Razvoj web-stranica

Wordpress - problemi i pitanja

lllnuclearlll uto 10.7.2018 11:34

Imam kupljenu ovu WP temu s themeforesta:

 

https://themeforest.net/item/newspaper/5489609

 

 

Uglavnom, nisam ju kupio ja, nego sam naslijedio administraciju portala jednog. I sad s portalom nešto gadno ne štima i ja bih instalirao to sve ispočetka na drugi hosting, ovaj stari nam ističe. Usput ćemo malo mijenjati i dizajn itd.

 

Zanima me imam li pravo instalirati temu ponovno na isti ili drugi hosting i što mi treba za to? 

 

Postoji ključ s kojim se tema otključava, to je kod bivšeg admina i moram ga to tražit, nisam vidio taj ključ da mogu pročitat negdje u opcijama... Ili mi treba novi ključ ako taj stari više ne vrijedi?

 

Uglavnom nisam upoznat s licenciranjem i tim koliko puta smijem ponovno instalirati kupljenu temu i što mi sve treba za to, pa ako može mala pomoć iskusnijih korisnika?

 

kunof00 pet 13.7.2018 05:09

Koliko se sjećam, dok sam imao doticaja s tim rješenjem za diletante:

Ovisi o temi, pluginovima itd. ali najlakše je ako ti pošalje fajlove koje ima u kolekciji kupljenih tema u envato accountu.
Kupljene teme imaju uputstva, licence ili sl. datoteku s uputstvima i ključevima za eventualne pluginove korištene u temi a koji se plačaju (ovisi o temi, redovito je par takvih dodataka..nije nužno plugin plaćen kupnjom teme), custom skriptama itd.
Pravo teme, licenca.. Što se tice envata kada kupiš temu možeš njene datoteke (tema, uputstva, ev. dodatni fajlovi i sl.) preuzimati dok valjda ne nestane autor.
Rijetko koja tema sama za sebe ide van osnovne podrške od 6 mj. i nadogradnje su besplatne ali ne svega tj. nisu nužno nadogradnje teme povezane s pluginovima, no ovisi o temi; ove oko 50$ vjerojatno nisu vezane uz domenu ali pluginovi možda jesu pa ti sva ta salata polunadogradnji dođe na isto selidbom hostinga.
Nazezat češ se vjerojatno ako ne nabaviš datoteke teme s envato računa.

No možeš probati prebaciti bazu i fajlove sa servera, kao backup unesenih ključeva i izmjena, pa ručno pokrpati novu instalaciju s nužnim - uz previše glupog posla.
Ukratko, kaj im je 50$ puno za kupit nanovo?

Neka to smatraju kupnjom supporta dodatnih 6mj, npr. autori na svom support ticket sustavu ili forumu, znaju odgovoriti na pitanja za koja bi ti potrošio vrijeme analizirajući, znaju uskočiti i s custom rješenjima i riješiti svoj mutavi css/php čiju logiku su si sami smislili pa dobro poznaju materiju i sl. dok ti radiš nešto drugo korisnije ili bolje iskoristiš vrijeme na kavi.

Glede redizajna, osnovno nekakvo pravilo za miran san i zdrav duh, je da bi wp tema trebala biti barem 95% onoga što želiš već u startu - sve ostalo je loltractor.

David87 pet 13.7.2018 09:45
lllnuclearlll kaže...

Imam kupljenu ovu WP temu s themeforesta:

 

https://themeforest.net/item/newspaper/5489609

 

 

Uglavnom, nisam ju kupio ja, nego sam naslijedio administraciju portala jednog. I sad s portalom nešto gadno ne štima i ja bih instalirao to sve ispočetka na drugi hosting, ovaj stari nam ističe. Usput ćemo malo mijenjati i dizajn itd.

 

Zanima me imam li pravo instalirati temu ponovno na isti ili drugi hosting i što mi treba za to? 

 

Postoji ključ s kojim se tema otključava, to je kod bivšeg admina i moram ga to tražit, nisam vidio taj ključ da mogu pročitat negdje u opcijama... Ili mi treba novi ključ ako taj stari više ne vrijedi?

 

Uglavnom nisam upoznat s licenciranjem i tim koliko puta smijem ponovno instalirati kupljenu temu i što mi sve treba za to, pa ako može mala pomoć iskusnijih korisnika?

 

 Naravno da možeš instalirati temu kolko god želiš, ali ti treba login od themeforesta za preuzimanje datoteka. Ili jednostavno skinešhttp://www.wplocker.com/template/themeforest-themes/67573572-newspaper-882-wordpress-news-theme.html i instaliraš ;)

Fox Mulder sri 11.9.2019 21:07

Pozz!
Zna li tko postoji li kakav plugin kojim bi na svoju stranicu dodao nekog profesora na neki kolegij na nekom studiju. Kasnije se obavijesti pojedinog profesora mogu filtrirati po profesoru/kolegiju/studiju... help?

Fratelo89 pet 10.1.2020 18:13

Pozdrav!

Pokušao sam danas ulogirate se na moju wordpress stranicu i pojavi mi se sljedeći problem :'ERROR: Cookies are blocked or not supported by your browser. You must enable cookies to use WordPress'. Znali neko kako ovo riješiti jer se ne mogu ulogirati?

Hvala unaprijed!