Razni hardverski problemi

Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

2029.MN4 sub 31.5.2008 21:19

Ljudi, u ovoj temi navedite najgluplje, najjadnije, najluđe, najbolnije, najskuplje i sve naj probleme što se tiće hardwarea! Prije par dana sam ostao zabezeknut činjenicom da mi je opet riknula grafička, ili barem njezin veći dio. Opet su se počele pojavljivati razne crte, crtice i točkice raznih boja i oblika i to je bila "posljednja prilika za nepriliku". Uskoro više nisam mogao bootati Windowse normalno jer bi grafička sve rušila zbog svojih drivera i 3D akceleracije. Sada ovo pišem u "Safe Modu with Networking", haha. E, ali ovo ne bi bio nikakav problem za ovu temu da priča nije malkice duža. Već sam rekao da mi je i prije već jedanput riknula, a radi se o Asusovoj EN7900GTX. Kupio sam je za krizmu u 2. razredu prije 2 godine. E sad, datum kad sam ju kupio bio je 21.05.2006., datum kad mi je 1. put riknula je 21.05.2007. i sada mi se ista stvar dogodila prije par dana, pogađate 21.05.2008., na zadnji dan nastave! Nemojte gledati u kalendar, 21.05.2006. je nedjelja i baš je zanimljivo da na računu stoji taj datum jer koliko znam nitko ne radi nedjeljom, pa kako sam ju onda mogao kupiti baš tada? Taj datum mi je bila krizma i koliko znam, ništa nisam kupovao...zanimljivo. Rok trajanja godinu dana? Ali točno godinu dana?? Što ako vam kažem da je na oba računa kad sam ju zamjenio zbog garancije isti sat, točno 16:35? Što ako vam kažem da je riknula 21.05.2008. negdje oko u 16 sati nakon što sam samo skoknuo do kuće da prebacim slike s fotića ( a party zadnjeg dana škole se nastavio....)? Mislim da je priča skroz neobična. Najgore je to da imam 2-godišnju garanciju i da sam se požurio, mogao sam ju opet zamjeniti i biti miran 365,25 dana! Hehe, kao da su u Asusu izbrojali sate koliko treba raditi za mene... Navalite!

seth sub 31.5.2008 21:42

sjećam se jednog linka,prije dosta vremena,kad je lik  tek izašlu 6800ultra,ODREZAO jedan dio doljnih pinova koji idu u mbo(kao frend mu je rekao da to napravi)....ono...i fora je bilo kad sam vidio da su likovi stavljali pastu ISPOD procesora...LOL

MRK 22 sub 31.5.2008 23:08

Kolega je prošle god. kupio 8800 GTX cim je došla kod nas, stavio u komp, sve radi savršeno ali njemu nevalja. ode na google i nađe neko sranje za klokanje ali moraš nešto lemiti po njoj. on lemilicu i opleti, napravi sve to ubaci unutra....... BUM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dark Prince sub 31.5.2008 23:27
MRK 22 kaže...

Kolega je prošle god. kupio 8800 GTX cim je došla kod nas, stavio u komp, sve radi savršeno ali njemu nevalja. ode na google i nađe neko sranje za klokanje ali moraš nešto lemiti po njoj. on lemilicu i opleti, napravi sve to ubaci unutra....... BUM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 Wahahah.. 4000 kn baceno samo tako.. cc, meni bi ruka drhtala dok bi je drzao nebi li sta slucajno iskrivio ili slomio, a on jos lemio po njoj.. fakat LOL nemam sta vise reci xD
boxer ned 1.6.2008 01:00
MRK 22 kaže...

Kolega je prošle god. kupio 8800 GTX cim je došla kod nas, stavio u komp, sve radi savršeno ali njemu nevalja. ode na google i nađe neko sranje za klokanje ali moraš nešto lemiti po njoj. on lemilicu i opleti, napravi sve to ubaci unutra....... BUM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

       IznenađenIzlanuo se najvjerovatnije je htjeo probati voltmoding,,,jako nesigurno i extremno za mene a moguci dobitak u performansama je veoma mali u odnosu na velik rizik,,,kao sto se ispostavilo u tom slucaju, ali neznam sta mu bi da tako dobru graficku kartu pokusava extremno overclockirat,,,,
nikodormius ned 1.6.2008 02:51

predprosle godine sam kupio komp i do prije godinu dana sam imao nenormalih problema sa bluescrenovima non stop odnio sam ga prvi put na popravak i likovi mi zamijenili neki dio no nije pomoglo drugi put izmjenili opet neki dio i tako jedno ako sam tocno brojio 10 puta da komp mi je bio 10 na popravku u manje od 12 mjeseci a da bude jos zanimjlivije vise vremena je bio na popravku nego sto sam ga imao doma i taman kad skuzim da mi je problem sa ramom (to sam skuzio uz pomoc pametnih ljudi sa bug foruma. hvala!) ja to popravim i sta onda ma nista ode monitor koji sam kupio u istoj trgovini rijesim monitor i sad me poceo lagano mis zezat.

