Razni hardverski problemi

XFX HD7870 - freeze na youtube video??

k_marijan_ sri 11.9.2019 21:40

Pozdrav,

 

radio sam racunalo jednom covjeku i govorio mi da mu windows sporo radi bla bla i ja to provjerio, smrzavalo se itd... bio gore win7 reko ima podrsku za 6Gb/s i preporucim mu ssd, kupim najjeftiniji adata 120gb za 150kn, win10 64bit sve azurirano, zadnji driveri za graficku.

 

Kompjuter radi kao sat, ALI kad pokrene video na youtubeu, smrzne se kroz dvije tri minute. Napravio sam roolback drivera s Adrenalin 2019 Edition 19.8.2 koji je trenutni na Adrenalin 2019 Edition 19.3.3 Optional koji je iz sijecnja i opet se isto dogada.

Je li moguce da nije instaliran ovaj driver koji je inace za Win 8 Crimson ReLive Edition 17.6.2 Optional pa da zato ima te probleme? To nisam isprobao, ali moram to ici rjesiti kod covjeka posto sam mu naplatio uslugu.

Driver ili sama graficka? Je li imao tko slicna iskustva??

 

Posto se smrzava na videu, pretpostavljam da bi se i na svakoj pokrenutoj igri smrzavalo.

 

970a-ds3 rev 3 ploca

fx-4100

16GB RAM 1600MHz

xfx hd7870 2GB

 

LP.

k_marijan_ čet 12.9.2019 15:41

Skrsi se vremenski nasumicno s gledanjem youtube videa nekad 5 min, nekad sat vremena... promjenio sam joj termalnu, temp su ok. Da, grafa ima 2x6pin napajanje,spojeno na corsair gs600. I sve je to ok

 

Nasao sam clanak koji govori da je to tvornicka greska kartice.

 

Izvukao sam neke solucije pa cu s time probavati :

 

I fixed mine. Try this, 1. turn off turbo mode (intel mobo bios), 2. Turn off ULPS (use ulps configuration utility, download smwhere). 3. Using CCC AMD overdrive, DOWNCLOCK coreclock to 800MHz and Memoryclock to 900Mhz, set fan to 80% and max power limit to 5% higher. 4. set Idle coreclock and idle memoryclock to 800Mhz and 900MHz (same value as in 3rd step).
hardware acceleration in chrome
delete flash in chrome

ako to ne proradi onda drivere isprobavati koji ce biti stabilan. Ili graficka ipak nije za popravak.

 

 

 

 

 

k_marijan_ pet 13.9.2019 07:57

Napravio sam ddu instalirao nanovo drivere, bez promjena, onda opet, skinuo starije verzije isto bez promjena. Furmark pola sata gpu stress test, ne skrsi se nista. Onda sam isao underclockat graficku isto bez promjena. U chromeu iskljucio hardware acceleration i blokirao flash isto bez promjena. Probao Chrome, Firefox ista stvar.. bacit cu je

k_marijan_ sub 14.9.2019 07:47
nemamniimeninadimak kaže...

jeli imas drugi pc da isprobas graficku mozda nije do nje i sad san vidije da si koristije drivere za win8 na win7 skini drivere za sedmicu https://www.amd.com/en/support i pazi imas dvi 7870 ghz i xt verziju

Skinuo sam i win8 driver ne želi pokrenuti instalaciju jer driver nije podržan za win10..skinuo sam i crimson 17.nesto uglavnom zadnji 17. za win 10 i opet se krsilo.

keyser_soze ned 15.9.2019 07:50

Izštekaj sve van s matične (procesor ne treba), i kablove i hardove. I onda ustekaj ponovno natrag. Prije paljenja napraviti puni reset biosa.

Ako to nije upalilo, skinuti i instalirati drivere iz 2017 godine.

Ako to ne upali kompjuter osla na njušku...

k_marijan_ pon 16.9.2019 09:45
Apocalypso722 kaže...

Meni se to ponekad znalo dešavati, sve dok nisam rucno azurirao Chrome i onda je stalo.  Mozda nekako pomogne. 

 Za ovo nisam siguran jesam li napravio, moram provjeriti, mozda cak i jesam, tko bi se vise sjetio od koliko stvari i pokusaja sam imao :D

k_marijan_ sri 18.9.2019 09:25
keyser_soze kaže...
Izštekaj sve van s matične (procesor ne treba), i kablove i hardove. I onda ustekaj ponovno natrag. Prije paljenja napraviti puni reset biosa.

Ako to nije upalilo, skinuti i instalirati drivere iz 2017 godine.

Ako to ne upali kompjuter osla na njušku...

 Smrzava se na Win10. uzeo sam drugi hdd na kojem imam win7, instalirao drivere crimson 17.nesto i eto ne krsi se nista. usput je bio chrome azuriran, memtest sve proslo, drugo napajanje i graficka gt 730 i opet se krsilo. Pokrenem win 7 i wollla jbt, ne krsi se nist. Ima li netko objasnjenje za ovo? Jednostavno nepodrzana kartica ili?

Win10 je bio clean install na ssd.

k_marijan_ pet 20.9.2019 13:31
Spiridon kaže...
k_marijan_ kaže...
Spiridon kaže...

k_marijan_ 

 

Jel Win 10 yogurt ili original?

 Ebay licenca

 A jesi Windoze skinuo sa Microsoft stranice? Od tamo bi trebali biti pouzdani... Pa ih regaš sa Ebay licencom.

 Imam skint .iso s Microsofta ver 1903, 8mj. koji onda regam Ebay licencom. Sve sam drivere skinuo i ručno instalirao. Dosad nisam imao ovakav slučaj