BRKO1KROZ0 čet 4.7.2019 17:54

Dnaas sam kupio novi ssd u pitanju je crucial mx500. SSD je prazan njega sam htio koristit za igrice a da mi na hdd ostane windows posto mi hdd jako spor ima citanje 60mb/s pa mi je spori loading u igricama. Kupio ja ssd i stavio u komp. I bios mi je prepozno ssd i kad udjem u windows odem u windows explorer tamo di je hdd i to i tamo ga nema. Odem u device manager tamo pise da ssd postoji. kada palim windows pise da je prepozno novi softwer i skine drivere za njega ali ga i dalje ne prikazuje u windows explorer. Na maticnoj mi je povezan DVD opticki uređaj Hdd i ssd. Molim pomoc

 

CPU čet 4.7.2019 18:47
BRKO1KROZ0 kaže...

Dnaas sam kupio novi ssd u pitanju je crucial mx500. SSD je prazan njega sam htio koristit za igrice a da mi na hdd ostane windows posto mi hdd jako spor ima citanje 60mb/s pa mi je spori loading u igricama. Kupio ja ssd i stavio u komp. I bios mi je prepozno ssd i kad udjem u windows odem u windows explorer tamo di je hdd i to i tamo ga nema. Odem u device manager tamo pise da ssd postoji. kada palim windows pise da je prepozno novi softwer i skine drivere za njega ali ga i dalje ne prikazuje u windows explorer. Na maticnoj mi je povezan DVD opticki uređaj Hdd i ssd. Molim pomoc

 

 Oprosti ali, po meni je glupo da si windows ostavio na hdd-u, a na ssd ćeš samo igrice...

Šta si time dobio?? 

CPU čet 4.7.2019 18:49
BRKO1KROZ0 kaže...

Dnaas sam kupio novi ssd u pitanju je crucial mx500. SSD je prazan njega sam htio koristit za igrice a da mi na hdd ostane windows posto mi hdd jako spor ima citanje 60mb/s pa mi je spori loading u igricama. Kupio ja ssd i stavio u komp. I bios mi je prepozno ssd i kad udjem u windows odem u windows explorer tamo di je hdd i to i tamo ga nema. Odem u device manager tamo pise da ssd postoji. kada palim windows pise da je prepozno novi softwer i skine drivere za njega ali ga i dalje ne prikazuje u windows explorer. Na maticnoj mi je povezan DVD opticki uređaj Hdd i ssd. Molim pomoc

 

 Dali je SSD stavljen u BIOSU na AHCI mode?? 

Koju ploču imaš??

Damir22 čet 4.7.2019 18:51

A da ga jednostavo formatiras?

Windowsi su ga instalirali, ali kako da mu pristupe dok mu ne dodjele drive letter i formatiraju ga....

My compuyer,desni klik,manage, drive manager, odaberi taj disk, new simple volume....i eto....

polori čet 8.8.2019 12:43

Htio sam sa ssd-a obrisati višak aplikacija , sada mu ne mogu pristupiti jer se zaključao i traži me lozinku , iako to nisam postavljao, mislim lozinku .Savjet kako otključati ssd, Kingston 240 GB, S400.Hvala.

Darky čet 8.8.2019 12:50
BRKO1KROZ0 kaže...

Dnaas sam kupio novi ssd u pitanju je crucial mx500. SSD je prazan njega sam htio koristit za igrice a da mi na hdd ostane windows posto mi hdd jako spor ima citanje 60mb/s pa mi je spori loading u igricama. Kupio ja ssd i stavio u komp. I bios mi je prepozno ssd i kad udjem u windows odem u windows explorer tamo di je hdd i to i tamo ga nema. Odem u device manager tamo pise da ssd postoji. kada palim windows pise da je prepozno novi softwer i skine drivere za njega ali ga i dalje ne prikazuje u windows explorer. Na maticnoj mi je povezan DVD opticki uređaj Hdd i ssd. Molim pomoc

 

 odeš u Disk manager
klik na SSD da ga Aktiviraš
klik na unlocated space da kreiraš particiju
formatiraj  SSD
idi u windows file browser i tamo je spreman SSD za rad

polori čet 8.8.2019 19:45
Posmatrač kaže...

kad ti trazi lozinku? KAd mu pokusas pristupiti iz windowsa? Nikad nisam cuo da se disk sam zakljuca. 

 Nakon instalacije SSD-a klonirao sam sistemsku particiju sa starog HDD-a,u BIOS-u odredio da se Windows boota sa SSD-ea, i sve je bilo ok. do jučer kada sam onemogučio Fast boot,sada ne mogu ući u BIOS kad je uključen SSD,jer je isti zaključan i traži me password, a nisam uključio ni BitLocker.Vratio sam Fast boot u BIOS-u nakon što sam odspojio SSD,ali se ništa nije promijenilo.Imam SSD u koji ne mogu ništa jer me traži password .

Valentin17 čet 8.8.2019 20:29
polori kaže...

Spoji SSD na neki drugi PC putem SATA kabela ili preko USBa ako imaš SATA na USB adapter ili kućište za 2.5 eksterni disk,

napravi mu novu particiju ili formatiraj postojeću, pa probaj onda na svom računalu.