Razvoj web-stranica

SEO optimizacija - preporuka

g29log pet 27.9.2019 04:59

Tko god zeli naruciti ikakvu seo optimizaciju mora znate da to traje mjesecima dok se ne postignu trazeni rezultati, cak i to sto trazite nije lako ostvarivo jer koga god zaposlite nece vam garantirati da ce te dobiti zeljene rezultate, onaj tko vam garantira laze 100%. Uostalom preskupo je i isplati se samo tvrtkama koje imaju love.

 

 

bunker pet 27.9.2019 08:32


Uvjek će sve završiti na lovi. Poznanica ima tvrtku čiji web nije bukvalno pipnut 10-tak godina, po svim parametrima i testovima im je stranica katastrofalna, no google ih stalno ocjenjuje najboljim rezultatima i gura ih na vrh prilikom pretrazivanja kljucnih rijeci koje su definirali. Vjerujem da je to posljedica toga kaj mjesecno uplaćuju oko 16 000 kn za google oglašavanje.

Znam i kontra primjere, tehnicki savrsene i optimizirane stranice kojih uopće nema na rezultatima pretrazivanja, a te stranice tj njihovi vlasnici uopće neulažu niti kune u marketing.

Google je kompanija i cilj je profit, a sve ostalo je usput...

Madhorse uto 26.11.2019 14:13

Poštovana Ekipa,

Mislim da sam na pravom mjestu da postavim pitanje koje je već postavljeno u istoj ovoj grupi ali vrijeme kada su traženi je bilo neko drugo vrijeme vezano za google engine i pravila koja su tada vrijedila, a  danas više ne vrijede kada pričamo o tražilici.
Mala smo tvtka koja kreće u projekt kompletnog SEO programa i planira graditi temelj u tom smjeru, no budući da smo totalno izgubljeni u moru razno-raznih agencija i marketinških tvrki, svaka sugestija profesionalaca i osoba koje su upoznate sa temom bi bila od neprocjenjive pomoći za nas.
Moje pitanje bi bilo kada se gleda iz trenutne perspektive važnosti SEO-a i svega onoga što Google danas traži vezano za On iste i Off site optimizaciju, da li itko od vas može sa sigurnošću preporučiti neku tvrtku koja ima iskustvo i kompetencije za ovaj posao.
Ne želim raditi reklamu nikome ali znam i sam nekoliko tvrtki koje se bave ovim poslom i koje i same rade na optimizaciji vlastitih stranica pa tako na razne kombinace riječi se najviše pojavljuju:
Navigo / Arbona / Oxidian / Pintaresign / prvomjesto / 
Mislim, ima dosta tvrtki i sa iskustvom i znanjem, i naravno sve cijene su otprilike tuda negdje, ali da li netko od vas koji stvarno imaju znanja / iskustva u svemu ovome da bi mogli preporučiti koju tvrku izabrati kao najbolju opciju.
Unaprijed zahvaljujem.
Može i pm ako imate neku dobru preporuku a da ne radimo reklamu..
Thnx
lexilio čet 9.1.2020 04:05
bunker kaže...

Uvjek će sve završiti na lovi. Poznanica ima tvrtku čiji web nije bukvalno pipnut 10-tak godina, po svim parametrima i testovima im je stranica katastrofalna, no google ih stalno ocjenjuje najboljim rezultatima i gura ih na vrh prilikom pretrazivanja kljucnih rijeci koje su definirali. Vjerujem da je to posljedica toga kaj mjesecno uplaćuju oko 16 000 kn za google oglašavanje.

Znam i kontra primjere, tehnicki savrsene i optimizirane stranice kojih uopće nema na rezultatima pretrazivanja, a te stranice tj njihovi vlasnici uopće neulažu niti kune u marketing.

Google je kompanija i cilj je profit, a sve ostalo je usput...

 Moja iskustva su suprotna. SEO i oglasi se mogu dopunjavati, nikako jedno ne sputava drugo, niti oglašavanje podiže SEO (organsku vidljivost). Učestvovao sam u podizanju više od 150 sajtova na prvu stranu Google, što na raznim projektima, što kao freelancer, što sada u svojoj agenciji. Uvek smo koristili fer i legalne metode, tehnike i strategije i rezultat nikad nije izostajao. Bilo je i padanja pa podizanja, ali to je po pravilu bilo popravljanje stvari koje su u startu uzete olako.

Što se tiče tih primera, voleo bih da pogledam, pa tek onda da sudim. Jedan od problema "tehnički savršenih stranica" jeste što ih prave programeri ili dizajneri, bez učestvovanja nekog iz SEO, ko će sve da koriguje i postavi na zdrave osnove. Tu najčešće padaju brojni projekti, pa kasnije jure da na Facebooku kupe jeftin (a nekvalitetan) saobraćaj.

 

DjaniPevac uto 15.9.2020 18:09

Ja se bavim SOE em već 5godina. Radio sam u par agencija i mogu reći da ima svega. Veće agencija znaju gledati na klijente od oka pa je podjela na velike i male klijente. Koliko tko plaća. No puno ovisi kakav je klijent, da li se kuži u SEO ili ne, da li ispituje, prati rad agencije ili ne. Često ako klijent se uopće ne javlja i ne ispituje rad agencije će bit ignoriran, stavljen sastrane. Jer agencije ćesto idu na sve vise klijenata za sto vecom zaradom. Dosta velikih klijentata ne zanima SEO ali ga masno plaćaju. SEO je super primjer jer ne možeš konkretno pokazati što je napravljeno i koliko to koristi. 

 

Postoje nekoliko razina SEO-a, intern, middle, iskusan seo i top. Koga doite da radi na vašem accountu je bitno za uspjeh sitea. Recimo u agencijama se priča s direktorom i sve super, ali kad sklopite posao neće on raditi na SEOu, treba pitat prije tko će radit i koliko iskustva ima.

 

Preporuke isto nisu 100% jer nije SEO građevina gdje je 2+2+ 4. Što je upalilo na jednom siteu ne mora na drugome.