zwerrr ned 7.4.2019 21:55

hej ekipo

Radi se o LG UHD tv-u starome 2 mj.

Ima 3 hdmi porta i svi su 4K

E sad na njega je spojeni PC preko hdmi kabla(prvobitno sam mislio da je u njemu problem al izgleda nije, nakon 3 nova kabla i sad nakraju PREMIUM 4K za 50e problem se i dalje dešava)

Dakle kad se spoji pc - tv sve super radi par dana ,nakon toga jednostavno se izgubi signal tj slika.Da riješim problem zaštekam na novi HDMI port i sve je super opet par dana dok i na tome ne nestane slike i tako već 1mj. rotiram ulaze ,jedan radni, drugi proradi pa opet neradi i tako u krug.E a sad ja više stvarno neznaš šta činiti , jel imao netko slični problem?

Grafička je u kompu gtx 1080 ti tako da šta se tiče UHD rezolucije nema prigovora.

Neki dan probao sam spojiti TV box isti slučaj 1 dan rani drugi ne.

TO se samo dešava na hdmi1 te hdmi 3 portima dok na hdmi 2 portu kučno kino radi bez problema(Pošto taj port ima ARC jedino)

Ako ni ovdje ne rijšimo problem nažalost morat ću nazvat servis

error_666 ned 7.4.2019 22:58

Da probaš reset na tvorničke ili bar gašenje iz struje? U svakom slučaju ne smije to radit. Imam LG 2016 model i na svim portovima radi uredno, tako da mora i tvoj.
Pomislio sam na kabl ali ako je od 50e premium ne bi trebao bit u njemu problem.

HCgamingCRO pon 8.4.2019 20:34

pa normalno,ako se resetira i ostanu bilo kakvi problemi(ako su se istom i kablovi promijenili) uredjeaj je defektan.

nebi bilo nista novo da se novi uredjaji kvare,to su produkti banda(velike proizvodnje) uvik ima postotak koji je defektan

grinccaffe sri 7.8.2019 19:16
error_666 kaže...
Pa reset otkloni većinu sličnih bugova. Kako god drago mi je da si riješio.

 

Pozz ekipi !
Imam isti problem sa utorom HDMI 2 na TV-u LG 65uk6400plf (TV star 14 dana).
Na HDMI 1 ukopčan A1 prijemnik za TV programe i to uredno radi.
Na HDMI 2 ukopčan laptop HP 250 G5 W4M32EA (1 god star).

Na HDMI 2 u početku bude sve u redu, slika na TV-u prikazuje sve radnje na laptopu ali svakodnevno se dogodi prekid i na TV ekranu se pojavi obavijest "nema signala".

Danas upalim TV (od sinoč ostao na HDMI 1) i programi uredno rade.
Pokrenem laptop (uvjerim se da je spojen na net), TV ulaz prebacim na HDMI 2 a na ekranu se opet pojavi obavijest "nema signala".
Resitiram laptop ali i dalje "nema signala".
Zamjenim ulaze; laptop na HDMI 1 a A1 prijemnik na HDMI 2.
HDMI 2 i dalje "nema signala" pa nema ni TV kanala.
Vratim sve kako je bilo i HDMI 2 (laptop) "nema signala".
Iz očaja (a to sam već napravio i prvi put kad se pojavio taj problem) upaljeni TV ištekam iz struje (zida) i nakon 10 skundi ga ponovo uštekam.
HDMI 2 proradi, prikazuje sve radnje na laptopu i bit će tako OK sve do sljedeče obavijesti da"nema signala".
Ima li iko ideju o čemi se radi?
Je li problem u TV-u ili laptopu (ja bih rekao u TV-u jer ni programi nisu radili na ulazu 2).
Je li moguće da je stvar u postavkama?
Probavam to riješiti ako je moguće a da pre rano (ili nepotrebno) ne protestiram garanciju.
Svaki prijedlog dobro došao.

ihush sri 7.8.2019 23:08
grinccaffe kaže...
..
Je li problem u TV-u ili laptopu (ja bih rekao u TV-u jer ni programi nisu radili na ulazu 2).
Je li moguće da je stvar u postavkama?
..

- vjerojatno TV, ali prvo ponovi test, polako-smireno (jer ovo je malo ''nervozno-zbrčkano''..) :)

- što treba paziti, ako tv ugasi ulaz, za sad pretpostavljamo da je tv-hdmi2-ulaz problem, tad i vga prestane slati signal na taj izlaz jednako kao da odspojiš kabel. Test, spoji-odspoji kabel, svaki put nakon par sekundi se treba pojaviti slika dok će tv javljati no signal dok to ne proradi .. vga treba biti podešena na clone-duplu sliku, tako da ne gasi izlaz ali to ovisi o monitoru i mogućnosti vga-drivera (ako nisu iste rezolucije ne mora biti moguća opcija za sve kombinacije).

-vga će omogućiti izlaz samo kad detektira monitor (tv), ako je problem u tv-hdmi portu tad dok je on isključen ne možeš ništa, prva pomoć je npr gašenje-paljenje tva i prebacivanje na hdmi2 tj tek tad se taj port pali i tek tad vga na njega šalje signal. Kad imaš signal, odspoji kabel i nakon par sekundi spoji nazad, vidiš što se dešava i tad zaključiš gdje je problem.