Živa istina!!!
LOL

Dark Prince ned 1.6.2008 12:52
boxer kaže...

Kad citam ove postove zapitam se dali mozda Gremlini zezaju situaciju??? Belji se offtopic

 Kakve veze ima Gremlin sa bojlerom? xD
Nvm, nego zalosno je to, kad imas probleme a neznas do cega je i kako ih rijesiti, meni se to jos nije desilo, i nadam se da nece :P
DrNasty ned 1.6.2008 12:59

Evo jedan hardverski problem koji se pretvorio u zdravstveni :)

Frend je prije 7-8 godina ima AMD K6 na kojem mu je otisao cpu ventilator. Skinuo je ventilator nakon skidanja bocne stranice i na kuciste stavio kucni ventilator promjera 50 cm kojeg je ukljucio na najvisu brzinu i drzao na podu pored nogu. Kako je bilo hladnije vrijeme, razbolio se Smijeh

Barem je cpu bio hladan kao led

Lion King ned 1.6.2008 14:23
DrNasty kaže...

Evo jedan hardverski problem koji se pretvorio u zdravstveni :)

Frend je prije 7-8 godina ima AMD K6 na kojem mu je otisao cpu ventilator. Skinuo je ventilator nakon skidanja bocne stranice i na kuciste stavio kucni ventilator promjera 50 cm kojeg je ukljucio na najvisu brzinu i drzao na podu pored nogu. Kako je bilo hladnije vrijeme, razbolio se Smijeh

Barem je cpu bio hladan kao led

 LoooooooL fkt ima sreceBelji senadam se da ja necu imat problemaŠutim
LUXX ned 1.6.2008 14:38

Kod mene je najblesavije bilo kad sam imao Asrock plocu i išao flashat bios te se bios s**ebo.

Nije bilo druge nego narucit drugi bios chip(daju se mijenjat na tim plocama)

Koštalo me 10 eura i opet je igrala.

iza.coska ned 1.6.2008 15:15

jedan mof frend je dosao na ideju vodenog hladenja, ali tako da kompletnu maticnu sa svim komponentama uroni u vodu, kad mu je propala ideja jer voda provodi struju nasao je negdje da destilirana voda ne provodi struju.najbolja je fora sta je on to stvarno probao sa svojim kompom a ne sa nekom kantom bezveze, i na kraju je otkrio da i destilirana voda provodi struju!

jedan moj drugi frend je rijesio problem na kompu na jako, bar meni, neobican nacin: jedan dan mu prijavljuje da nes nevalja sa hdd, posto je komp pod garancijom ajmo mi u servis, nakon par dana veli lik sve u redu, mi ni takli komp nismo. otisli mi po komp i stvarno radi. nakon tjedan dva oko 3 u noci frendu opet neradi komp, veli nesta sa hdd. prica on meni: razmisljam si ako je komp proradio nakon sta se provozao u autu mozda proradi opet, ali ako me nazove u 3 u noci da mu vozim komp po gradu ubicu ga. nakon malo mozganja sjeti se on da bi mogao staviti kantu na kauc i lagano treskati kako bi simulirao voznju u autu. taj komp radi i dan danas a bilo je to davno!

Gamer-gts ned 1.6.2008 15:21
iza.coska kaže...

jedan mof frend je dosao na ideju vodenog hladenja, ali tako da kompletnu maticnu sa svim komponentama uroni u vodu, kad mu je propala ideja jer voda provodi struju nasao je negdje da destilirana voda ne provodi struju.najbolja je fora sta je on to stvarno probao sa svojim kompom a ne sa nekom kantom bezveze, i na kraju je otkrio da i destilirana voda provodi struju!

jedan moj drugi frend je rijesio problem na kompu na jako, bar meni, neobican nacin: jedan dan mu prijavljuje da nes nevalja sa hdd, posto je komp pod garancijom ajmo mi u servis, nakon par dana veli lik sve u redu, mi ni takli komp nismo. otisli mi po komp i stvarno radi. nakon tjedan dva oko 3 u noci frendu opet neradi komp, veli nesta sa hdd. prica on meni: razmisljam si ako je komp proradio nakon sta se provozao u autu mozda proradi opet, ali ako me nazove u 3 u noci da mu vozim komp po gradu ubicu ga. nakon malo mozganja sjeti se on da bi mogao staviti kantu na kauc i lagano treskati kako bi simulirao voznju u autu. taj komp radi i dan danas a bilo je to davno!

 Možda mu komp uživa u vožnji automobilomSmijehSmijehSmijeh
MRK 22 ned 1.6.2008 17:28

Kolega slavi rođendan i kaže da nezna kako če puštati muziku, a ja pametnjaković rekao da ću donesti svoj laptop. ja njega doneo kad odjednom pola litre babusa po njemu. nakon toga više nije svirao. inače to je bilo 2003, tad je i laptop kupljen, imao sam u njemu ati radeon 9700, plaćen u njemačkoj 1600€. izgubio sam 5 god života zbog toga.

