Razni softverski problemi

PC se usporava što je duže upaljen

Jurassic Park sub 28.3.2020 21:58

Pozdrav svima,

 

Imam jedan problem već neko vrijeme.

Naime,kada upalim PC radi normalno,normalne je brzine i sve radi OK.

Međutim kada radi upaljen neko vrijeme cca. par sati,postane izrazito spor.Sve se sporo otvara,programi se jedva pokreću,kada npr. odem na Control panel treba proći i do pola minute da otvorim start i nakon toga još toliko da otvorim CP,sve u svemu jako sporo.

Moram napomenuti da sam probao sa Razer Cortexom i ugasio sve nepotrebne procese i programe,ali ni on nije pomogao,iako mi oslobodi između 800mb i 1,3gb Rama.

 

Zante li možda u čemu je problem?

marko0951 sub 28.3.2020 22:18

Meni se to dešavalo ali s laptopom pogledaj si  u task manager kako ti proc radi meni je s 3.0 ghz padao na 0.78 i na tom bi ostao. Intstalira samo ThrottleStop i skinio kvačicu sa BD PROCHOT i riješio stvar.

Jurassic Park pet 24.4.2020 20:26
Orwandill kaže...

Jesu ti temperature dobre? Možda ti se nakupilo prašine u kućištu.

 Temperature CPU-a su mi max 54 a GPU-a 60-ak,a kućište sam potpuno očistio,i bilo je dosta prašine,ali i dalje imam isti problem i postaje sve gori i gori.Danas mi je trebalo 10 minuta da otvorim HWMonitor i još 10-ak da zgasim PC.

Čak mi i strelica zna zablokirati i što god da probam otvoriti treba minimalno 5 minuta,čak i kad stisnem Start.

marko0951 kaže...

Meni se to dešavalo ali s laptopom pogledaj si  u task manager kako ti proc radi meni je s 3.0 ghz padao na 0.78 i na tom bi ostao. Intstalira samo ThrottleStop i skinio kvačicu sa BD PROCHOT i riješio stvar.

 ThrottleStop je koliko vidim samo za laptope,a i čitao sam da može doći do pregrijavanja procesora s njim.

Vladitor kaže...

Vjerojatno se procesor previše grije možda promijeni pastu ili novi cooler stavi

 Temperature su normalne,na CPU mi je max 54,a inače 45 dok je  idle.Cooler nije stock i očistio sam ga,te sam stavio novu pastu,tako da mislim da u tome nije problem.

ihush pet 24.4.2020 20:44
Jurassic Park kaže...

Pozdrav svima,

 

Imam jedan problem već neko vrijeme.

Naime,kada upalim PC radi normalno,normalne je brzine i sve radi OK.

Međutim kada radi upaljen neko vrijeme cca. par sati,postane izrazito spor.Sve se sporo otvara,programi se jedva pokreću,kada npr. odem na Control panel treba proći i do pola minute da otvorim start i nakon toga još toliko da otvorim CP,sve u svemu jako sporo.

Moram napomenuti da sam probao sa Razer Cortexom i ugasio sve nepotrebne procese i programe,ali ni on nije pomogao,iako mi oslobodi između 800mb i 1,3gb Rama.

 

Zante li možda u čemu je problem?

 -ako si već tražio i nisi pronašao, tad clean install. :)

tj nije temralno trotlanje po opisanom nego neki memory leak ili app koja se vuče, možda malware, možda nešto legitimno (što bi trebao znati + nisi nesnalažnjiv pa ili si sam tako podesio ili neki util-fičer-opcija koju su pogrešno podesio.. npr backup-sync, snimanje igre, majnanje-seti.. bilo što, čistač diska koji ima neki zakazan termin + defrag.. itd.

-ili je stvar koju si podesio pa se sjetiš i isključiš ili 'format c..' .. tj tad je nešto za što ne znaš, neki malware a može biti povezano s bilo kojim softwareom kojeg korsitiš