pc_fan005 sri 18.4.2018 14:17

Pozz, evo odjednom imam problema sa racunalom, radio do jucer bez ikakvih problema. Naime kad ga upalim nema slike a i izgleda kao da radi u pola snage nekako, dosta tise se cuju ventilatori, probao sa drugom gratickom i nista, takoder kad cd citac otvaram on se auotmatski opet zatvori sam od sebe, pa ako netko zna do cega?

Valentin17 čet 19.4.2018 21:37
pc_fan005 kaže...
Nakon 10 tak min rada, stisnuo sam restart i power i odjednom se upalio, nakon gasenja i ponovnog paljenja opet nema slike, neznam do cega moze bit?

Probaj još s drugim RAMom, sve otpoji s matične osim grafičke kartice i monitora, probaj upaliti onda,

ako niti onda neće, kvar ti je u matičnoj ploči.

pc_fan005 čet 19.4.2018 22:44
Valentin17 kaže...
pc_fan005 kaže...
Nakon 10 tak min rada, stisnuo sam restart i power i odjednom se upalio, nakon gasenja i ponovnog paljenja opet nema slike, neznam do cega moze bit?

Probaj još s drugim RAMom, sve otpoji s matične osim grafičke kartice i monitora, probaj upaliti onda,

ako niti onda neće, kvar ti je u matičnoj ploči.

 Evo opet upalio nakon sto je skoro pola sata radio, upaljen preko tipke za resetiranje, sve sam vec odspoji pa opet spojio i uvijek isto.

AF139 pet 20.4.2018 08:22

Ostavi biper spojen na mbo jer možda javlja kod greške.....ram , grafa itd.

Imao sam jednu mbo koja je teško startala i kojoj sam morao držati napon cpu (manji ili veći , već sam zaboravio za 0.050V) a podesio sam to u biosu dok je radilo da bi mbo startala (izdržala još oko godinu i po).

pc_fan005 pet 20.4.2018 16:36

Nemam bip na asrocku 970, sad opet ne pali odmah, jucer jedva pa sam ga ostavio 6h malo opteretio i sve normalno radilo, jutros oko 6h normalno upali sad opet nista, ostavit cu ga pola sata pa pokusat ponovno, znaci da promjenim napon cpu?

pc_fan005 sub 5.5.2018 18:47

Evo nakon nekoliko dana palio se nakon pola sata prilikom pritiska restart tipke, cooler od procesora bi se poceo brze vrtiti i tako bi se racunalo upalilo.
Od danas vise i to nece, nekad ga upali nakon pola sata, sata rada, a evo sad skoro 4 sata radi i nece da se pojavi slika tj cooler radi dosta sporije. Moze bit maticna to? Ili da promjenim napon na vece, manje ako uspijem dobiti slike? Eto nadam se da ce mi netko moci odgovorit na ovaj cudan problem

pc_fan005 sub 2.3.2019 12:39

Racunalo odjednom odlicno radio i evo do danas opet isti problem sa svim istim komponentama unutra, graficka nije to provjerio za svaki slucaj, a i ventilatori se slabije vrte pa znam da je opet isti problem od pocetka teme, cudno mi da je 7-8 mj uredno radio i sad opet ne?

boxer sri 26.6.2019 09:35
pc_fan005 kaže...

Opet isti problem, ima netko neki savjet? Promjena voltraze ili slicno?

 Vrlo moguće da je do napajanja. Koliko je staro napajanje i o kojem modelu se radi?

 

Popuni sekciju MOJ PC u profilu sa komponentama da ti forumaši ubuduće mogu lakše pomagati. 

boxer sri 26.6.2019 11:10
pc_fan005 kaže...
Napajanje Seasonic 430, cudno mi da nekoliko mjeseci radi i onda opet ne boot-a

Primjer sa jednim napajanjem gdje su mu se napuhala 2 kondezatora nakon nekih 7-8 godina i nuspojava je bila da se PC nije htio upaliti ako bi napajanje bilo isključeno iz struje. Trebalo mu je par sati do jedan dan nakon uključenja da upali PC. Nakon toga je sve radilo OK i iz prve do npr. isključenja ili nestanka struje i onda neće da upali neko vrijeme.

 

Dakle ako je staro napajanje može biti da su mu dijelovi jednostavno oslabili, istrošeni itd. Moraš uzeti provjereno ispravno napajanje i pokušati upaliti PC sa njime, ako sve radi odmah iz prve znaš definitivno da je do napajanja. No ako opet neće onda treba tražiti krivca dalje u matičnoj, memoriji itd. Ovako se sve svodi na slijepo nagađanje. 

 

Odnesi u servis da ti utvrde kvar ili uradi ovako kako smo ti predložili.