marsovac zemaljski čet 20.6.2019 12:18
KrpaZG kaže...

My two cents..

 

Pa hajmo...

 

7.5.2019 sam napisao post koji se nalazi malo iznad ovoga. Tada sam definitivno odlučio da je to. to?! Pala je odluka da idem van. Posavjetovao sam se sa curom (naravno ) i zajedno smo odlučili da idemo. Gdje? Gdje nas voda nosi (odnosno gdje dobimo posao). Tako je barem u startu bilo jer nismo ni bili svjesni što nas čeka. Itekako smo se iznenadili, i to na dobar način. Nismo bili ni svjesni...

 

Složio sam takav CV (lebenslauf) da se sam sebi divim, generic cover letter i to sve na engleskom. Nisam se ni trudio složit prijavu na njemačkom. Koji itekako i pričam, malo sam zakržljao ali ide. I tako sam se počeo javljati na oglase. CV, cover letter, certifikate u PDV i ajmo. U mjesec dana sam poslao hrpu prijava i nadao se najboljem. Gotovo SVI su mi odgovorili, puno njih me je odbilo odmah u startu ali i puno njih je bilo spremno razgovarati. Odradio sam desetke video konferencija i gotovo svi su me pozvali na in-house interview. Potpuno šokiran i iznenađen, odjednom sam se našao u situaciji da moram "birati" kod koga ću otići na interview jer nemam mogućnost kod svih jer sam zaposlen u Hrvatskoj. Situacija je bila takva da sam počeo odbijati firme uopće za inicijalni razgovor jer jednostavno nisam stigao sve pohvatati. Mind blown 

 

Sve se posložilo, uzeo sam GO i dogovorio u 4 dana 3-4 onsite interview-a u Minhenu. Frend uskočio sa smještajem tih par dana i samo je ostalo dočekati datum i zapaliti gore. Al' su tih par dana sporo išli...Napokon! Dan je došao, odjednom se nalazim u Minhenu. Druženje sa ekipom odrađeno, svi interviewi odrađeni, prelijepi provod gore. Vraćanje u hrvatsku i odlazak sa grčem u trbuhu na posao jer znam da to više nije to. Opet čekanje na odgovor za koje mi se činilo kao da nikad ne dolazi. A kad ono...Petak interview, ponedeljak praznik (u DE), zatim u utorak pozivi na sve strane. Sve tvrtke kod kojih sam bio na razgovoru mi šalju ponude i hoće da dođem raditi za njih. Ostao sam šokiran. Ne samo da sam počeo odbijati razgovore za posao, nego sada mogu i birati gdje želim raditi!Šok i vjeverica...

 

U međuvremenu me uočilo par headhuntera in recruiting tvrtki i počeli mi se javljati, sve odbijam i zahvaljujem se. Pao je odabir na tvrtku koja mi je najbolje "sjela". Lokacija, ljudi, tehnologije, uvjeti. To je to. Još uvijek u šoku i nevjerici prihvaćam posao. Next day stigao contract na pregled i poslan poštom prema meni na potpis. To je to. Počinjem raditi 1.8.2019.

 

Nikad sretniji, sa zadovoljstvom, sa leptirićima u trbuhu, sa 3kg manje u 24h, pun testosterona, adrenalina odlazim na posao I DAJEM OTKAZ! Nikad nisam ni sanjao kakav će to biti dobar osjećaj  Postupke mojeg bivšeg poslodavca neću ni komentirati. Samo ću reći da mi je drago da ću odjebati iz ove vukojebine zvana Hrvatska. 

 

Trenutno tražim stan/WG za prvu ruku dok mi ne stigne djevojka, onda ću dalje viditi kako i šta. Sve u svemu još uvijek sam u nevjerici. Ne znam što sam čekao do sada. Upravo sam se vratio sa mora, prošao 4 otoka sa curom, slavio, kupao se, uživao... Nikad sretniji...

