Razni softverski problemi

Problem copy-paste na remote mašini

AngeL_FreaK uto 27.8.2019 18:45

Pozdrav!

Kako i sam naslov govori ne mogu kopirat podatke s remote mašine na svoju. Na oba dvije mašine su instalirani windows 10 sa zadnjim updateovima. Fora je u tome što s moje lokalne mašine mogu prebacivat podatke na remote mašinu a obrnuto ne. Kad stavim copy-paste remote mašina se zamrzne i tu stoji sve dok ne stavim disconnect. Probao sam sve i svašta i nisam mogao naći odgovor. restartao sam rdp servise, probao s druge mreže, enable/disable clipboard itd.

Jel netko imao sličan problem.

Moram još samo reći da s macbook copy-paste funkcionira normalno i isto je spojen na moj wifi. Probao sam s ženinog laptopa i isti vrag. Dok kolega kojem sam dao sam guest prava sa svojeg kompa i svog acc može normalno skidati..

Bilo kakva pomoć dobrodošla.

ihush uto 27.8.2019 21:53

prvo provjeriš postavke mreže, share-firewall-public/private (defaultno public blokira, izaberi work ili home, tad radi share), zatim postavke rdc konekcije, tj uključiš po potrebi share printer-file-clipboard.. a ovisno o winver imaš gpedit.msc za omogućiti + pretjerana zaštita i anitivirus koji to onemoguće.. pa i postavka koja je ovisna o winver za rdc (enable connection with any version... ili samo s provjerom autentifikacije, pod sys propertiesom računala). + možda i smb 1.0.. koji je defaultno isključen na novom w10.

AngeL_FreaK pet 30.8.2019 11:07

Sve sam pogledao i isprobao i problem dalje postoji. Problem je u mom kompu negdje..Pošto kod dvoje ljudi i na macu radi normalno..Sprobao sam kod ženinog laptopa i isti vrag...čak sam podigao i hotspot da vidim preko njega i isto je..mogu probat reinstall windows jedino...

O_O_O čet 12.9.2019 14:47
AngeL_FreaK kaže...

Pozdrav!

Kako i sam naslov govori ne mogu kopirat podatke s remote mašine na svoju. Na oba dvije mašine su instalirani windows 10 sa zadnjim updateovima. Fora je u tome što s moje lokalne mašine mogu prebacivat podatke na remote mašinu a obrnuto ne. Kad stavim copy-paste remote mašina se zamrzne i tu stoji sve dok ne stavim disconnect. Probao sam sve i svašta i nisam mogao naći odgovor. restartao sam rdp servise, probao s druge mreže, enable/disable clipboard itd.

Jel netko imao sličan problem.

Moram još samo reći da s macbook copy-paste funkcionira normalno i isto je spojen na moj wifi. Probao sam s ženinog laptopa i isti vrag. Dok kolega kojem sam dao sam guest prava sa svojeg kompa i svog acc može normalno skidati..

Bilo kakva pomoć dobrodošla.

  Pogledaj RDP postavke za share, na serveru u task manager end task RDPCLIP.EXE ili slicno. I onda run new task rdpclip.exe