_itsmoriarty ned 11.11.2018 12:39

pozz,

 

jedno pitanje vezano uz chrome, da li je to uredu da cim otvorim chrome odma mi se ventovi pojacavaju na par sekundi pa se kasnije smire. 

 

malo iritira. inace dok sam bio na stock cpu brzini nije tako bilo sad kad sam klokao cpu to se desava. hvala

Gale92 pet 30.11.2018 11:10
_itsmoriarty kaže...

pozz,

 

jedno pitanje vezano uz chrome, da li je to uredu da cim otvorim chrome odma mi se ventovi pojacavaju na par sekundi pa se kasnije smire. 

 

malo iritira. inace dok sam bio na stock cpu brzini nije tako bilo sad kad sam klokao cpu to se desava. hvala

 rad samog chromea to ne prouzročava, jedino ako imaš koji dodatak add-on možda. Ali ako kažeš kako je prije sve bilo ok, onda ti je to definitivno do klokanog cpu-a

_itsmoriarty pet 30.11.2018 14:04
Gale92 kaže...
_itsmoriarty kaže...

pozz,

 

jedno pitanje vezano uz chrome, da li je to uredu da cim otvorim chrome odma mi se ventovi pojacavaju na par sekundi pa se kasnije smire. 

 

malo iritira. inace dok sam bio na stock cpu brzini nije tako bilo sad kad sam klokao cpu to se desava. hvala

 rad samog chromea to ne prouzročava, jedino ako imaš koji dodatak add-on možda. Ali ako kažeš kako je prije sve bilo ok, onda ti je to definitivno do klokanog cpu-a

 pa imam par addons-a ali njih sam i prije imao, i recimo kad upalim chrome odma kao sto sam rekao pocnu se cuti ali nakon minut se smire i rade normalno. 

mozda i je do kloka. hvala svejedno )

Milka30 sub 1.12.2018 14:49

Promjenio sam monitor(u veći) i imam mali problemčić!

Ne znam kako da povecam velicinu bookmarksa/adress bara/opcenito cijele gornje strane Chromea.

Font sam povecao Ctrl+scroll,ali ovo gore mi je presitno

 

 

 

........EDIT:sada sam skontao da mi rezolucija nije bas ok,iako je slika cristalno cista,sve mi je opcenito presitno,slike koje otvaram ovdje na forumu su mi zamućene ...

Marko :D sub 1.12.2018 15:05

Rezoluciju postavi na preporučenu, odnosno, na onu koju tvoj monitor podržava. Veličinu fonta u adresnoj traci i oznakama ne možeš promijeniti. Ono što možeš promijeniti su DPI postavke u Windowsima. To će ti napraviti sve veće u Windowsima i lakše za čitanje.

 

Kako promijeniti DPI postavke, možeš pronaći ovdje.

Milka30 sub 1.12.2018 18:18

Od svih onih navedenih turotiala pomoglo mi je samo advanced scale settings gdije sam rucno stavio 120% i baš je ok za oko

 

Eh sada imam problem di su mi slike ovdje na foruku "blurry" zamagljene,ne možeš ništa procitati-isto tako kada otvorim tab za emotikone,oni su isto zamagljeni.

Ne znam dali vidiš,ali evo kako to izgleda:

...sve ostalo(okolo) je kristalno čisto!

Marko :D sub 1.12.2018 19:11

Slike su ti mutne samo ovdje na forumu ili i na drugim stranicama? Ako je samo ovdje na forumu, to je zbog kompresije. Uploader na forumu vrši jaku kompresiju; zato su slike jako loše kvalitete. Ako hoćeš da slike budu bolje kvalitete, prenesi ih na ImgurImgBB ili PostImage, te pošalji link do slika u poruci.

zagi55 uto 18.12.2018 18:57

Zna netko kako ugasiti auto update na chromu? Zadnja verzija je ukinula postavku "Normal" unutar opcije UI Layout for the browser's top chrome chrome://flags/#top-chrome-md. Probao sam pratiti službeno riješenje ali bez uspjeha. Svejedno ode s verzije 70.0.3538.77 na 71.0.3578.98

