bela008 pon 20.1.2014 20:16

Pozdrav,

 

evo ovako stoje stvari. U kući od opreme imam standardni Siemens Sx763 T-com router i 3 access pointa Tp-link TL-WA901nd. Obzirom da na postojećoj wifi mreži imam spojeno veliki broj uređaja pomoću kojih upravljam doslovno sve htio bih kreirati Guests Wifi mrežu koja bi bila potpuno odvojena od postojeće isključivo namjenjena mojim prijateljima/gostima. Čitao sam na netu varijante sa 2 routera itd... uglavnom ništa mi ne uspijeva.

 

jedini preduvijet je da se router Siemens sx763 ne mijenja, sve ostalo može, kupnja nove opreme itd...

 

molim za pomoć kako to konfigurirati.

 

najsigurnije rješenje po meni:

1. t-com router 192.168.1.1

2. spojiti t-com i novi router utp-om u WAN port

3. novom router staviti adresu 192.1.2.1 s uključenim DHCP-om - tada router dodjeljuje gostima 192.1.2.x adrese

4. default getaway 192.168.1.1

5. dns1 i dns2 neznam šta stavit

4. na novom router uključiti wifi mrežu

 

emulatori moje opreme:

http://support.dlink.com/Emulators/d...100/index.html

http://www.tp-link.us/resources/simu...D_V3/Index.htm

 

po meni ovako bi trebalo raditi ali negdje griješim...mislim da me dnsovi nešto prcaju...nemam pojma... već sam lagano lud

 

 

blagus uto 21.1.2014 00:06

Ne spaja se u WAN port već ovisno o tome kako router iskonfiguriraš. Ako se radi o recimo ST780 onda LAN4 iskonifguriraš kao WAN, a ako imaš SX763 na OpenWRT-u onda je svejedno u koji LAN port štekaš kabel.

display name ivo pon 19.8.2019 07:09

Pozdrav! Da li netko zna jeli moguće kreirati guest mrežu (drugi SSID i password, potpuno odvojena od glavne) na A1 HG8245Q2 routeru?

 

Postoji opcija za kreiranje druge LAN mreže, drugog WiFi-ja, ali spajanjem na taj drugi WiFi se dobije IP adresa iz glavnog LAN-a. Ne pronalazim opciju da mu zadam neki drugi raspon adresa i odvojim od glavne mreže.

display name ivo pon 9.9.2019 07:11
display name ivo kaže...

Pozdrav! Da li netko zna jeli moguće kreirati guest mrežu (drugi SSID i password, potpuno odvojena od glavne) na A1 HG8245Q2 routeru?

 

Postoji opcija za kreiranje druge LAN mreže, drugog WiFi-ja, ali spajanjem na taj drugi WiFi se dobije IP adresa iz glavnog LAN-a. Ne pronalazim opciju da mu zadam neki drugi raspon adresa i odvojim od glavne mreže.

 Čisto ako netko drugi bude imao isto pitanje. Dobio sam odgovor od A1 da kreiranje guest mreže na navedenom routeru nije moguće.