 

-banalno, možda je problem hdmi kabel, duljina, pad signala, tj možda je tv ispravan, možda je vga ispravna i samo problem radi kabel, možda automatika kao powersaver koja gasi i sl.

 

zato sve ponovi i tek kad si siguran reklamiraš, jer ako je tv ispravan, tad reklamacija ne pomaže i čak ako dobiješ novi bit će na kraju isti problem, samo ako je tv-hdmi2 problem tj u TVu tad reklamacija tva ima smisla a da bi radilo mora sve od vga-driver postavke-kabel+ulaz hdmi2 biti podešeno-aktivno, bilo što prekineš i nema signala a tad svaki od tih dijelova može isključiti svoj dio automatikom i signal imaš tek kad to opet upališ.

 

(znam, spetljano, nerazumljivo.. nije lako natipkati kako to provjeriti, ipak probaj)

grinccaffe čet 8.8.2019 10:38

Evo ovog ćasa bilo prvo paljenje TV-a i laptopa.
Prebacio na HDMI 2 i sve normalno radi.
Znači za zaključiti je da VGA šalje signal.
TV (u izlaznim opcijama) oćitava HDMI 1 i HDMI 2 (bijeli-označeni kao aktivni) dok je HDMI 3 sivi jer nije u upotrebi.
Problem nije u kabelu ili laptopu jer do prije 14 dana sve je uredno radilo sa starom LG plazmom.
Nameće se da je TV problematičan.
Još nisam probao TV resetirati-vratiti na tvorničke postavke jer sam možda nešto krivo postavio (dok sam ga proućavao) ili je TV softver upamtio grešku pa je ponavlja.
Još jednom napominjem da kad se pojavi obavijest "nema signala" ja ga naprasito ištekam iz zida-struje i kad ga ponovo upalim HDMI 2 proradi.

ihush čet 8.8.2019 12:11

isključi ARC ili hdmi-audio ako ima opciju, obično je upravo to na hdmi-2 defaultno. prolistaj manul sigurno nešto o tome piše. Ili probaj za PC koristiti hdmi-1, tek da vidiš dešava li se ista stvar i da samo nešto s hdmi-2 problem, koristi hdmi3..

-možda treba update-softa, možda je upravo noviji soft uzrok..

grinccaffe čet 8.8.2019 15:18
ihush kaže...

isključi ARC ili hdmi-audio ako ima opciju, obično je upravo to na hdmi-2 defaultno. prolistaj manul sigurno nešto o tome piše. Ili probaj za PC koristiti hdmi-1, tek da vidiš dešava li se ista stvar i da samo nešto s hdmi-2 problem, koristi hdmi3..

-možda treba update-softa, možda je upravo noviji soft uzrok..

Nakon današnjeg prvog paljenja (10,30h), sve radilo, ostavio sve upaljeno i otišao van.
Vratio se za dva sata, laptop u sleep modu, TV se sam ugasio (normalno).
Probudim laptop, upalim TV i slika je tu.
Sve ponovim (ostavim sve upaljeno), opet odem van i vratim se za dva sata.
Sve normalno radi kao i kod prvog dolaska ali.....
Koristim laptop, TV nakon 15 min počme treptati (ima pa nema slike).
U tom stanju (dok trepče) iskopčam HDMI 2 i vratim ga natrag.
Slika se stabilizirala, ne trepče.

Možda si utvaram ali ovaj put sam čuo zvonki klik kad je kabel sjeo u utor HDMI 2.
Sada već preko 60 min radim i sve je normalno pa će mo vidjet do kad:)

P.S.
To sa prebacivanjem kabela sa ulaza na ulaz sam isprobaoi uvijek se greška javljala na HDMI 2.

P.S.

Evo nakon dva sata rada je upravo sada jednom slika zatreperila:(

Izgleda da je problem i dalje prisutan.

Tina123 pon 20.1.2020 12:13

Pozdrav svima, molim za pomoć. Imam problem sa spajanjem Samung tv serije 6 broj modela UE50MU6172  i A1 prijemnika. Probala sam spojit hdmi kabal u sva tri ulaza na tv-u no ni u jednom ne radi. Na tv-u stalno stoji poruka nema signala, provjerite izvore. Tv sam vraćala na tvorničke postavke ali ni to nije pomoglo. Do sada sam koristila iskonov tv prijemnik i sve je normalno radilo .

ihush pon 20.1.2020 12:54

-mala šansa da je uzrok problema u TVu, veća da je u a1-prijemniku.. tj jel ti uopče priključen-uključena usluga, jer uređaj ne radi sam po sebi nego centrala-profil korisnika (paketi itd.).

nbdy32 pon 20.1.2020 16:36

Prijemnik od A1,probati spojiti (ako ne radi HDMI) preko skarta ili činčeva (ako ima taj izlaz) ...

 

Upaliti prijemnik (naravno) ...

 

Podesiti izlaz na HDMI ... (1080p) ...

 

Možda nije prijemnik prošao onu prvu inicijalizaciju ...

 

Ako ne radi,nositi na prodajno mjesto i zamijeniti ... (naravno i tamo inzistirati da se testira) :-)

Tina123 sri 22.1.2020 18:46

Probala sve navedeno , zvala ih par puta u službu i stalno me uvjeravali da nije problem u njima nego u tv-u...evo na kraju sam uspjela dobit novi prijemnik i radi sve sad normalno napokon...hvala svima na pomoći :)