Razni mrežni problemi

Dodavanje Mikrotik routera (AP)

AngeL_FreaK čet 8.8.2019 13:11

Pozdrav ekipa!

Zanima me jedno pitanje. Imam kod kuće Iskon i htio bih si staviti joše jedan router vani u sjenici gdje bi mi bio samo dignut wifi. Udaljenost je nekih 20 metara i ne mogu povući utb kabel do tamo nego bi htio konfigurirati mikrotik tako da ih spojim point to point i da preko toga dobijem vezu. Jel mi je potrebno šta konfigurirati na iskonovom routeru ili ne? Da li postoji još neka solucija osim te?

Hvala na odgovorima.

ivicask čet 8.8.2019 13:37
AngeL_FreaK kaže...

Pozdrav ekipa!

Zanima me jedno pitanje. Imam kod kuće Iskon i htio bih si staviti joše jedan router vani u sjenici gdje bi mi bio samo dignut wifi. Udaljenost je nekih 20 metara i ne mogu povući utb kabel do tamo nego bi htio konfigurirati mikrotik tako da ih spojim point to point i da preko toga dobijem vezu. Jel mi je potrebno šta konfigurirati na iskonovom routeru ili ne? Da li postoji još neka solucija osim te?

Hvala na odgovorima.

A kako si mislio spojiti iskon router i mikrotik međusobno?Žicom?Jel ako misliš bežično pa da Mikrotik glumi repeater to zaboravi, rađe si kupi neki jeftinij repeater, ili napravi kako spada pa potegni LAN kabel probuši van na zid, vanjski AP usmjeriš prema sjenici i pokrio si čudo vani sa internetom i raditi će bolje nego bilo koje drugo rješenje.

 

Inače netrebaš ništa konfigurirati na iskon routeru u bilo kojem slučaju.