Razni softverski problemi

Računalo se pali ali monitor ne

michael čet 21.8.2014 12:29

Sinoć mi se ,dok sam bio u igri, dogodilo to da se ekran sam ugasio. Prvo sam mislio da je to screensaver, ali kad sam pomaknuo miš monitor se i dalje nije palio. Nako toga sam odlučio restartirat računalo. Kad se ponovno upalilo sve je radilo normalno 3-4 minute  onda se dogodila ista stvar. Kad sam išao ponovno restartirati računalo više se nije ništa pojavljivalo iako je računalo radilo. Nakon toga sam išao provjerit da li radi monitor tako što sam ga spojio na laptop i sve je radilo normalno. Isto tako sam probao spojit računalo na drugi monitor perko hdmi-a, ali monitor je pokazivao samo no signal.

Što se tiče OS-a koristim Windows 8.1 instaliran prije mjesec dana.

Artem čet 21.8.2014 13:26
michael kaže...

 Isto tako sam probao spojit računalo na drugi monitor perko hdmi-a, ali monitor je pokazivao samo no signal.

Ako sam dobro shvatio meni izgleda da je do grafičke, ako imaš integrisanu ili neku stariju stavi je pa isprobaj,,,ili pokušaj instalirati nove drivere ali s obzirom da nemaš monitora teško...otvori kuciste vidi je li grafa ima napajanja

michael pet 22.8.2014 16:47
Artem kaže...
michael kaže...

 Isto tako sam probao spojit računalo na drugi monitor perko hdmi-a, ali monitor je pokazivao samo no signal.

Ako sam dobro shvatio meni izgleda da je do grafičke, ako imaš integrisanu ili neku stariju stavi je pa isprobaj,,,ili pokušaj instalirati nove drivere ali s obzirom da nemaš monitora teško...otvori kuciste vidi je li grafa ima napajanja

Nažalost nemam niti integriranu niti neku drugu.

Pogledao sam unutra sve je spojeno kako treba bit.

michael ned 24.8.2014 15:30
Hacker002 kaže...

Pretpostavljam i ja da je grafička vrisnula. Probaj ako možeš od kolega posudit grafu samo da probaš upalit komp, ako s drugom radi znači ona je.

Odgovor ispod.

pasko21 kaže...

jesi pokusa spojit monitor na drugi izlaz na grafi, ili na drugi monitor,tv?

Da i da. Monitor radi jer sam ga probao na laptopu.

 

Danas sam donesao drugi PC doma. Probao sam svoju grafičku u drugom i radi, nažalost ne mogu i drugog stavit u svoje kućište jer je premalo.

Primjetio sam da se čuje pištanje pa sam izbrojiao i bilo ih je osam. Pronašao sam da to žnači da je probljem u grafičkoj ali očito nije jer radi u drugom kućištu. Također sam vadio bateriju iz matične na par minuta, ali ništa nije pomoglo.

 

Artem ned 24.8.2014 19:39
michael kaže...

 

 Pronašao sam da to žnači da je probljem u grafičkoj ali očito nije jer radi u drugom kućištu.

 

Zanimljivo, a ima li grafička u tvom računaru napajanja (jel se vrti hladnjak ako je vazdušno hlađenje ili ako ima neki indikator na sebi)?...probaj mijenjati pci slotove ako imaš višem btw napiši konfiguraciju da znamo o kojim komponentama se radi

michael pon 25.8.2014 19:12
Artem kaže...
michael kaže...

 

 Pronašao sam da to žnači da je probljem u grafičkoj ali očito nije jer radi u drugom kućištu.

 

Zanimljivo, a ima li grafička u tvom računaru napajanja (jel se vrti hladnjak ako je vazdušno hlađenje ili ako ima neki indikator na sebi)?...probaj mijenjati pci slotove ako imaš višem btw napiši konfiguraciju da znamo o kojim komponentama se radi

Da, grafička ima napajanja jer se vrti ventilator i lampice svijetle. Koponente možeš idjet ispod mog imena u "Moj PC",

darijoman kaže...

