pwnd11 sub 31.8.2019 15:57

Pozdrav, imam problem sa kantom od doma, zadnjih tjedan dana mi komp nedaje sliku kada se upali, rijec je o nesto starijoj konf (5 god)

jedino sta sam promjenio je ugradio ssd unutra i prije pola godine uzeo graficku za 900 kn u instar -informatici tek toliko da malo podignem perfomanse dok ne kupim novo, nisam od onih koji kupuju novo samo zato jer imaju staro doma iako to staro radi( za igre ga ionako nisam koristio) unutra je sad i3 3,ghz, ssd , i 4 rama, to nisam dogradivao, maticna mini Atx/ova MSI.

Znaci kada upalim komp procesor se upali ( ventic njegov se vrti) ali grafa novija RX 550 NE, probao sam vratiti stariju, njezini ventici se vrte ali mi isto tako nedaju nikakav signal na monitor, taj dio mi nije  jasan, grafu novu sam odnio u ducan da mi ju provjere i vele da je ispravna, znaci stara grafa se odma vrti kad upalim kantu, nova ne, ako je graficka nova ok, sta bi moglo biti? maticna? napajanje sumnjam jer komp upalim normalno,s obzirom da je stariji komp dali mi se isplati uopce davati na servis na kompletnu provjeru! 

Nisam neki strucnjak ali zar mi nebi maticna morala dati bar nekakvu sliku i bez graficke! jel to ima kakve veze sa SSD/om, kakve su sanse da je on riknuo.

nbdy32 ned 1.9.2019 13:47

Koliko je star komp ...

 

Ako ti napajanje nije pod garancijom,odpoji sve sa matične i iz napajanja,pa ga otvori,ispuši i vidi ima li koji napuhani kondenzator ...

 

Po mojoj procjeni,ili je 5V otišlo ili 12V na napajanju ...