 

 

Ima tu još puuuno među detalja koje nisam napisao jer nemam snage više... Sve ću nadodati kada uhvatim vremena. A sada idem popit ćašu vina jer ne moram na posao sutra 

 

 

PS VELIKO HVALA KOLEGAMA jollyb i nixass na pomoći i informacijama koje su mi poslali i odgovorili na moja glupa pitanja!

 

See ya fam

 

 

 

 S obzirom da si spomenuo da si CV i Cover letter poslao na engleskom pretpostavljam da jezik unutar firme je na engleskom?

 

Evo ja sam bio u Irskoj, sada u Engleskoj, ali bih najradije u Njemacku od samih pocetaka, ali jezik je najveci problem.

Kada bi nasao firmu u Njemackoj koja bi zaposlila osobu za SEO ali da mogu koristiti engleski odmah bi prihvatio.

 

Svaka cast i cestitam na uspjehu.

Mozes li samo reci kojom strukom se bavis?

 

Hvala unaprijed na odgovoru.

Pozdrav

KrpaZG čet 20.6.2019 12:53
marsovac zemaljski kaže

 

 S obzirom da si spomenuo da si CV i Cover letter poslao na engleskom pretpostavljam da jezik unutar firme je na engleskom?

 

Evo ja sam bio u Irskoj, sada u Engleskoj, ali bih najradije u Njemacku od samih pocetaka, ali jezik je najveci problem.

Kada bi nasao firmu u Njemackoj koja bi zaposlila osobu za SEO ali da mogu koristiti engleski odmah bi prihvatio.

 

Svaka cast i cestitam na uspjehu.

Mozes li samo reci kojom strukom se bavis?

 

Hvala unaprijed na odgovoru.

Pozdrav

 

 

Pa iskreno, jezik unutar firme je generalno njemački. Radim kao sistemaš (1,2 lvl support, hardware, servere, AD, GP, DHCP, DNS, RDC, CITRIX,software deployment,  customer support itd...), no obzirom da je tvrtka multinacionalna i imaju urede po cijelom svijetu, plan je ubuduće raditi i support za urede i izvan DE pa im treba i netko tko zna engleski perfektno pričati. Odrastao sam u pola-pola DE-HRV obitelji (starci su radili 35 godina u DE) te sam njemački pokupio od njih. Nisam se služio jezikom par godina pa mi treba malo vremena da se "priviknem" ali daleko od toga sam da "učim" njemački od nule. Nemam nikakve certifikate za jezik niti me je itko pitao za njih. Samo sam se pojavio i počeo pričati sa njima.

 

U njemačkoj ti ovisi dosta lokacija, dosta su konzervativni što se tiče jezika. Negdje ne žele pričati engleski (jer i nemoraju) a negdje je engleski pod must have. Preporuka je da gledaš Minhen jer grad kao grad ima masu firmi koje isključivo koriste engleski. Definitivno je preporuka da kreneš učiti njemački jer ti realno treba, ako ne za posao, barem za "normalni" život jer si ipak na njemačkom govornom području. Za ostale lokacije ne znam jer nisam upućen.

 

Ono što sam htio reći je da im fali jako puno radnika, stvarno se trgaju da pronađu dobre radnike. Ono što je jedan kolega malo iznad napisao je potpuna istina: njemci su shvatili da im treba netko tko zna posao (ili barem djelomično), tako da mu se kaže: odradi to i to, ako zapneš - javi se tom i tom. Radije će zaposliti takvog radnika nego nekoga tko ne zna ništa, utrošiti vrijeme i resurse da ga nauče poslu pa taj isti za godinu dve ode kod konkurencije za malo bolju ponudu. To je potpuna istina.

 

Naravno to ne znači da neće dati priliku nekome bez iskustva, samo onda taj isti ne može očekivati 50k € početnu plaću nego dosta manje...

 

 

PzKpfw čet 20.6.2019 23:54

 

@KrpaZG

 

Veliko hvala na tvojem podijeljenom iskustvu, te mogu samo zamisliti koliko si sretan što si otišao iz ove rupčage, koja samo imao formu nečega, iznutra je sadržajno trula u

puno smislu te riječi.

