Razni hardverski problemi

Asus Rog Crosshair Hero VII wifi

Mateo81 sri 1.1.2020 19:49

Kao prvo,svima zelim sve najbolje u novoj godini.

Prije problema da navedem komponente.

Mbo Asus Rog Crosshair Hero VII wifi

Gpu 1070 gtx

Cpu Ryzen 2600x

Ram Gskill trident 3000.

Sve radilo normalno,po netu nes gledao,ugasio komp,poslje da upalim bsod. Tri puta tako,pokrene se automatic repair ali samo tako stoji,ne moze uci u njega. Pokusam bootat win sa usb ,ali nista,ne dopusta,bsod.

Napravim update biosa,opet ista stvar. Izvadim ram,ista stvar,grafa isto. Frend donese kuciste,izvadimo cpu,stavim njegov opet nista,nece na boota.

Stavim svoj u njegovo,ista stvar. Zar je moguce da su crkli mbo i cpu na cistu miru. Ne znam sta bi vise pokusao.

 

blackdevil sri 1.1.2020 20:04
Mateo81 kaže...

Kao prvo,svima zelim sve najbolje u novoj godini.

Prije problema da navedem komponente.

Mbo Asus Rog Crosshair Hero VII wifi

Gpu 1070 gtx

Cpu Ryzen 2600x

Ram Gskill trident 3000.

Sve radilo normalno,po netu nes gledao,ugasio komp,poslje da upalim bsod. Tri puta tako,pokrene se automatic repair ali samo tako stoji,ne moze uci u njega. Pokusam bootat win sa usb ,ali nista,ne dopusta,bsod.

Napravim update biosa,opet ista stvar. Izvadim ram,ista stvar,grafa isto. Frend donese kuciste,izvadimo cpu,stavim njegov opet nista,nece na boota.

Stavim svoj u njegovo,ista stvar. Zar je moguce da su crkli mbo i cpu na cistu miru. Ne znam sta bi vise pokusao.

 

 

dešavalo se ali sa starijim hw. 

koji bios ti je imao kolega na MBO.

i šta ti QLED pokazuje kad ga pališ?

Imam isti mbo kao ti, samo što je moj vulgaris, bez vifija

snake44 pet 10.1.2020 11:16

Nevezano za ovaj problem, imam jedno pitanje vezano za ovu matičnu. 

 

Naime, sada imam jedan m2 ssd, a uskoro planiram staviti i drugi. 

 

gledajući priloženu sliku, ako se ugradi drugi m2 ssd, pci od grafičke pada sa x16 na x8. Iako sam dosta o tome čitao da to praktički nema nikakvog efekta u iskoristivosti gpu, tj. nema efekta u igranju i ostalom radu, svejedno bi htio vidjeti ako ima način da ostane x16. Prema priloženom, iako bi se ugradila jedna pci kartica (pci to m2), po tome opet bi gpu pao na x8. Ima li tko iskustva?