Razvoj web-stranica

Hosting-shared,reseller,VPS,semi dedicated,cloud?

CroDexter sri 13.2.2019 16:47

Imam Wordpress stranicu s cca 50.000 do 60.000 unique visitora koja jednom godišnje tokom mjesec dva ode na 100.000+
Za sada sam na shared hostingu ali osjeti se da nije to ta brzina pogotovo tokom tih mjesec-dva.
Zarađujem od stranice ali ne toliko da bi uzimao nerezonski uzeo nešto što bi bio overkill (shared,reseller,managed VPS,semi dedicated,cloud)
Nisam pametan što uzeti da bi dobio na brzini otvaranja stranice.
Hvala ne sugestijama. Može i neki konkretni prijedlog za hosting.
Trenutno sam na Hawkhostu i oni imaju sve moguće opcije. Koristio sam i Stablehost.
Možda ne bi bilo loše da je smješteno u EU. Hrvatska mi se zbog cijene ne čini kao opcija.

MrBlc sri 13.2.2019 20:52

Za početak bi mogao pitati providera koliki su limiti resursa na tom hostingu, to ti može biti dobar okvir za dalje. Dodatno, računaj da u slučaju sporog rada gubiš nešto korisnika i da je migracija trošak, pa procijeni po tome koliko bi ti jači server trebao, može ti malo pomoći i statistika posjeta u procjeni. S druge strane, dedicated server bi možda bolje koristio cache, pa si tu malo na dobitku.

 

I na kraju, gledaj i što možeš napraviti na samom WP-u po pitanju optimizacija. Da li imaš dosta botova koji ti zagušuju sustav, ima li queryja koji lockaju tablice i slično. Za takve stvari slabo pomaže jači server.