Mogu samo zamisliti reakcije tvojeg bivšeg poslodavca, te bijes koji su osjećali kada si uspio za sebe naći nešto puno bolje, od ovoga što se nudi u HR.

 

Ništa nema bolje niti slađe, kada se nekom osvetiš(-osveta iz njihove perspektive, jer mi se nikome ne svetimo, nego idemo svojim životnim putem koji nužno ne znači da ćemo 

svoju sreću zauvijek graditi ovdje....) vlastitim uspjehom i srećom na osobnoj razini.

To bandu najviše boli. 

 

 

Sretno i puno uspjeha ti želim na tvojem novom životnom putu!

KrpaZG pet 21.6.2019 17:32
PzKpfw kaže...

 

@KrpaZG

 

Veliko hvala na tvojem podijeljenom iskustvu, te mogu samo zamisliti koliko si sretan što si otišao iz ove rupčage, koja samo imao formu nečega, iznutra je sadržajno trula u

puno smislu te riječi.

Mogu samo zamisliti reakcije tvojeg bivšeg poslodavca, te bijes koji su osjećali kada si uspio za sebe naći nešto puno bolje, od ovoga što se nudi u HR.

 

Ništa nema bolje niti slađe, kada se nekom osvetiš(-osveta iz njihove perspektive, jer mi se nikome ne svetimo, nego idemo svojim životnim putem koji nužno ne znači da ćemo 

svoju sreću zauvijek graditi ovdje....) vlastitim uspjehom i srećom na osobnoj razini.

To bandu najviše boli. 

 

 

Sretno i puno uspjeha ti želim na tvojem novom životnom putu!

 

 

Nikome se ja ne osvećujem :) Jednostavno idem tamo gdje mi je bolje. Želim im svu sreću u daljnjem poslovanju!

 

Ukratko, nakon što se smjestim i sve krene u DE. Budem napisao opsežan "tutorial" od A do Ž kako šta gdje početi u traženju posla u DE. Od prijava, CV, selidbe, stana, troškova, ljudi, plaća, života u DE, sve iz moje perspektive i iskustva. U temi ima stvarno puno informacija koje su mi pomogle no i ja ću dati svoj doprinos sa "updejtanim" informacijama i to vrrrrlo detaljan post. Već sad imam u glavi tekst koji će ljudi čitati po 20+ min... Nadam se da ću tako ljudima pomoći. 

 

Naravno taj dio će se držati isključivo IT struke jer smo ipak IT forum :) A i ja radim u IT pa....Eto, to je to zasada. Napokon imam sad vremena sve poriješavati što nisam stigao, družit se malo sa starcima itd..

 

Do sljedećeg tipkanja. Bye

NEW_MAN čet 11.7.2019 13:42

Kod mene u Austriji/Graz u firmi trazimo level 1,2 Support kolegu. Ako ima netko ko ima pristup trzistu rada Republike Austrije i trazi job nek se javi. Mislim si da bi platili 2500 bruto bez obzira kaj u natjecaju pise 2k. Svi pisu minimalne vrijednosti ali su svi spremni platit vise ovisno o znanju/isustvu. 2500 € bruto je oko 1750 neto plus trinaesta placa oko 1950 plus cetrnaesta placa oko 1950. Kad se sve zbroji podjeli ispada oko 2075 neto mjesecno. Po novome ima porezna olaksica 125 eura mjesecno ili 1500 godisnje po djetetu. Mozete zatrazit mjesecno da vam isplacuju na placu ili druge godine dobite povrat poreza u komadu od 1500 € po djetetu.

 

Znaci ako nemate radnu dozvolu onda morate cekat 2020 da se trziste rada otvori za drzavljane RH, plus trazi se znanje njemackoj jezika.

Backdraft čet 11.7.2019 14:06
NEW_MAN kaže...

