fico ipo sri 17.7.2019 19:52

 Pozdrav, kupio sam novu konfiguraciju i dogodi mi se da ispadne procesor iz ruke, par pinova se iskrivi i pri ispravljanju jedan pukne.. Znam što to vjerojatno znači, ali da eliminiram sve ostale stvari, zanima me jedna stvar. 

Dok su u matičnu prikljeni 24pinski konektor za napajanje, 4 pinski konektor za napajanje procesora, power switch i chasis ventilator, da li bi se prilikom paljenja trebao pokrenuti ventilator, ili matična uopće ne daje znak napajanju da se upali? Riječ je o Ryzen 5 1600. 

IvanBrekalo sri 17.7.2019 20:26
fico ipo kaže...

 Pozdrav, kupio sam novu konfiguraciju i dogodi mi se da ispadne procesor iz ruke, par pinova se iskrivi i pri ispravljanju jedan pukne.. Znam što to vjerojatno znači, ali da eliminiram sve ostale stvari, zanima me jedna stvar. 

Dok su u matičnu prikljeni 24pinski konektor za napajanje, 4 pinski konektor za napajanje procesora, power switch i chasis ventilator, da li bi se prilikom paljenja trebao pokrenuti ventilator, ili matična uopće ne daje znak napajanju da se upali? Riječ je o Ryzen 5 1600. 

 Odnesi to u obliznji servis, mislim da ti oni to zaleme za 30-50-tak kuna, kaj uopce imas ici na silu provjeravati dali radi bez jednog pina?

andrijam sub 20.7.2019 10:44

Nađi pinout soketa i provjeri dali je pin GND ili NC. Onda ga niti ne trebaš vračati. Ako je vcc/vin onda će vjerovatno raditi bez problema. Ako imaš pin možeš ga položiti na soket i staviti proc preko da ostvari kontakt. Ako ne pomaže sretno s pronalaskom servisa koji ima opremu i želi odraditi to lemljenje.