Moguće da je vrisnuo jedan dimm RAM-a

Probao sam isključivati jedan pa drugi da ostane samo jedan i dalje nije radilo.

 

Moja predpostavka je da je do matične, ali to ne mogu nikako provjeriti. Što vi mislite?

michael pon 25.8.2014 20:42
markymark099 kaže...

iskopčaj i ispuši sve konektore od napajanja pa ih ponovno pospajaj ako to nebude pomoglo, uzmi napajanje  iz tog drugog kučišta pa probaj  s njim pokrenuti to računalo.

Ovo prvo sam napravio, a drugo ću probati sutra ako stignem pa ću javit što se dogodilo.

michael uto 26.8.2014 22:24
michael kaže...
markymark099 kaže...

iskopčaj i ispuši sve konektore od napajanja pa ih ponovno pospajaj ako to nebude pomoglo, uzmi napajanje  iz tog drugog kučišta pa probaj  s njim pokrenuti to računalo.

Ovo prvo sam napravio, a drugo ću probati sutra ako stignem pa ću javit što se dogodilo.

Danas sam isprobao drugo napajanje i radi. Puno hvala na prijedlogu, nikada ne bih posumnjao da je problem u napajanju.

markymark099 uto 26.8.2014 23:19
michael kaže...
michael kaže...
markymark099 kaže...

iskopčaj i ispuši sve konektore od napajanja pa ih ponovno pospajaj ako to nebude pomoglo, uzmi napajanje  iz tog drugog kučišta pa probaj  s njim pokrenuti to računalo.

Ovo prvo sam napravio, a drugo ću probati sutra ako stignem pa ću javit što se dogodilo.

Danas sam isprobao drugo napajanje i radi. Puno hvala na prijedlogu, nikada ne bih posumnjao da je problem u napajanju.

eto imaš sreće što sam nedavno imao skoro isti problem, računalo se palilo, sve se pokretalo samo nije bilo slike, samo kod mene nije otišlo baš napajanje nego se samo olabavio 24-pinski konektor.

nema na čemu, drago mi je da sam ti pomogao (i nadam se uštedio ti koju kunu) {#}  {#}

michael čet 28.8.2014 00:05
markymark099 kaže...
michael kaže...
michael kaže...
markymark099 kaže...

iskopčaj i ispuši sve konektore od napajanja pa ih ponovno pospajaj ako to nebude pomoglo, uzmi napajanje  iz tog drugog kučišta pa probaj  s njim pokrenuti to računalo.

Ovo prvo sam napravio, a drugo ću probati sutra ako stignem pa ću javit što se dogodilo.

Danas sam isprobao drugo napajanje i radi. Puno hvala na prijedlogu, nikada ne bih posumnjao da je problem u napajanju.

eto imaš sreće što sam nedavno imao skoro isti problem, računalo se palilo, sve se pokretalo samo nije bilo slike, samo kod mene nije otišlo baš napajanje nego se samo olabavio 24-pinski konektor.

nema na čemu, drago mi je da sam ti pomogao (i nadam se uštedio ti koju kunu) {#}  {#}

U međuvremenu mi se pružila prilika da kupim novi PC ispod cijene pa sam ga odlučio kupit a troškove ću moć podmirit kad prodam ovaj, ali ipak puno hvala.{#}

maxy0 uto 26.4.2016 16:50

Maloprije sam mijenjao termalnu pastu i upalim pc i nece se ekran upaliti, pise no singal... Probao sam na hdmi spojit na tv ali ni tamo nece.. Sta mi preostaje? Komp normalno radi, ventilator se vrti

edit: jedan pin se nije dobro ustekao

tigra17 sub 7.5.2016 23:06

Pozdrav, imam sličan problem pa da ne otvaram novu temu...