Kod mene u Austriji/Graz u firmi trazimo level 1,2 Support kolegu. Ako ima netko ko ima pristup trzistu rada Republike Austrije i trazi job nek se javi. Mislim si da bi platili 2500 bruto bez obzira kaj u natjecaju pise 2k. Svi pisu minimalne vrijednosti ali su svi spremni platit vise ovisno o znanju/isustvu. 2500 € bruto je oko 1750 neto plus trinaesta placa oko 1950 plus cetrnaesta placa oko 1950. Kad se sve zbroji podjeli ispada oko 2075 neto mjesecno. Po novome ima porezna olaksica 125 eura mjesecno ili 1500 godisnje po djetetu. Mozete zatrazit mjesecno da vam isplacuju na placu ili druge godine dobite povrat poreza u komadu od 1500 € po djetetu.

 

Znaci ako nemate radnu dozvolu onda morate cekat 2020 da se trziste rada otvori za drzavljane RH, plus trazi se znanje njemackoj jezika.

 Trazite li i lvl 3 Support, Linux, Windows, nginx, haproxy, apache, redis, monitoring, isilons, redshift, aws, reporting, hardware, mreza sa LPIC1 certom, u tijeku LPIC2.

Magna cum laude mag. ing. comp tehnickog fakulteta isto nije na odmet.

 

Razmisljam o odlasku vani, ali jos vazem opcije.

KrpaZG čet 11.7.2019 22:25
Backdraft kaže...
NEW_MAN kaže...

Kod mene u Austriji/Graz u firmi trazimo level 1,2 Support kolegu. Ako ima netko ko ima pristup trzistu rada Republike Austrije i trazi job nek se javi. Mislim si da bi platili 2500 bruto bez obzira kaj u natjecaju pise 2k. Svi pisu minimalne vrijednosti ali su svi spremni platit vise ovisno o znanju/isustvu. 2500 € bruto je oko 1750 neto plus trinaesta placa oko 1950 plus cetrnaesta placa oko 1950. Kad se sve zbroji podjeli ispada oko 2075 neto mjesecno. Po novome ima porezna olaksica 125 eura mjesecno ili 1500 godisnje po djetetu. Mozete zatrazit mjesecno da vam isplacuju na placu ili druge godine dobite povrat poreza u komadu od 1500 € po djetetu.

 

Znaci ako nemate radnu dozvolu onda morate cekat 2020 da se trziste rada otvori za drzavljane RH, plus trazi se znanje njemackoj jezika.

 Trazite li i lvl 3 Support, Linux, Windows, nginx, haproxy, apache, redis, monitoring, isilons, redshift, aws, reporting, hardware, mreza sa LPIC1 certom, u tijeku LPIC2.

Magna cum laude mag. ing. comp tehnickog fakulteta isto nije na odmet.

 

Razmisljam o odlasku vani, ali jos vazem opcije.

 

Ja ću ti odmah iz prve ruke reći, sa ovim gore napisnim. Šta čekaš? Posao ćeš dobit u roku jučer.. Vjeruj mi :) Ja opet imam novosti u vezi mog odlaska u DE. Sljedeći utorak putujem za Minhen i sve sam sredio (stan, posao).. Ma vrhunski..

 

PS. ako razmišljaš o odlasku vani... Kreni sa njemačkim (ukoliko ideš na njemačko govorno područje), jako je veliki + znanje jezika.

Tomdev sub 13.7.2019 21:36
KrpaZG kaže...

 

Ja ću ti odmah iz prve ruke reći, sa ovim gore napisnim. Šta čekaš? Posao ćeš dobit u roku jučer.. Vjeruj mi :) Ja opet imam novosti u vezi mog odlaska u DE. Sljedeći utorak putujem za Minhen i sve sam sredio (stan, posao).. Ma vrhunski..

 

PS. ako razmišljaš o odlasku vani... Kreni sa njemačkim (ukoliko ideš na njemačko govorno područje), jako je veliki + znanje jezika.

