alleinichev pet 3.1.2020 14:17

Prije 2 mjeseca sam ugradio ryzen 5 3600,2x8 patriot viper 3200mhz i b450 tomahawk max plocu. 

Sve je bilo uredu, igre su radile bez problema, danas hocu da upalim igru, ona krene, pojavi se black screen i samo me izbaci, ne prikazuje nikakav error, imam 2 igre instalirane, kod obje isti problem. Nisam nista dirao u biosu, jednostavno samo od sebe se to pocelo desavati. 

Zna li neko o cemu se radi? Kako da riješim ovo? 

alleinichev pet 3.1.2020 20:50
Hw_prorok kaže...

U event vieweru nekog traga mora biti ili error ili warning

 The application-specific permission settings do not grant Local Activation permission for the COM Server application with CLSID

 

ovo mi pokazuje u event vieweru

Hw_prorok pet 3.1.2020 20:57
alleinichev kaže...
Hw_prorok kaže...

U event vieweru nekog traga mora biti ili error ili warning

 The application-specific permission settings do not grant Local Activation permission for the COM Server application with CLSID

 

ovo mi pokazuje u event vieweru

 Nisam ja ajar ni ihush pa da znam sve od postanka svijeta do danas... Googlaj ili cekaj da se javi netko tko zna tocno o cemu se radi

Izzy pet 3.1.2020 22:18

Možda grafička odumire. Pa se ruše igre čim se optereti. Mada izgleda mi kao softverski problem. Da je hardver u kvaru još bi se nekako manifestiralo to. Resetiranja, greške u prikazu... 

 

A s obzirom da imaš 2x8 gb ram-a, izvadi jedan modul pa vidi ruši li se i dalje. Ako se ruši, vrati taj izvađeni i izvadi drugi pa vidi. A i možeš uvijek testirati ram sa popularnim memtestom.

Izzy pet 3.1.2020 23:23

Da li je izašao kakav windows update, pa da uzrokuje rušenje u te 2 igre? Jesi li primjetio? Nadalje, jesu li igre piratske? Jesu li kupljene sa neke od digitalnih trgovina? Steam, Origin...?  

alleinichev pet 3.1.2020 23:40
Izzy kaže...

Da li je izašao kakav windows update, pa da uzrokuje rušenje u te 2 igre? Jesi li primjetio? Nadalje, jesu li igre piratske? Jesu li kupljene sa neke od digitalnih trgovina? Steam, Origin...?  

 Jeste neke mali, nista specijalno, ali sam ga tek odradio kada mi se desio problem taj. Igre skidam sa piratebay, kao sto cijeli svoj zivot radim i nikad nisam imao problema. Ponavljam, skinuo sam the witcher 3 i on mi radi, to mi nije jasno nikako

Izzy pet 3.1.2020 23:51

To je nešto čisto vezano za softver. Ne znam... Što sve imaš u pozadini pokrenuto? Još ti mogu savjetovati da te igre pokreneš kao administrator i vidiš što će se događati. I mijenjaj compatibility mode. Isprobavaj...

 

Možda upravo zbog toga što su piratske ne rade. Ne znam koliko je moguće da se spajaju na Internet tj. nekakav server gdje provjeravaju legalnost. Je li igra aktivirana itd. Možda da ih blokiraš u firewallu.

SamoPitam3 pet 3.1.2020 23:55

Piratska verzija. Nista cudno. I kod originala moze doci do problema, ali izadje patch da to popravi. Kod pirata se treba nacekati ili nikada ne dodje.

Vrlo moguce da se nesto smrdalo sa c++ redist. Ako mu je do igara i ima ssd, neka reinstalira windowse. Mislim, generalno/osobno, kada se ne radi o originalima besmisleno je traziti rjesenje za problem (zapravo na ovom forumu se ne bi niti smjelo pomagati oko piraterije), jer tko zna zasto crack ne zeli vise pokrenuti igru.

R4zOR229 pet 3.1.2020 23:59
alleinichev kaže...
Izzy kaže...

Da li je izašao kakav windows update, pa da uzrokuje rušenje u te 2 igre? Jesi li primjetio? Nadalje, jesu li igre piratske? Jesu li kupljene sa neke od digitalnih trgovina? Steam, Origin...?  

 Jeste neke mali, nista specijalno, ali sam ga tek odradio kada mi se desio problem taj. Igre skidam sa piratebay, kao sto cijeli svoj zivot radim i nikad nisam imao problema. Ponavljam, skinuo sam the witcher 3 i on mi radi, to mi nije jasno nikako

 Piratske igre, za fallen order crack ne radi u 2020 godini jel je bio vremenski izgleda, kupi igru.

SamoPitam3 sub 4.1.2020 00:08
Izzy kaže...

E, istina. Još ću popušiti karton. Ništa, neka autor teme kupi igre i bude miran. Ako je to problem. Jer da ne bi bilo da ih kupi, pa mu ne rade i dalje.

 Rjesenje/problem je "navedeno". Tako da mogu i ja to potvrditi. Ima i rjesenje (n00b rjesenje, dobro rjesenje i srednje dobro rjesenje - no, da zna koja su, ne bi niti postavio ovo pitanje), ali kako rekoh - ovo nije mjesto gdje se razgovara o "piratima".

Ne mogu vjerovati da i witchera 3 piratizira. To vec spada u bogohuljenje