Belimisimus uto 13.8.2019 11:54

 

Imam sljedeći problem s kompom. Imam pci wireless karticu koja radi normalno, ali kad ubacim grafičku karticu onda pravi probleme. Ili se uopće ne mogu spojit na mrežu ili je prijenos podataka znatno sporiji (zavisi na kojem je slotu)

 

Trenutna konfiguracija:

i7-6700K bez overclocka trenutno

2x8 gb ram

antec truepower classic 550w

Asus PCE-AC51 - wireless card

m.2 ssd 512gb

2x sata hdd.

i od nedavno INNO3D geforce gtx 1660 (prije toga koristio grafu od procesora)

 

Što sam sve probao:

1. Reinstalacija oba drivera, nvidia (grafa) i asus (wireless)

2. Probao wireless adapter na svim slotovima. Grafička je na pciex16_1 jel je tako preporučeno u asusovoj dokumentaciji.

3. Dvije win10 instalacije

4. Promijenit wireless channel

5. Instalirati zadnji bios driver

6. Od iskusne ekipe s ovog foruma saznao da je napajanje više nego dostatno za ovu konfiguraciju.

 

Još jedna napomena, prije mjesec-dva sam kupio asus PCE-AC56 wireless karticu i tada sam isto imao problem (prijenos podataka je bio smanjen za preko pola) ali tada još nisam imao grafičku. Misleći da je problem u kartici, istu sam zamijenio za PCE-AC51 koja je do dolaska grafičke (prije par dana) radila kako treba.

 

Please pomoć ko ima još kakvu ideju...

AF139 uto 13.8.2019 12:25

Za razliku od LAN kabla kojim imaš bržu i stabilnu vezu WIFI je podložan smetnjama iz okoline koji usporavaju brzinu prijenosa podataka.

Probaj ako ruter na koji se spajaš podržava 5GHz moguće da smetnje ne utječu na tu frekvenciju.

Da je bar wifi adapter na USB pa da ga odmakneš od PC jer ovako svi čipseti (GPU,CPU, itd.) su u istom faradejevom kavezu sa PCI karticom wlan-a.

 

ParaNO1d uto 13.8.2019 12:26
Belimisimus kaže...

 

Imam sljedeći problem s kompom. Imam pci wireless karticu koja radi normalno, ali kad ubacim grafičku karticu onda pravi probleme. Ili se uopće ne mogu spojit na mrežu ili je prijenos podataka znatno sporiji (zavisi na kojem je slotu)

 

Trenutna konfiguracija:

i7-6700K bez overclocka trenutno

2x8 gb ram

antec truepower classic 550w

Asus PCE-AC51 - wireless card

m.2 ssd 512gb

2x sata hdd.

i od nedavno INNO3D geforce gtx 1660 (prije toga koristio grafu od procesora)

 

Što sam sve probao:

1. Reinstalacija oba drivera, nvidia (grafa) i asus (wireless)

2. Probao wireless adapter na svim slotovima. Grafička je na pciex16_1 jel je tako preporučeno u asusovoj dokumentaciji.

3. Dvije win10 instalacije

4. Promijenit wireless channel

5. Instalirati zadnji bios driver

6. Od iskusne ekipe s ovog foruma saznao da je napajanje više nego dostatno za ovu konfiguraciju.

 

Još jedna napomena, prije mjesec-dva sam kupio asus PCE-AC56 wireless karticu i tada sam isto imao problem (prijenos podataka je bio smanjen za preko pola) ali tada još nisam imao grafičku. Misleći da je problem u kartici, istu sam zamijenio za PCE-AC51 koja je do dolaska grafičke (prije par dana) radila kako treba.

 

Please pomoć ko ima još kakvu ideju...

Nisi najbitnije napisao, o kojoj matičnoj se radi?

Belimisimus uto 13.8.2019 18:02
AF139 kaže...

Za razliku od LAN kabla kojim imaš bržu i stabilnu vezu WIFI je podložan smetnjama iz okoline koji usporavaju brzinu prijenosa podataka.

Probaj ako ruter na koji se spajaš podržava 5GHz moguće da smetnje ne utječu na tu frekvenciju.

Da je bar wifi adapter na USB pa da ga odmakneš od PC jer ovako svi čipseti (GPU,CPU, itd.) su u istom faradejevom kavezu sa PCI karticom wlan-a.

 

 

Problem je isti i na 2.4GHz i 5GHz, čak i kada promijenim kanal ako možda dolazi do interferencije frekvencije sa susjedima (iako bi onda imao isti problem cijelo vrijeme, ne vezano uz hardver).

 

absolon sri 14.8.2019 10:29

Imao sam slične probleme s karticom PCE-AC55BT
Prvo sam bio instalirao drivere s Asusove stranice i

tu je bilo problema: slaba veza - loš prijenos podataka,

nemogućnost spajanja, pucanje veze i što sve ne!

