Razni mrežni problemi

Ne mogu ući u gmail pomoć hitno!

Milka30 pet 15.5.2020 14:58

Pozdrav.

Sinu je netko "uhakirao" Gmail i promjenio lozinku.

Adresa za oporavak je moja mail adresa i ona nije uhakirana.

Ja mailom uredno dobijema upozorenja da se netko pokusava ulogirati na taj Gmail racun,kada god sin se proba ulogirati.No zajeb nastaje kada odabirom na "zaboravio sam lozinku",da jednostavno promjenimo lozinku preko moga maila za oporavak.Google izbacuje:

Pokušavate se prijaviti na uređaju koji Google ne prepoznaje, a nemamo dovoljno informacija da bismo potvrdili da ste to vi. Trenutačno se ne možete prijaviti ovdje radi vlastite zaštite.
Pokušajte ponovo kasnije ili se prijavite s nekog drugog uređaja.
Probao sam sa više uređaja i opet ista poruka,probao sam sa nezavisnim uređajem koje nije spojeno na moj Wifi-isto.
Tri uređaja,sinov mob,moj mob i komp su itekako "poznati"  Googleu,jer smo se vec prijavljivali preko njih na tu hakiranu adresu.
big_guy pet 22.5.2020 21:34

Ako ima tko da je voljan pomoći oko vracanja lozinke(zaboravljena) od g mail adrese bio bih veoma zahvalan kad bi mi se javio u pp da mi proba vratiti lozinku jer meni ne uspijeva na nikakve nacine....Hvala!

big_guy sub 23.5.2020 13:28
Avensac kaže...

Ako se stvarno radi o tvom računu onda je sve što možeš napraviti napisano ovdje https://support.google.com/accounts/answer/7682439?hl=en


Pa ne može ti nitko hakirati gmail, nejde to baš tako. Kad čuješ da je netko nekome "hakirao mejl", radi se o tome da je ili pogodio lozinku/sigurnosno pitanje ili pak phishing (ali to ti ne pomaže ako se radi o tvome računu).

 Pa nisam ni rekao da mi je netko hakirao mail,ne znam gdje si to procitao?

Samo sam zaboravio lozinku a nemam stari mobitel niti broj na kojem je bio taj mail...

Avensac sub 23.5.2020 13:54

Krivo si me shvatio, nisam mislio da je tebi netko već hakirao mejl, nego da tebi nitko ne može upasti u mejl pa da ti na taj način da ti pomogne (spomenuo sam to konkretno jer sam pretpostavio da ciljaš na takvo nešto..).

 

Pošto nemaš više taj broj, možda imaš recovery mail pa preko njega probaj (ako si ga uopće postavio kad si napravio taj acc). Na linku gore su sve opcije.

Filox pon 25.5.2020 14:07
Avensac kaže...

Krivo si me shvatio, nisam mislio da je tebi netko već hakirao mejl, nego da tebi nitko ne može upasti u mejl pa da ti na taj način da ti pomogne (spomenuo sam to konkretno jer sam pretpostavio da ciljaš na takvo nešto..).

 

Pošto nemaš više taj broj, možda imaš recovery mail pa preko njega probaj (ako si ga uopće postavio kad si napravio taj acc). Na linku gore su sve opcije.

 Meni se jednom dogodilo da sam dobio poruku od Googla da se netko s mojom šifrom pokušao spojit iz Kalifornije, pa su oni to zaustavili. Ja sam to shvatio kao da netko ima moju šifru, ali je Google to zaustavio, jer ne živim u kaliforniji. Promijenio sam šifru, dogodilo se opet za par dana. Promijenio šifru na kompliciranu, puno slova i brojeva i od tada sve OK.

 

Uvijek mi je namješten broj mobitela za povrat šifre, pa je taj detaj jako jednostavan.

 

 

ihush pon 25.5.2020 14:24
big_guy kaže...
..

Samo sam zaboravio lozinku a nemam stari mobitel niti broj na kojem je bio taj mail...

 -razumiješ li što imaš? -ništa, tj jednake šanse kao cca sedam miljardi ljudi doći do tog maila, jer osim što ne znaš šifru, nemaš broj-mobitel (IMEI) s kojim je povezan, tj prevedeno, nije više tvoj što god ti mislio o tome tj tako to vidi google i ostatak populacije. Kako vratiti? Prvo im nekako moraš dokazati da si ti vlasnik tog maila, no to je malo veći problem ako ne znaš pass (zaboravljen?) i nemaš mobitel s kojim je povezan tj nemaš dvije osnovne stvari kojima se upravo to dokazuje. Banalno, u banci nemaš karticu ni osobnu.. što ćeš dobiti? Ništa.