te "zastarjele" programe. "Ljudi bacajte sve što ste do sada koristili, jer Zatojeto (jedan od onih velikih forumskih stručnjaka koji je uvijek u pravu) veli da je to sve sranje! Zašto? Nije Apple!! Kraj rasprave!!"

  Nema pomoći. Da se bar malo informiraš prije nego počneš valjati!