Razni hardverski problemi

Problem sa Hdr-om. molim bilo kakvu pomoć

Matija6114 ned 1.9.2019 13:31

Pozdrav ekipo. Molim pomoc oko ovog svog svog problema... Kupio sam neki dan 4k tv i služi mi kao monitor..... philips 43pus7303. Konfiguracija mi je ryzen 1600 graficka rx580 rama 16 gb...
Prvi dan spojim ja to sve upalim radi onako perfektno... piči cod ww2 u 4k Hdr aktivan sve super.... drugi dan fail u svemu.... tv izgubi signal, hdr se pali gasi, pa se graficka sruši, onako kao snjezi ekran, na tv iskljucim Hdmi signal for 4k i sve opet normalno radi... cim palim 4k na tv-u opet sve isto...
3. DAN upalim tv i pc isve radi 4k sa Hdr enabled....
ukljucim man of maden i po postavkama je u full hd. idem promjenit na 4k opet isto sve se ruši, gasi... kako to malo radi malo ne...

U pravilu imam problem sa Hdr om. neki put je enabled i radi a neki put zeza....
 Ponekad napravim 3-5 restarta dok se sve ne vrati u normalu.

 

Matija6114 ned 1.9.2019 17:13

Tu je slika sa 3 opcije. Kada je u standard mode-u 4k radi bez hdr-a i bez problema radi sve . cim prebacim na Optimal u većini slučajeva crash ili konstantno gasi i pali tv, a ako se dogodi da i nastavi radit u igri se u većini slučajeva sruši...

Pegaz2507 ned 1.9.2019 23:01

Zaboravi hdr na tim televizoru.
Taj tv je hdr ready kao ali ga nemoze prikazat.
Na ovom forumu imas temu za odabir televizora pa si se trebao raspitati koji tv da uzmes i kaj mozes ocekivat od njega.
Tamo ti sigurno niko nebi preporucio philips, a nebi ni ja.
Ako mozes vrati ga i kupi si tv.

Matija6114 pon 2.9.2019 18:24

Danas mi nešto nije dalo mira... i otišao sam kupit drugi HDMI kabel, kao ima 4k certifikat kostao je 50 kn, kupio bi i bolji al ga bas i nema za kupit tu kod nas u Karlovcu, i eto već sat vremena nema nikakvih problema, probao sam i u igrama, sve štima i radi. Za sad. Nadam se da će tako i ostati, a što se tiče samog tv-a jako sam zadovoljan njim...