Kako si na kraju došao do stana, ako smijem pitati?

 

Mislim da je drugačija situacija ako Backdraft cilja na Austriju a ne Njemačku, barem što se tiče ponude poslova iako mu ne bi ništa trebalo predstavljati problem s obzirom na kvalifikacije.

solaris ned 14.7.2019 12:31
Tomdev kaže...
KrpaZG kaže...

 

Ja ću ti odmah iz prve ruke reći, sa ovim gore napisnim. Šta čekaš? Posao ćeš dobit u roku jučer.. Vjeruj mi :) Ja opet imam novosti u vezi mog odlaska u DE. Sljedeći utorak putujem za Minhen i sve sam sredio (stan, posao).. Ma vrhunski..

 

PS. ako razmišljaš o odlasku vani... Kreni sa njemačkim (ukoliko ideš na njemačko govorno područje), jako je veliki + znanje jezika.

Kako si na kraju došao do stana, ako smijem pitati?

 

Mislim da je drugačija situacija ako Backdraft cilja na Austriju a ne Njemačku, barem što se tiče ponude poslova iako mu ne bi ništa trebalo predstavljati problem s obzirom na kvalifikacije.

 Tomdev, kaj i ti bi u Minhen? Kada cemo na pivu? 

 

@Backdraft. Mozes se i meni javiti ako te zanima Berlin, DE. Samo kaj ako u CV napises AWS, fakat traze znanje AWS, NHF. Samo opaska, jer radim dosta intervjua, ekipa napise svasta u CV, pa onda kasnije samo problemi za firmu i za takvog kandidata.

KrpaZG ned 14.7.2019 13:04
Tomdev kaže...
KrpaZG kaže...

 

Ja ću ti odmah iz prve ruke reći, sa ovim gore napisnim. Šta čekaš? Posao ćeš dobit u roku jučer.. Vjeruj mi :) Ja opet imam novosti u vezi mog odlaska u DE. Sljedeći utorak putujem za Minhen i sve sam sredio (stan, posao).. Ma vrhunski..

 

PS. ako razmišljaš o odlasku vani... Kreni sa njemačkim (ukoliko ideš na njemačko govorno područje), jako je veliki + znanje jezika.

Kako si na kraju došao do stana, ako smijem pitati?

 

Mislim da je drugačija situacija ako Backdraft cilja na Austriju a ne Njemačku, barem što se tiče ponude poslova iako mu ne bi ništa trebalo predstavljati problem s obzirom na kvalifikacije.

 

 

Čista sreća. Napisao sam čitabu o sebi. (tko sam, odkuda sam, čime se bavim, posao, hobiji itd) te sam se počeo javljati na immobilienscout24. Doslovce sam poslao 5 prijava za stan i 5 prijava na WG. Javio mi se njemac u roku 5 minuta. Sve sam sa njim dogovorio i to je to. Doslovce 1 S bahn stanicu od posla mi je stan. Novogradnja,100 kvadrata , sve novo (kuhinja, kupaona, ma sve sve). Ostajem 6 mjeseci sa njemcem u stanu (WG) te i meni i njemu dolaze žene u isto vrijeme u Minhen. Onda ću se sa njim dogovoriti da li ja uzimam stan ili on. Budem vidio.  Odmah "anmeldung" (prijava), sad sam u postupku prijave na adresu, otvaranje poreznog broja, bankovnog računa itd... Ne mogu opisati kako mi se sve posložilo. I to sve sam praktički sredio iz Zagreba, samo sam na interview za posao išao u Minhen. Šta da kažem... Malo snalažljivosti malo sreće i eto ga... U utorak u 7 ujutro putujem za Minhen i thats it...

solaris ned 14.7.2019 16:25
Tomdev kaže...
@solaris Ma ne bi u Minhen. Javim se za pivu, malo mi je guzva ovih dana, nabavljam namjestaj za stan pa sam sav u tome.

