Razni hardverski problemi

Kompjuter ne radi nakon ugradnje nove komponente

Sou1shaker sri 2.10.2019 10:13

Sinoć san stavija novi cpu. Upalija komp, RADIJA JE HLADNJAK OD NAPAJANJA, nije bilo onog beepa koji bi se triba čuti kad se upali komp, na ekranu ništa, i ne svitli lampica.

Onda san (ugasija prekidač iza na kompu,) shvatija da mi cpu ne stoji dobro, namistija ga kako triba.

Sad mi komp ne trza uopće kad ga upalin - ništa ne radi, na ekranu ništa, ne čuje se beep, niti vrti hladnjak, niti svitli lampica. Jeli moguće da mi je mbd ili napajanje u međuvrimenu kihnilo?

Sou1shaker sri 2.10.2019 12:34
191x7 kaže...

Provjeri pinove na procesoru (ako je AMD) ili na matičnoj (Intel). Moguće da ti se koji savio ako/dok je CPU bio neispravno ugrađen.

 Fala na odgovoru. U tom slučaju iman 2 podpitanja:

 

1. Bi li se makar išta čulo / svijetilo da je do toga?

2. Par pinova na mbd mi čine krivi. Mogu li oni pukniti, i može li ih se ispraviti?

191x7 sri 2.10.2019 12:47

1. Ne nužno. Možda i bi. To sve ovisi čemu služe ti savijeni pinovi.

 

2. Može ih se pokušati ispraviti. I mogu puknuti.

Povećalo, svjetlo, igla, vrh tehničke, čačkalica, pinceta. kreditna kartica ... i jako puno strpljenja.

Sretno.

Sou1shaker sri 2.10.2019 13:34
191x7 kaže...

1. Ne nužno. Možda i bi. To sve ovisi čemu služe ti savijeni pinovi.

 

2. Može ih se pokušati ispraviti. I mogu puknuti.

Povećalo, svjetlo, igla, vrh tehničke, čačkalica, pinceta. kreditna kartica ... i jako puno strpljenja.

Sretno.

 Izgleda da nije ni do toga, jer san proba sa starin cpu, i radi. A provjerio sam ponovo jesu li kompatibilni cpu i mbd. A novi nije oštečen.