Dakle radi se o Toshiba c660 laptopu te mi je prije nekih godinu dana otisao (pretpostavljam) flat kabal te sam ga nastavio koristit preko TV-a uz hdmi, laptop koristim većinom za filmove tako da se nisam ni trudio nositi na popravak i to je tako radilo do prije par dana.. Samo se pojavilo "no signal" na TVu, probao sam drugi ulaz hdmi-a, drugi kabal. Tv se pali samo u safe mode ili kad maknem drivere, a onda radi na 800x600, čim ponovo instaliram drivere imam isti problem. O čemu bi se radilo?

Patrick_cro ned 8.5.2016 01:23

Vjerojatno se grafa pregrijava, ili je vec otisla u vjecna lovista. 3d mode ne radi na grafi. Pogledaj malo temperature grafe i ocisti laptop pa probaj ponovno. Mozda da isprobas i neke starije drivere za svaki slucaj

kratos091 pon 4.12.2017 19:07

Pozdrav!
Imam donekle sličan problem, pa da ne otvaram novu temu.
Znači ponekad kad palim komp mi se se monitor ne upali. Onda jednom/dvaput resetiram komp i bude sve ok. Poprilično živcira pa ako netko ima neki hint što da pogledam.
MBO: GA-H81M-S2V
GPU: Phantom GTX 960 2GB
Monitor: Philips 234E

Monitor je spojen putem HDMI kabla. Provjeravao sam VGA-a kablom da nema slučajno slike preko integrirane grafe, ali bezuspješno.
Grafa još ima DVI i Display port izlaze, ali na monitoru imam dva HDMI-a i VGA tako da ih ne mogu isprobati.
Temperature svega su ok.
Ima li tko kakvu ideju što da pokušam? Nešto u BIOS-u možda?

Flexan22 pon 11.12.2017 17:42
kratos091 kaže...

Pozdrav!
Imam donekle sličan problem, pa da ne otvaram novu temu.
Znači ponekad kad palim komp mi se se monitor ne upali. Onda jednom/dvaput resetiram komp i bude sve ok. Poprilično živcira pa ako netko ima neki hint što da pogledam.
MBO: GA-H81M-S2V
GPU: Phantom GTX 960 2GB
Monitor: Philips 234E

Monitor je spojen putem HDMI kabla. Provjeravao sam VGA-a kablom da nema slučajno slike preko integrirane grafe, ali bezuspješno.
Grafa još ima DVI i Display port izlaze, ali na monitoru imam dva HDMI-a i VGA tako da ih ne mogu isprobati.
Temperature svega su ok.
Ima li tko kakvu ideju što da pokušam? Nešto u BIOS-u možda?

 Imala sam sličan problem. Pokušaj izvaditi RAM memoriju, ispuhati utor i vratiti RAM nazad.

Blue-gs čet 16.1.2020 12:41

Pozdrav, imam HGPC Gamer Prodigy 841, Intel Core i5 8400, AMD RX 590, 8 GB, SSD 240 GB NVMe, 1 TB.. računalo pali, ali ne monitor. Prije par mj bio na servisu i kažu da je sve ok, da je samo bios updatean..neko vrijeme radilo normalno sada isti problem. Računalo neko vrijeme nije paljeno, u međuvremenu posuđen novi monitor i prvo paljenje normalno, drugo već opet isti problem...savjeti?Hvala

ihush čet 16.1.2020 16:11

ako nije računalo-vga, tad tražiš dalje, kabel-monitor. .. ili što s trećim paljenjem? Gasiš ili sleep-hyber.. jesi li siguran da je ugašeno? Što kad umjesto gašenja napraviš restart? Ima li sliku od trenutka paljenja-bios/post ili tek u win? .. to su stvari koje isprobaš-vidiš, tek kad zaključiš da je problem u računalu reklamiraš i tad te ozbiljnije shvate pa možda otklone problem (jer se desi da upale-radi.. i vrate ti, a to se i tebi dešava).

 

npr banalno, jesi li spojio monotor na vga? (jer i mbo ima integriranu vga-hdmi-izlaz i možda spajaš na pogrešan konektor..)