 Slatke brige. Nebi ni ja u Minken. Moze javi. Ovo sa namjestajem sam i ja prosao pa ako trebas kakav hint, javi. 

nine pon 22.7.2019 18:14
NEW_MAN kaže...

Kod mene u Austriji/Graz u firmi trazimo level 1,2 Support kolegu.

 

tražimo i mi sistemca već 3 mjeseca, jedva da se itko javi na oglas, a i ti koji se jave su za ništa.

NEW_MAN uto 23.7.2019 09:22
nine kaže...
NEW_MAN kaže...

Kod mene u Austriji/Graz u firmi trazimo level 1,2 Support kolegu.

 

tražimo i mi sistemca već 3 mjeseca, jedva da se itko javi na oglas, a i ti koji se jave su za ništa.

 Gdi si ti u Deutschlandu ili?

nine čet 25.7.2019 17:36
F.R.C. kaže...

Chiemsee. I ja bih tamo. Ponekad odem gore u Inzell se malo odklopit od svega. Jesi tu negdje (Bergen)?

 

blizu, Siegsdorf je mjesto, chiemsee mi je na 10-ak min. autom, iako je IMO jako razvikan, ima puno ljepših jezera u okolici..

ak buš išao do inzella javi se za pivu 

jollyb čet 25.7.2019 22:24
nine kaže...
F.R.C. kaže...

Chiemsee. I ja bih tamo. Ponekad odem gore u Inzell se malo odklopit od svega. Jesi tu negdje (Bergen)?

 

blizu, Siegsdorf je mjesto, chiemsee mi je na 10-ak min. autom, iako je IMO jako razvikan, ima puno ljepših jezera u okolici..

ak buš išao do inzella javi se za pivu 

slobodno ti nabroji ta jezera / mjestasca.

taman sam se ovaj vikend spremao na wandern i izlezavanje, kad ono lose vrijeme i prometni kaos na autobahn zbog praznika.

 

Juzna Bavarska: 11 wunderschöne Bergseen um München, die einen Ausflug wert sind

https://muenchen.mitvergnuegen.com/2019/bergseen-ausflug/

nine pet 26.7.2019 00:24
jollyb kaže...

slobodno ti nabroji ta jezera / mjestasca.

taman sam se ovaj vikend spremao na wandern i izlezavanje, kad ono lose vrijeme i prometni kaos na autobahn zbog praznika.

 

IKR ... prži čitav tjedan, onda kiša preko vikenda po ne znam koji put ove godine.

 

Nedavno sam bio na kupanju na Mittersee, nalazi se između Reit im Winkla i Ruhpoldinga, lanac od 3 jezera na jednom mjestu.. prekrasno mjesto samo po sebi, ako ništa za šetnju.

Thumsee kod Bad Reichenhalla, odlično i prekrasno mjesto za kupanje, iako zna biti malo gužva.

Königssee (doslovno am Arsch der Welt ), ne toliko za kupanje (planinsko jezero, voda hladnija od leda.. brže izađeš nego što uđeš), koliko za izlet. Doslovno must see jezero.

 

jollyb kaže...

Juzna Bavarska: 11 wunderschöne Bergseen um München, die einen Ausflug wert sind

https://muenchen.mitvergnuegen.com/2019/bergseen-ausflug/

 

uuu tu ima par zanimljivih contendera za obići, pogotovo ova jezera na planinama  inače je planinarenje više moj đir..

evo pogleda na Chiemsee sa Kampenwanda..

nixass pet 26.7.2019 10:12

Planirao sam do Chiemseea ovaj vikend al izgleda da cu do Mitterseea jer mi bolje izgleda a i vjerojatno bude promet slabiji u tom smjeru (zavrsila skola, cesta prema salzburgu bude krcata).

Ima se tu svasta za vidjeti, preporod :)

jollyb pet 26.7.2019 14:13

Pa ajmo nesto skupa organizirati.

 

Ja sam isto vise za Wandern (koliko mi koljeno dopusta, imao sam probleme s doticnim).

