DarK.xy čet 14.2.2019 09:55

Pozdrav,

 

Imam pokućni TELE2 i kako mi je router na drugom dijelu stana zbog boljeg signala, tako mi laptop tri puta usporava brzinu zbog lošeg Wifi koji mora proći kroz dvije sobe.

 

Razmišljam da nabavimrouter/repeater koji će mi riješiti problem https://www.mall.hr/routeri/asus-bezicni-routerr-asus-rt-n12e?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Zanima me samo da li postoji repater koji ima NAS opciju pa da njega spojim HDD na koji ću preko laptopa stavljati 4k filmove tako da im mogu pristupati preko Samsung smart TV-a? Da li to uopće ima smisla zbog brzine routera/repeatera?

 

 

AF139 čet 14.2.2019 16:52

NAS na wifi  mi se ne čini dobrom idejom a sam repetitor može usporiti brzinu upola.

Princip rada repetitora je da npr. jedan sekund prima podatak u memoriju a drugi sekund šalje taj isti podatak dalje. Ukoliko na tom wifi kanalu ima još korisnika tada ukoliko ne prođe uslijed smetnje drugih paket sa data-podacima on ga ponavlja.....

 

Nemam tih problema jer sam dva desktopa ,TV i jedan stol za laptop povezao kablom ( i to ne sve sa UTP već dva mjesta sa telefonskim plosnatim sa 4 žice).

DarK.xy ned 17.2.2019 13:35
AF139 kaže...

NAS na wifi  mi se ne čini dobrom idejom a sam repetitor može usporiti brzinu upola.

Princip rada repetitora je da npr. jedan sekund prima podatak u memoriju a drugi sekund šalje taj isti podatak dalje. Ukoliko na tom wifi kanalu ima još korisnika tada ukoliko ne prođe uslijed smetnje drugih paket sa data-podacima on ga ponavlja.....

 

Nemam tih problema jer sam dva desktopa ,TV i jedan stol za laptop povezao kablom ( i to ne sve sa UTP već dva mjesta sa telefonskim plosnatim sa 4 žice).

 

uzeo asus rt n1 + repeater, spojio sa utp tv i lap na njega. Digao plex ali mi je stalno buffering na TV. Ne kužim.. Nije valjda da Plex šalje bežično sa repeatera do routera