Razni hardverski problemi

Kada je graficka u racunaru nece da digne windows

Adoxxxxxsdi sri 15.1.2020 13:58

Pozdrav svima,imam hd7770 kod sebe koja ima jedan problem kada ukljucujem pc prođe bios bez problema pojavi se ikonica windowsa i vrte se bijele tackice i kada treba da dodje onaj log in screen ili kako se vec zove gdje ime pise tu se nista ne desava samo crn ekran restartujem pc pojavi se ono kao popravak sistema udjem u safe mod pokrenem display driver uninstaller izbrisem sve drivere ponovo pokrenem u normalno digne sistem ponovo instaliram drivere i radi sve igrice sve testove prolazi bez problema i kada se opet ugasi i upali pc isto se desava a sa drugom grafikom nemam tih problema tako da je sigurno do grafike nije ram ni maticna nit ista drugo moze li pomoc ???

Filox čet 16.1.2020 12:43
Adoxxxxxsdi kaže...

Evo upravo sam shvatio graficka martica bez drivera radi ali sa driverima ne u cemu je problem?

 Znači da je došao kraj toj grafici. Kako je netko nedavno ovjde napisao, bez drivera ne rade svi djelovi kartice, samo osnovno, s driverima se aktivira cijela kartica i sve njene mogućnosti, pa tako neki problemi tek onda dođu do izražaja.

 

To ti je ko da ti auto radi u leru, ali ako ubaciš u brzinu i probaš krenuti, svaki put se ugasi. Radi, ali ne baš kako treba, zahtjeva servis i popravak. Kod grafičkih kartica, taj "servis i popravak" znači zamjenu kartice.

 

ihush čet 16.1.2020 12:46

.. to je kvar vga ili pogrešan driver/verzija. (kvar koji nije u osnovnim funkcijama nego u dodatnim-naprednim i tek kad se driver instalira aktivira se i kvar..)

-može jednako biti npr posljedica malwarea ili nekog alata kao CC.. tj može biti oštećen reg/sys bilo što što može onemogućiti pravilno postavljanje tj u slučaju problema win automatski rollbacka na staro stanje, kao što npr user mora imati admin ovlasti da bi mogao nešto instalirati. Napraviti (u cmd-admin) sfc scan .. poskenirati i sl..

 

-ako je kvar vga tad nema pomoći, tj tad je HW ne SW..

-ako je SW uzrok, tad od postavki biosa+verzija, napajanja, kompatibilnost svega, pa do tog da možda mora clean install win jer tko može predvidjeti što je sve skršeno (virusi vole zaljepiti se na neki driver i zaključati reg čime se štite od uklanjanja-izmjene-popravka..) ili isti problem može biti kod problema s diskom.. nešto sys je na oštećenom i ne može se izmijeniti konfiguracija nakon restarta.

 

-90% kvar vga, ali ako radi u drugom računalu, tad nije kvar.. možda bios-verzija možda bilo što od postavki. Ako nije kvar vga i ako ubrzo ne nađeš uzrok kao virus, jedino ti preostaje clean install.. tad ako je sve ispravno-podešeno mora raditi. Ne reinstal, ne upgrade.. nego baš clean jer bilo koji trenutni uzrok možeš nasljediti i tad nisi ništa popravio.

Adoxxxxxsdi čet 16.1.2020 20:15

Ovako grafa je bila bez ventilatora to jeste dijela koji se vrti i hladi pa sam ja od druge graficke stavio kompletan kuler problem je bio jer je bio kratak kablic koji napaja sam ventilator pa sam tu budzio u vjerovatno dotakao memoriski cip citao sam na netu kada se ovo desava najcesce su stradali cipovi memorije pa sam odma sumnjao na to da sam ja slucajno kucnuo po tom cipu razmisljao sam da nije veliki kvar pa sam uzeo brener koji se koristi za spajanje bakarnih cijevi za centralno grijanje naravno na plin imao sam iskustva sa takvim popravljanjem jer se lemovi ponovo tope i spajaju ugrijao sam to sve brenerom pustio da se ohladi sastavio i rekao ovo je zadnji pokusaj popravke stavio sam grafu u komp i onako reda radi stavio drugu grafu r9 270 bez sli naravno prikopcam na r9 270 i nista a ona je 100% ispravna al ajde mozda nisam dobro povezao prikopcam na hd7770 koju sam popravljao upali sve normalno ali vidim rezolucija 800x600 tako da sam znao da nema driver instaliram driver grafa normalna al i dalje sam mislio da ne radi jer se treba restartovat i tako ugasim pc izvadim r9 270 upalim ponovo opet sve ok udjem u device manager imaju driveri najnoviji restartujem jos par puta grafa nema problema uglavnom hvala vam svima pokusajte i vi kome se desava ovaj problem zagrijte malo graficki cip i memorijske cipove pa pokusajte ako opet bude isto nema svrhe stradala je memorija na grafickoj pozdrav