Jest da bi moglo lose vrijeme biti, ali ne znam hocemo li prije godisnjih sto stici organizirati. Jel nekome odgovara nedjelja? Neki smjer a da nije prema Salzburgu.

 

Sutra nazalost ne mogu, idem gledati americki footbal - München Cowboys igraju protiv prvog u ligi GFL :) Znam, nije NFL, ali zazelio sam se NFL-a.

nine pet 26.7.2019 15:40

ja sam za, samo ne mogu ovaj i idući vikend, ženin buraz i jedan frend su mi baš došli u posjet pa je malo nezgodno..

ali tko god dolazi tu u chiemgau, slobodno se javite ako ništa bar za pivu 

BTW, sutra bu vam kiša tek poslije 18-19, ako je vjerovati prognozi 

Robert_84 pet 26.7.2019 16:31

Hi, vidim da se i ovdje pise o poslu u DE.

 

poceo sam u jednom manjem gradu gdje sam proveo 2 godine za 2500€ brutto, f3 klassa 1800€ (znaci sve je +-2-3% lakse mi zaokruzit).

U prvoj sam firmi uglavnom razgovarao engleski, dok sad u drugoj 98% pricam njemacki. no zato mi je Netto veci nego u staroj firmi Brutto.

Uglavnom sa 1600-1800€ netto, tesko je naci stan... mozda neki WG (dijeljenje stana sa nekim).

Kvaliteta stanova varira.... uglavnom one koje sam gledao studentski su bili po kvaliteti i uredenju na razini skolskih WCa.

Tako da sam onda nasao jednu sobu sa kupatilom i kuhinjom al novogradnja (500€) no bio sam sam i sve je bilo novo.

Tek kad sam se preselio u Hamburg, sam nasao "normalan" stan cca 70m2 gdje mogu zivjeti sa zenom i sinom bez da mi misevi odaju po podu.

Ovo je tema gdje ima dosta individualnih odluka, i dal je netko sa necim zadovoljan.

No sto se tice place. 2nd level support je do nekih 48.000 € brutto, Administracija do 68-70 godisnje brutto, no problem je sto sad sve firme rade outsourcing, te su place dosta pale i sve se vrti oko projekata. 

Znaci trebas zivjet sa ruksakom na ledima...

U obadvije firme sam radio sam vise od 80% zadataka departementa. To se ne cijeni glavno da se zadovolji minimum i nitko te ne dira.

Ako se zavrsi u nekoj manjoj firmi sa do 50tak zaposlenih i tu je i vlasnik, sve sto on trazi od vas da stavite na papir tako i vi trazite njegova obecanja.

 

Nama je sve super kad dodemo al se u prvih 12 mjeseci sazna dosta toga u prvih 6 o firmi a 12 opcenito o zivotu u DE. 

 

zivotopis sam podijelio na Monster.de tako sam i zaposlen... no pored Monstera i Linkedina vam nista drugo ni ne treba.

 

ima se ovdje svasta za pisat, a to mi bas i nije jaca strana.

 

Uglavnom prosurfajte o poreznim klasama F1, najvisa..... F3 u braku...

Robert_84 pet 26.7.2019 16:32

Below are the job details, please check it and share your contact # and email address so that we can discuss further. If for any reason, you are not looking out for a change or not comfortable with this position, I would really appreciate if you can refer few candidates.

 

Job Role: Desktop Support

Location: Munich/Frankfurt, Germany

Duration: Fixed Term Contract

 

Detailed JD:

The Desktop Support Administrator role is to provide a single point of contact for end users to receive support and maintenance within the organization's desktop computing environment. This includes installing, diagnosing, repairing, maintaining, and upgrading all hardware and equipment (including but not limited to PC, terminals, printers and scanners) to ensure optimal workstation performance. The person will also troubleshoot problem areas (in person, by telephone, or via remote access) in a timely and accurate fashion, and provide end-user assistance where required.

Looking for: Minimum 4 years’ experience in End User Computing.

