Razni mrežni problemi

Virtual LAN bez port forward?

JonesCroatia čet 26.3.2020 11:34

Molim preporuku nekog softa (ako postoji) da se 2 udaljena kompa mogu spojiti u virtualni LAN, ali bez forwardanja porta (jer na nasa 2 rutera port forwarding ne radi), s ciljem igranja Call of Duty 2, UT i sl. Imamo rutere ZTE zxdsl 931vii, na njima su otvoreni svi portovi koji trebaju za recimo CoD2, ali jednostavno ne pusta nikoga. Firewall na ruteru je iskljuceni, kao i firewall na W10. Imao sam prije Siemens rutere (SE555 i sx763) i na njima je sve normalno radilo, al su krepali. Buraz i ja se mozemo spojiti na neki prazni online server, al stalno dojde netko i smeta :)

 

Probali smo Hamachi, spojimo se i sve pise OK, al se u igrama ne vidimo pod LAN.. A u Hamachi "diagnose" pise da je sve uredu:

------------------------------------

Tunnel: OK
Local results:
   Adapter configuration: OK
   Traffic test: OK
Peer results: [242-287-617]
   Adapter configuration: OK
   Traffic test: OK

------------------------------------

 

Neki savjet?

Nuclear_Phoenix čet 26.3.2020 21:08

Koji provider? Iskon/Bnet/A1 imaju CGNAT, nazvati da ugase to čudo, preko njega port forward ne radi. Naravno, pretpostavka je da je sve drugo urađeno - statičke IP na računalima...

 

Tcom? Ugasiti firewall na korisničkim stranicama.

 

Mobilni interneti bilo koje vrste? CGNAT.

 

A s obzirom da ti ni hamachi ne radi, vjerojatno si iza CGNATa.

CyberDemonVZ čet 26.3.2020 22:18
JonesCroatia kaže...

Molim preporuku nekog softa (ako postoji) da se 2 udaljena kompa mogu spojiti u virtualni LAN, ali bez forwardanja porta (jer na nasa 2 rutera port forwarding ne radi), s ciljem igranja Call of Duty 2, UT i sl. Imamo rutere ZTE zxdsl 931vii, na njima su otvoreni svi portovi koji trebaju za recimo CoD2, ali jednostavno ne pusta nikoga. Firewall na ruteru je iskljuceni, kao i firewall na W10. Imao sam prije Siemens rutere (SE555 i sx763) i na njima je sve normalno radilo, al su krepali. Buraz i ja se mozemo spojiti na neki prazni online server, al stalno dojde netko i smeta :)

Probali smo Hamachi, spojimo se i sve pise OK, al se u igrama ne vidimo pod LAN.. A u Hamachi "diagnose" pise da je sve uredu:

......

Moja ideja: Hamachi ti vjerojatno radi, samo daje neke nestandardne IP adrese koji igre ne provjeravaju kod traženja računala na mreži ili igre zbuni što sad imaš nekoliko adresa na računalu.

 

Trenutno nemam vremena tražiti, ovo mi je YouTube izbacio. Pogledaj dal ima nešto korisno:

https://www.youtube.com/watch?v=k02Xk5Bm6VU

 

EDIT: a "ručno" spajanje na drugo računalo, preko adrese koja piše u Hamachi-u? U igri sigurno postoji mugućnost manualnog spajanja.

JonesCroatia čet 26.3.2020 22:39

T-Com provider s ugasenim firewallom jos od pocetka, staticki IP je dodjeljeni kompu. Net ide preko zica, ne preko sim kartice u ruteru. Se moze kako prvojeriti dal sam iza tog CGNAT-a?

 

Edit: isprobat cemo sutra Radmin VPN, a onda dalje ako nebu ni to sljakalo... tko zna kolko ce trajati ova "karantena" :)

MrBlc čet 26.3.2020 23:11

Može, pogledaš IP adresu na routeru (WAN IP). Ako je u rasponu 100.64.0.0 – 100.127.255.255, onda je CGNAT.

 

Dodatno, neki operateri koriste nestandardne raspone, tipa 192.88.99.0 – 192.88.99.255, pa možeš provjeriti da li se IP adresa koju router prijavljuje poklapa s onom koju prijavljuje https://www.whatismyip.com

JonesCroatia pet 27.3.2020 13:55

Radmin VPN radi iz prve. Unreal Tournament (99) smo igrali bez problema, a u Cod2 buraz vidi moj LAN server i moze ga odabrarati za spajanje, no onda broji (awaiting connection) u nedogled. Al to je stvar igre, morat cu potraziti neki fix..

 

Thanks svima :)

SolidSnakeCRO pet 27.3.2020 21:42
JonesCroatia kaže...

Radmin VPN radi iz prve. Unreal Tournament (99) smo igrali bez problema, a u Cod2 buraz vidi moj LAN server i moze ga odabrarati za spajanje, no onda broji (awaiting connection) u nedogled. Al to je stvar igre, morat cu potraziti neki fix..

 

Thanks svima :)

 Imaš private server fix ili se zove server no wait patch za COD2 na gamecopyworld!