alleinichev sri 10.7.2019 17:29

Graficka je kupljena nova prije par mjeseci, fanovi se nisu vrtili sto je, kako sam cuo normalno za ovu seriju grafickih kartica, ali sam ja u amd radeon settingsu preko global watmana, namjestio da se fanovi vrte na 19% bez obzira sta ja radio (to sam uradio u koloni speed/temperatures i sa automatic sam prebacio na manual), ali kada sam u igri, povecam broj obrtaja preko speedfan-a.

 

Nakon sto sam stavio novi win 10 1903 sistem, to se poremetilo.

 

Izbrisao sam stare drivere, instalirao nove, zadnje, verzija 19.7.1., usao u amd settings i namjestio fanove na manuelno. Poceli su se vrtiti, medjutim nakon sto sam ugasio kompjuter, i ponovo ga upalio, fanovi su prestali da se vrte, bez obzira sto mi u gobal watmanu stoji MANUEL.

Moram vratiti na default, pa ponovo sa automatic na manuel, kliknuti na apply kako bi fanovi proradili.

Dakle problem se desi kada ugasim kompjuter i ponovo ga upalim, kada restartujem, sve bude uredu, ali kod gasenja prestaju da rade.

dery sri 10.7.2019 17:58

Oko čega se zamaraš, ostavi je da radi kako joj je po defaultu neče se razbolit. Zašto bi da se vrte ventovi kad joj u 2d aplikacijama to ne treba. To se i traži da ih ne vrti to i je ono šta valja na takvoj kartici.

alleinichev sri 10.7.2019 19:05

dery prijatelju ne zamaram se, bolje da mi u idle bude temperatura 26 kada se vrte fanovi na 15% nego da mi bude 40 stepeni kada se ne vrte.

 

Isto tako ja sam sebi stimam broj obrtaja kada sam u igri, i temperatura ne prelazi 60 stepeni

dery sri 10.7.2019 19:13

Zamaraš se jer bolje za gpu da mu ne rade ventovi uz temp 40-50  nego vrtnjom da nakuplja prašinu, stoga ih efikasnije iskoristi kad mu to treba. To je ništa tj teška hladovina za gpu koji može do 90°.

hummer0 sri 10.7.2019 20:24
alleinichev kaže...

dery prijatelju ne zamaram se, bolje da mi u idle bude temperatura 26 kada se vrte fanovi na 15% nego da mi bude 40 stepeni kada se ne vrte.

 

Isto tako ja sam sebi stimam broj obrtaja kada sam u igri, i temperatura ne prelazi 60 stepeni

 Zašto bi bilo bolje?