emerik sub 28.9.2019 10:57

 Pozdrav, imam PC naveden pod Moj PC. Prije kojih dva mjeseca sam stavio nove Windowse 10 i sve je radilo ok dok prije par dana nisam poceo dobivati svijetlo plavi ekran prilikom bootanja(ne BSOD nego neki svijetlo plavi ekran gdje se vrtio onaj circular progress bar od Windowsa), a sada mi je samo crni ekran i PC uopce ne ulazi u boot, dakle, ne mogu nikako uci u BIOS. Ventilatori od napajanja, GPU-a i CPU-a se vrte, u cemu bi mogao biti problem? Je li mi maticna crkla ili?

 

EDIT:

Vidim da nemam naveden Moj PC, popunit ću to. MBO je Gigabyte P55A-UD3R, CPU Intel i5 750, a GPU Radeon HD 6850.

nbdy32 sub 28.9.2019 13:17

Matična,grafika,napajanje ...

 

Pošto si stavio hd6850 grafiku,pretpostavljam da je i napajanje iz tog doba ...

 

Provjeri prvo njega,izgleda mi ko da 12V rail nije OK ...

 

Ako ti se da otvori ga, ispuši,pregledaj kondenzatore ...

nebulosa sub 28.9.2019 17:03

Zar se ne bi restartao da je napajanje, zbog nedostatka ili krivog napona maticna bi se restartala, pogadjam

Vise lici na grafiku ili neki dio maticne odgovoran za screen jer ako se vent okrecu, maticna u globalu radi. Eventualno neki problem konekcije sa diskom ako je predhodilo dugo ludanje windowsa.....

Mozda probat integriranu ako je ima ili drugu graf. Izvadit bateriju

Zna bit i do memorije, izvadit sve memorije i vratit pa izvadit bateriju i upalit racunalo bez nje da se maticna isprazni, drzat power on nekoliko sekunda, vratit bateriju pa pokusat upalit

nbdy32 ned 29.9.2019 16:31

Nemora biti,može ti napuhani kondić držati tipa 3 minute,pa se isprazniti,a može danas cjeli dan,a sutra ga nebuš upalio ...

 

Kondići vode svoju politiku ...

 

Jučer popravljao adapter od monitora (riknula 3 kondića), a monitor je svjetlio (power led) ko božićno drvce prije zamjene,znače nešto su držali kondići,pa popuštali,i tako u krug ...

 

A nek proba i ovo gore navedeno,niš ne košta ...

Dekrznator pon 21.10.2019 16:52

Da se i ja tu nadovežem da ne otvaram novu temu... Jučer komp radi normalno i u jednom trenutku je ekran pobijelio kao da se smrzla igra. Pošto je bilo kasno ugasim ga i odem spavati a danas se na ekranu ne pojavljuje apsolutno ništa osim crnila. Monitor sam testirao i radi ok. Ventilatori na grafičkoj se vrte, hlađenje, napajanje , diskovi... sve radi. Ali tipkovnica i miš ne svijetle (na laptopu rade ok). Kad upalim komp ne čuje se onaj "piip"pokušao sam izvaditi ram ali ni tada ništa ne pišti prilikom paljenja.

Prepostavljam da je matična otišla u vječna lovišta?? Ili?

nbdy32 pon 21.10.2019 19:20
Dekrznator kaže...

Da se i ja tu nadovežem da ne otvaram novu temu... Jučer komp radi normalno i u jednom trenutku je ekran pobijelio kao da se smrzla igra. Pošto je bilo kasno ugasim ga i odem spavati a danas se na ekranu ne pojavljuje apsolutno ništa osim crnila. Monitor sam testirao i radi ok. Ventilatori na grafičkoj se vrte, hlađenje, napajanje , diskovi... sve radi. Ali tipkovnica i miš ne svijetle (na laptopu rade ok). Kad upalim komp ne čuje se onaj "piip"pokušao sam izvaditi ram ali ni tada ništa ne pišti prilikom paljenja.

Prepostavljam da je matična otišla u vječna lovišta?? Ili?

 Bilo bi lijepo da si otvorio drugu temu,jer je i drugačiji kvar ...

 

Uglavnom,izvadi grafu i stavi, ako imaš, na vga na ploči (ili koji već konektor imaš za monitor) ...

 

Ako nemaš integriranu grafiku,posudi neku gfx karticu i zamijeni pa probaj ...

 

Po meni ti je grafa otišla u vječna lovišta,a i da navedeš kaj od kompa imaš (ono dijelovi) bilo bi isto OK :-)