2029.MN4 pon 2.6.2008 13:57
iza.coska kaže...

jedan mof frend je dosao na ideju vodenog hladenja, ali tako da kompletnu maticnu sa svim komponentama uroni u vodu, kad mu je propala ideja jer voda provodi struju nasao je negdje da destilirana voda ne provodi struju.najbolja je fora sta je on to stvarno probao sa svojim kompom a ne sa nekom kantom bezveze, i na kraju je otkrio da i destilirana voda provodi struju!

jedan moj drugi frend je rijesio problem na kompu na jako, bar meni, neobican nacin: jedan dan mu prijavljuje da nes nevalja sa hdd, posto je komp pod garancijom ajmo mi u servis, nakon par dana veli lik sve u redu, mi ni takli komp nismo. otisli mi po komp i stvarno radi. nakon tjedan dva oko 3 u noci frendu opet neradi komp, veli nesta sa hdd. prica on meni: razmisljam si ako je komp proradio nakon sta se provozao u autu mozda proradi opet, ali ako me nazove u 3 u noci da mu vozim komp po gradu ubicu ga. nakon malo mozganja sjeti se on da bi mogao staviti kantu na kauc i lagano treskati kako bi simulirao voznju u autu. taj komp radi i dan danas a bilo je to davno!

 Superdestilirana voda koje nema kupiti u trgovinama, već se koristi samo za nekakve kemijske pokuse zaista ne provodi struju. Struju u vodi iz vodovoda provode slobodni ioni raznih tvari. Budući da je S.D. voda 99,9999 % čista H2O ona ne provodi struju. Međutim voda može disocirati na ione, ali i to je za neku drugu priču...
nikodormius uto 3.6.2008 14:40

Sjetio sam se jos jedne
frend mi kupio zabunom ddr2 memoriju a ima samo podrsku za drr1 i lik ti mislio da treba silom ugurat
ja mu rekao da saceka dok mu ja sredim ali ne morao je on
i lik je stvarno ugurao ddr2 u utor na maticnoj sve popucale one sastrane plastike sto drze ram i upalio komp i samo cuo krckcrcštštš i poceo dim

LOL i lik baci kroz prozor da mu se nezapali
jos uvijek se smijem kad se sjetim
ziva istina sad lik ima novu pilu sto kosta 12000 kn i rekao mi je da vise nikad nista nece dirati unutar kucista LOL :))

 

MRK 22 uto 3.6.2008 15:05

išao sam s kolegom da kupi 5.1 zvučnike. kupio on to. platio 750 kn. da bi na kraju sve one kablove odrezao i spojio u jedan činč. ja ga nakon par mjeseci pitam gdje su ti zvučnici a on na to "bacio sam ih"?!?!?!?!?!?!?

boxer uto 3.6.2008 17:58

ma imao sam jedan stari kompjuter athlon 1 ghz,,,i svako malo ventilator je znao prestati raditi na procesoru,,,,pa opet poceti i tako to,,,valjda je gubio kontakt ili sta,,,otvorim kuciste,,,stavim komp na stol pored monitora i igram se ja tako u mraku,,,,pa reko da provjerim jel radi hladnjak i stavim ruku blizu hladnjaka da vidim jel puse zrak,,,medjutim kako je bio mrak, preblizu sam stavio ruku i prst ugurao u lopatice hladnjaka Izlanuo se,,,,samo cujes bzzzzzoooopp,,fffrrrrrrrrrrr,,,,heh radio je,,,,nije nista bilo ni prstima ni hladnjaku iako sam ga skoro zaustavio s prstom,,,,

Core2Duo2 uto 3.6.2008 19:48
MRK 22 kaže...

išao sam s kolegom da kupi 5.1 zvučnike. kupio on to. platio 750 kn. da bi na kraju sve one kablove odrezao i spojio u jedan činč. ja ga nakon par mjeseci pitam gdje su ti zvučnici a on na to "bacio sam ih"?!?!?!?!?!?!?

 tehnološki višak...SmijehSmijeh   ....pa sta ce mu 6 istih...duplići   Smijeh
1domagoj1 uto 3.6.2008 20:32
iza.coska kaže...

jedan mof frend je dosao na ideju vodenog hladenja, ali tako da kompletnu maticnu sa svim komponentama uroni u vodu, kad mu je propala ideja jer voda provodi struju nasao je negdje da destilirana voda ne provodi struju.najbolja je fora sta je on to stvarno probao sa svojim kompom a ne sa nekom kantom bezveze, i na kraju je otkrio da i destilirana voda provodi struju!

 

Pa mogao je probat s uljem. Na isti vrag mu dode, a ne provodi struju heh