Razni hardverski problemi

LED-ice na MBO rade nakon gašenja

acmilan2 sub 22.6.2019 17:13

Pozdrav.

Imam jedan mali problemcic sa maticnom plocom Gigabyte Z390 Aorus Elite.

 

Odnedavno mi se događa da, kad ugasim racunalo na start -> shut down, sve se ugasi, svi ventilatori, liquid cooler, RGB RAM-i, sve se ugasi osim tih nekih svjetalca/LED-ica na maticnoj ploci, osvjetljena su slova AORUS i dolje onaj znak njihov.

Jedini nacin da ugasim ta svjetla je da oduzmem napon preko produznog kabla, tek onda se ugase svjetla. 

 

Kad opet upalim na produznom, vise ne svjetle ta svjetla. Ima li neki nacin da se to rijesi? HVALA

Promster sub 22.6.2019 17:19
acmilan2 kaže...

Pozdrav.

Imam jedan mali problemcic sa maticnom plocom Gigabyte Z390 Aorus Elite.

 

Odnedavno mi se događa da, kad ugasim racunalo na start -> shut down, sve se ugasi, svi ventilatori, liquid cooler, RGB RAM-i, sve se ugasi osim tih nekih svjetalca/LED-ica na maticnoj ploci, osvjetljena su slova AORUS i dolje onaj znak njihov.

Jedini nacin da ugasim ta svjetla je da oduzmem napon preko produznog kabla, tek onda se ugase svjetla. 

 

Kad opet upalim na produznom, vise ne svjetle ta svjetla. Ima li neki nacin da se to rijesi? HVALA

Trebao bi imati u BIOS-u opciju za to...Pogledaj malo po BIOS-u, ja na svojoj B450 AORUS PRO imam. 

acmilan2 sub 22.6.2019 17:36
Promster kaže...

 

Damir22 kaže...
Bios,power options, erb, ebr...tako nekako.....provjeri

 

Evo isprobao, bilo mi je "disabled", no svejedno je ostavljao upaljeno. Sad sam napravio "enabled" i opet na "disabled" i probao ugasiti i sad nije ostalo upaljeno. Hvala lijepa na pomoci, moze lock.