Jazzer pon 2.4.2012 12:00
HomoScepticus kaže...

Ne kupovati!

GPS uopće ne radi, a WIFI slabo hvata.

ASUS je svjestan problema i užurbano radi na novom modelu, ali ne planira upgrade kupcima Prime-a.

 

 

 

GPS je (barem većini) potpuno sporedna stvar na ovakvom uređaju, a za kako radi, radi dovoljno. Dakle, GPS teško može biti deal brejker na ovakvom uređaju jer nije nešto s čim pičiš okolo s upaljenim GPSom i navigiraš - za to mi je puno praktičniji i funkcionalniji mobitel koji držim u ruci ili na vjetrobranskom staklu ili na bicikli... S WiFijem nemam nikakvih probema, hvata isto ili malo bolje nego moj HTC desire u istim uvjetima. Pišem upravo sa Transformera spojen na neki open WiFi u trgovačkom centru udaljen cca 100m. 

 

Jazzer pon 2.4.2012 12:07
HomoScepticus kaže...

Kupio sam Prime, ali je docking tipkovnica engleska. Na virtualnoj tipkovnici sam skuzio kako doci do hrvatskih slova, ali mi nije jasno kako na fizickoj tipkovnici dobiti isto?

 

Ja sam evo rješio to u dva dana (a dva dana po kupnji skoro nisam spavao istražujući to). Dakle evo tipkajući upravo s Asus Prime tipkovnice sa svim našim slovima... Asus dolazi s dosta predefiniranih layouta ali za naš jezik nema :( pa treba malo modificiranja.

Nažalost, prvo je potrebno rootati uređaj (sve se svodi na jedan app koji skineš i tri klika). Nakon toga sam prčkao po layoutima za ostale jezike i učeći na greškama prilagodio slovački, mada se dalo i lakše riješiti stvar jer slovački ima dosta viška znakova i zblesiran layout.

Uglavnom ako te zanima javi mi, potrudit ću se složiti ti step by step upute i proslijedit ću ti sve potrebno za realizaciju uključujući i modificirani lyout tipkovnice.

 

Pozdravljam.

HomoScepticus čet 12.4.2012 23:33
Jazzer kaže...
HomoScepticus kaže...

Kupio sam Prime, ali je docking tipkovnica engleska. Na virtualnoj tipkovnici sam skuzio kako doci do hrvatskih slova, ali mi nije jasno kako na fizickoj tipkovnici dobiti isto?

 

Ja sam evo rješio to u dva dana (a dva dana po kupnji skoro nisam spavao istražujući to). Dakle evo tipkajući upravo s Asus Prime tipkovnice sa svim našim slovima... Asus dolazi s dosta predefiniranih layouta ali za naš jezik nema :( pa treba malo modificiranja.

Nažalost, prvo je potrebno rootati uređaj (sve se svodi na jedan app koji skineš i tri klika). Nakon toga sam prčkao po layoutima za ostale jezike i učeći na greškama prilagodio slovački, mada se dalo i lakše riješiti stvar jer slovački ima dosta viška znakova i zblesiran layout.

Uglavnom ako te zanima javi mi, potrudit ću se složiti ti step by step upute i proslijedit ću ti sve potrebno za realizaciju uključujući i modificirani lyout tipkovnice.

 

Pozdravljam.

Hvala lijepa. Ali, zar se ne gubi garancija ukoliko rootaš?

Jazzer čet 24.5.2012 21:03
HomoScepticus kaže...

Hvala lijepa. Ali, zar se ne gubi garancija ukoliko rootaš?

Uvjetno rečeno, root nije trajan i već sljedećim updateom će se poništiti ili ga možeš i sam vratiti (unrootati) istom aplikacijom kojom si ga i rootao tako da nema nikakvih tragova da je uređaj bio rootan pa time nema ni gubitka jamstva. Genijalno zar ne? ;)

Jazzer čet 24.5.2012 21:24
HomoScepticus kaže...

Dakle, GPS ne radi uopće, Wifi slab, korisnička podrška katastrofa.

OS nestabilan, aplikacije se malo-malo zalede, sustav ruši.

Docking tipkovnica nema hrvatska slova.

 

Ne kupovati.

GPS radi, ali meni nikako nije dealbrejker čak i da ne radi, GPS na tabletu mi ne treba. Stigao mi besplatan GPS dongle upravo, nije da ću ga koristiti ali nek se nađe - testirao s tim i sve frca od GPS signala.

WiFi radi uredno i sa javnim parstometara udaljenim hotspotovima, čak i uz slab signal uredno se surfa, maila, skida,...

OS ima svojih mušica ali su one vrlo rijetke. Dakle da, dogodit će se da će se tu i tamo nešto srušiti ali to mi se npr. nikad ne događa u aplikacijama koje redovito koristim - browser, opera mobile, quickoffice i zapravo gomila drugih. Najgora stvar je reboot koji se zna dogoditi, nema nekog uobičajenog procesa koji tome prethodi, ali opet ponavljam nikad sa širokokorištenim aplikacijama koje svakodnevno koristim.

Sve u svemu opet daleko od toga da bi to bio ikakav dealbrejker.

Tipkovnica istina NEMA HR slova, ali postoji rješenje kojim se ona uredno mogu koristiti kao da su tu što bilo kome tko je tipkovnicu uzeo ne bi trebalo predstavljati problem jer valjda čovjek tipka kad ima tipkovnicu, a ako tipka zna gdje su 4-5 naših slova koje inače koristi. Vrlo je kvalitetna, proširuje mogućnosti i bateriju tableta i sve u svemu puno bolji izbor (meni osobno jer dosta tipkam) od dodatnih 32GB rama za istu cijenu.