 

Edit: preimenovao file googleupdate.exe u k.exe koji se nalazi u C:\Program Files (x86)\Google\Update i više ne radi autoupdate.

xDISORDERx uto 25.12.2018 21:56

je li postoji neki način da se videa u chrome-u na androidu prikazuju na svim web stranicama u full screen-u/landscape-u, a da je pritom rotacija mobitela isključena.. strašno me živcira to, ne koristim landscape mode nikad, isključena mi je rotacija ekrana, al šta se nebi trebalo podrazumjevat da videa uvik idu uvik u landscape mode..

_itsmoriarty pet 4.1.2019 22:17

zanima me zasto mi mic prestane radit kad ga zelim koristiti u chromeu, npr video chat ako zelim, kamera radi a mic ne, kad odem u onaj sound da provjerim ne daje mi puls da dobija zvuk. 

 

prije je radilo sad nece, dok normalno na skype-u radi. u postavkama sam podesio da mi dopusti mikrofon.

MEGATRONman sub 9.2.2019 12:49

pitanje ....

... prije mi je odmah kad sam kliknuo na skidanje slike izvršilo snimanje na hrad ...... u zadnje vrijeme mi čeka 2-3 sekunde što je iritirajuće (zamrzne se ekran) pa tek onda skine sliku ... da li se to nekome dešava i koje je rješenje .... hvala na pomoći .... testirao sam i nema veze sa Avastom kojeg koristim kao antivirnusni program jer ostali preglednici normalno rade na klik ...... 

razor1988 čet 23.1.2020 18:43

moze li se ikako podesiti da tokom gasenja/restartiranja racunala chrome ostane pokrenut i da se nakon ponovnog dizanja sustava sam pokrene sa svim tabovima koji su bili aktivni prije gasenja/restarta?

 

u principu mi to funkcionira samo od sebe no nekad jednostavno ne, znaci uopce ne pokrene chrome i svi tabovi mi nestanu naravno.

Marko :D sub 21.3.2020 18:45

Ne samo Google Chrome, ni jedan preglednik više neće podržavati Flash Player, a ni Adobe više neće izdavati sigurnosne zakrpe. Što ćemo koristiti? HTML5, WebGL i druge modernije tehnologije. Stari Flash web sadržaj, naravno, više neće raditi u preglednicima.

Milka30 sub 11.4.2020 08:38

Facebook mi samo preko Chromea užasno lagga,samo Facebook,samo Chrome!

Sve stranice preko Chromea rade super,Facebook preko Firefoxa i Edgea radi super.

Probao sam iskljuciti autoplay videa u FB postavkama,ne pomaze.

Marko :D sub 11.4.2020 09:57

To je do Facebooka, odnosno, načina na koji je stranica napravljena. 

 

Ono što ti možeš napraviti je u postavkama sigurnosti zatvoriti sve aktivne sesije. To će ti ubrzati Facebook, ali samo privremeno.

Druga mogućnost je da prijeđeš na novi Facebook. Nova stranica radi puno bolje u Chromeu; nema nikakvog laga i smrzavanja.

Milka30 sub 11.4.2020 10:52
Marko :D kaže...

To je do Facebooka, odnosno, načina na koji je stranica napravljena. 

 

Ono što ti možeš napraviti je u postavkama sigurnosti zatvoriti sve aktivne sesije. To će ti ubrzati Facebook, ali samo privremeno.

Druga mogućnost je da prijeđeš na novi Facebook. Nova stranica radi puno bolje u Chromeu; nema nikakvog laga i smrzavanja.

Novi Facebook?

Milka30 sub 11.4.2020 14:23

Ne pomaze!

Mislim da je nesta u moji postavkama samoga profila,jer bilokoji drugi profil na mome kompu ima tu opciju.

Ja dosta toga blokiram(reklame,pojedinci,objave...)tako da sam vjerovatno i blokirao nesta sto mi blokira taj update.