Razni softverski problemi

Ponistavanje administratorskog pasworda

Alfa17 sri 29.4.2020 10:48

Postovani forumasi, potrebna mi je pomoc kako bi ukinuo administratorski pasword. Windows mi je pod administratorom ciji sam pasword zaboravio i onemogucava mi instalaciju novih drajvera i jos nekih programa na racunar. Neko ce mozda dati savjet da formatiram disk i da ponovo napravim instalaciju. To bih ja uradio ali imam instaliran jedan bitan program a koji necu moci ponovo instalirati. Skinuo sam sa interneta neke softvere za ponistavanje pasworda, ali nisam uspio sa njima. Da li  neko zna neki program koji sigurno meze  ukinuti pasword ili na neki drugi nacin da ga se oslobodim.Unaprijed zahvalan.

Entropija sri 29.4.2020 11:41

Skini si na drugom računalu paket programa "Strelec" i od tog .iso napravi bootabilni stick ili dvd te onda to (problematično) računalo bootaj sa tim napravljenim medijem. Dok se podigne taj live OS pokreneš neki od alata za restart passworda.
Ne znam koliko ti je razumljivo to što sam napisao... zalijepio bi ti i koji link ali sam na mobu pa mi nije zgodno.
Ako di zapne piši.

ihush sri 29.4.2020 11:50

-naravno da nisi uspio .. jer radiš pogrešno, ne trebaš nešto 'ukinuti' nego moraš znati admin pass. To je uvjet da možeš ono što želiš. (kao i razlog zašto se admin acc ne treba koristiti osim kao rezerva, defaultni user = admin, + nije za čačkanje onih koji ne znaju čemu služi i kako se koristi).

-ako si već probavao, tad ni s gorespomenutim strelcem nećeš ništa napraviti, jer to je 'isti' soft-alat, tj da bi ga korsitio moraš znati osnove. Može 'svaki' takav alat-soft-boot.. tj imaš hirens, minipe.. a strelec je samo novija verzija.

 

-pass trebaš pročitati ili resetirati, ne ukinuti pass ili acc, tj obrnuto, moraš imati neki admin pass da bi mogao odraditi neke stvari na računalu kao install i podešavanja. Ako taj pass nemaš to znači da ne trebaš to dirati, tj onaj tko je postavio pass o tome odlučuje. Ako si zaboravio, sjeti se, to je brži način ili nauči osnove i zapamti pass jer potreban je.

Jakovp sri 29.4.2020 11:52
Alfa17 kaže...

Postovani forumasi, potrebna mi je pomoc kako bi ukinuo administratorski pasword. Windows mi je pod administratorom ciji sam pasword zaboravio i onemogucava mi instalaciju novih drajvera i jos nekih programa na racunar. Neko ce mozda dati savjet da formatiram disk i da ponovo napravim instalaciju. To bih ja uradio ali imam instaliran jedan bitan program a koji necu moci ponovo instalirati. Skinuo sam sa interneta neke softvere za ponistavanje pasworda, ali nisam uspio sa njima. Da li  neko zna neki program koji sigurno meze  ukinuti pasword ili na neki drugi nacin da ga se oslobodim.Unaprijed zahvalan.

 Hirens boot cd.

Entropija sri 29.4.2020 11:58

@ilush
Obožavam čitati tvoje odgovore... bez zajebancije :)

Ima sigurno više načina da se riješi problem. Ja sam to riješavao sa sa strelcem svaki put 100% uspješno.

Večina kućnih usera (bar na windowsima) je lokalni admin... e sad zakaj kolega ima ovaj problem... možemo ga pitati.
Možda je pc službeni...

Pitanje za @Alfa17... jel pc u domeni?

ihush sri 29.4.2020 14:13
Entropija kaže...
..
Ima sigurno više načina da se riješi problem. Ja sam to riješavao sa sa strelcem svaki put 100% uspješno.
..

 -strelec je samo novi edišn minipeja.. + alati (soft) za razne stvari, isti soft na raznim distrama kao hirens i sl. tj strelec nije rješenje nego samo pripremljen paket-winpe za juzere koji to ne mogu sami :) upališ, radi i nemaš brige oko nabave-licenci i sl za te utils-appse + to je najzgodniji način (praktičniji-poželjniji nego iste te appse držati na normalnom-radnom računalu + servisno ... a to ugl znači na drugim računalima, ne na svom ..)

-sve isto na ostalim 'distrama', osim što stare nemaju npr gpt-uefi support..

-pročitati pass je jedna stvar, promijeniti druga.. lako kliknuti button, alat ko alat, no kako-koji koristiti je već problem za juzere koji se ne mogu sjetiti pasa ili bi ukinuli admina :))

 

-veći problem je juzer koji traži pass.. ponekad nije poželjno pomagati. :)

Alfa17 čet 30.4.2020 11:13

Nije slizbeni, radi se o licnom laptopu na koji sam postavio administratorski pasword kako mi djete ne bi instalirao nesta svoje a kako dugo nisam bio doma, bio sam u inostranstvu, zaboravio pasword koji sam stavio. Nisam mislio ukinuti ga samo napraviti reset i ponovo ga postaviti.

ihush čet 30.4.2020 11:37

-najbolji način je sjetiti se passworda.

-u win postoji, predviđeno da se to može zaboraviti.. klikneš, čitaš pitanje i daš točan odgovor (to može onaj tko je instalirao win, npr omiljena životinja, grad..).

-svi ostali načini su ipak malo teži, 'hakerski'.. nabaviš neki od alata-bootmedij.. strelec-hirens i sl.. i dalje pratiš-listaš menije.. pa kad vidiš pass probaš. Ovisno o načinu zaštite i alatu, možda vidiš postojeći pass ili lakše, dodaš novog usera s admin pravima koji se npr zove 'zaboravko' i pass neki koji nećeš zaboraviti. Tad se logiraš u win korištenjem tog kreiranog acc-user-passa i promjeniš potrebno tj admin pass u neki kojeg znaš ili usru daš pravo admina (dozvoliš install). Restart..