 

Nakon toga sam deinstalirao asusove drivere - totalno,

Iobit uninstallerom i pustio da Windows sam potegne

drivere i tada je bilo bolje.

Kod mene u samoj pci-e kartici je intel 7260

wireless kartica i s vremene na vrijeme u

device manageru updatam driver i uvijek

potegne novi driver koji je bolji.

 

Napomena, Netgear R7800 Nighthawk

u uputstvima piše da je loša kompatibilnost

s intelovim wireless  karticama s "utjehom"

cit. "Intel is fixing this".

Belimisimus čet 15.8.2019 00:45
Valentin17 kaže...

Probaj izvaditi M2 SSD i windows snimiti na HDD, pa probati sa svim instaliranim osim M2 SSDa.

 I to sam probao. Čitao sam negdje da M.2 kartice znaju pravit probleme pa sam je baš fizički izvadio i probao staru instalaciju koju sam imao na starom vulgaris ssd-u. Ponaša se isto. Inače m.2 nije pci model već ona mala pločice spojena na posebno mjesto na matičnoj.

A i do problema dolazi kada ubacim tu novu grafičku. Ne znam jel grafe emitiraju bilo kakve radio valove pa da tu dolazi do smetnji? Ili je možda matična loša? 

Belimisimus čet 15.8.2019 00:54
absolon kaže...

Nakon toga sam deinstalirao asusove drivere - totalno,

Iobit uninstallerom i pustio da Windows sam potegne

drivere i tada je bilo bolje.

 

 

 Izbrisao sam normalnim putem. Budem još probao i s lobitom, al kaj se tiče originalnih drivera i samog updatea mislim da je zadnja verzija iz 2016. ili tal nešto. Tak da je support od Asusa isto katastrofa. 

AF139 čet 15.8.2019 08:00

Svi vodovi na MBO izuzevši masu zrače VF smetnje , na nekim freq. veće a na nekim manje snage ali za unutrašnjost kućišta i previše.

Ako na PCI kartici nije oklopljena PCB prema antenskim konektorima normalno da dopiru smetnje na ulaz prijemnika .

Imao sam slučaj kad lik otvori kućište da mu se prekine wifi veza preko  USB wifi adaptera (prema ruteru u drugoj prostoriji) a wifi USB adapter mu je čak metar dalje od kućišta PC-a.

absolon čet 15.8.2019 11:02

Evo zadnji driver za ac55bt,

je otprije četiri mjeseca.

 

EDIT:Ako ti baš ništa ne pomogne,

napravi Clear CMOS, izvadi bateriju

na 2 minute, i onda load default settings,

možda ti onda UEFI ponovno konfigurira

interupte (IRQ) za obje kartice, ako su

isti u konfliktu.

Louis Pluto čet 15.8.2019 11:12
Belimisimus kaže...

 Izbrisao sam normalnim putem. Budem još probao i s lobitom, al kaj se tiče originalnih drivera i samog updatea mislim da je zadnja verzija iz 2016. ili tal nešto. Tak da je support od Asusa isto katastrofa. 

to na bežičnom adapteru je realtekov čip RTL8812AE, čisto da znaš ukoliko ćeš tražiti drajvere, inače preporuka za MS drajvere preko windows apdejta jer su originalni realtekovi prastari (iz 2017), probao bih ih tek ukoliko oni s apdejta ne rade...

 

bilo bi dobro da instaliraš i intelove svježe drajvere za čipset ukoliko već nisi

https://downloadcenter.intel.com/product/90591/Intel-Z170-Chipset

 

mnogo puta mi se dogodilo da sumnjam u jedno a uzrok problema je nešto treće, primjerice neki žešći apdejt ili apgrejd na novi build windowsa koji je slomio kompatibilnost sa starim drajverima... a baš u to vrijeme sam instalirao i novu grafu 

Belimisimus uto 20.8.2019 10:40

Chipset sam updejtao, probao sam MS drivere i probao sam reset CMOS-a. I dalje je sve po starom. 

Uglavnom, ovisno koji pci slot koristim tako mi kartica i radi. Najbolje što mogu dobit je 75% aktualne brzine koju plaćam i za sada ću se s time morat zadovoljit, no vrlo vjerojatno ću kupit utp kabel pa njega dovest do računala ili probat s powerline adapterom samo što je to opet 300-400kn troška 

Inače ruter je udaljen svega 3m bez prepreka i tu wlan gubitka skoro pa ne bi trebalo biti. 

AF139 uto 20.8.2019 11:42

Da li je kućni ruter na koji se spajaš dual band tj. ima li 5GHz

Koliko je to Mbps kad radiš preeko te wifi kartice ( kažeš 75% ).

Normalno je kod 2,4GHz tj. mod "n300" (širine 40MHz)  praktična brzina oko 150Mbps.