 

Desktop Support – Technical Skills – Complete understanding of Asset Management.

  • Install, upgrade, support and troubleshoot, Windows 7, Windows 10, other OS and Microsoft Office 2013 and any other authorized desktop applications
  • Install, upgrade, support and troubleshoot for printers, computer hardware and any other authorized peripheral equipment
  • Performs general preventative maintenance tasks on computers, laptops, printers and any other authorized peripheral equipment
  • Performs remedial repairs on computers, laptops, printers and any other authorized peripheral equipment
  • Customize desktop hardware to meet user specifications and site standards
  • Performs work in compliance within specified warranty requirements
  • Returns defective equipment/parts to maintenance inventory, documents customer
  • repairs, maintains and restocks assigned parts inventory to insure proper spare parts levels
  • Safely package equipment for branches and arrange for the transport of the Equipment.
  • On-site support and support for Remote sites and work-from-home computing
  • Diagnosing, verifying, recording and reporting downtime and providing immediate notification for all incidents
  • Emergency recovery maintenance for Desktops
  • Diagnosing & troubleshooting virus problems that can be fixed using antivirus tool deployed
  • Re-installation of the anti-virus packages corrupted or deleted by the users
  • Day to day troubleshooting activities
  • Help in upgrade the version of Mailing software
  • Support of infrastructure servers (Active Directory, Domain Controllers, File & Print)
  • Asset lifecycle management, asset tracking, and end-of-life services.
  • Perform asset management activities to ensure hardware is properly assigned to the end users
  • Vendor Management (Wherever applicable).
  • Incident, Problem, and Change Management within the EUC environment.
  • Ability to Evaluate and test new technology for feasibility and implementation within EUC Environment
  • Provide technical assistance and training to end users on computer operating systems and standard applications.
  • Provide Smart Hands support to perform basic technology management tasks that require on-site presence under instruction from such other support groups.  IMACDs, Equipment changes, reboots and power cycles. Local servers, BIOS Updates, Local storage appliances
  • Parts replacement for existing servers resulting out of hardware failure.
  • Racking / Stacking / lifting & Shifting of the server’s hardware for replacement of existing servers as a part of break fix.
  • Manual servers Firmware upgrades in case of incompatibility with OS  as a part of break fix only when supported
  • Provide escort & assistance to vendor
  • Tracing and Troubleshooting of Cables & Patch Panels (for Network, Storage, Power)

 

Deepika Reddy 

 

E Mail : deepika.r@idctechnologies.com; 

 

Robert_84 pet 26.7.2019 16:37

ovakvih oglasa mogu stavljat dnevno 10tak.... uglavnom se tako  regruteri javljaju... tako u biti zapocinje prica.

No njih u biti zanima provizija.... niti imaju pojma gdje je koji grad u europi niti ih to zanima. No mozete naici i na Njemce....

provizija regrutera je od 30 do 300% godisnjeg brutto primanja kandidata..... zato da se time sad svi manje vise bave.... Human Resourcing

Minhen i Frankfurt imaju najvise IT posla.... no stanovi su jako skupi.... tako da recimo moj stan koji je u Hamburgu 1000€ bi u Minhenu bio vj u rasponu 1600-2000€, ovisno gdje se nalazi...

pa onda ni ne mozete radit za 45000€ brutto vec vam treba minimum 60 da poplacate sve troskove!

 

 

place se dosta ruse i sa time sto dosta "nas" prihvaca za minimalac radit sve..... tako da je to veliki problem.... a problem je sto i svaka firma dnevno dobije oko 200-300 zivotopisa.

 

 

Pa je kao i u HR nekad ako ti neces ima tko hoce...

 

Koristite kununu, tu se nade dosta komentara o IT firmama.... 

 

NPR

 

https://www.kununu.com/de/tata-consultancy-services-deutschland

 

 

Robert_84 pet 26.7.2019 16:42

We have exciting job opportunity for “Desktop Support Engineer – Fixed type – Frankfurt/Munich, Germany”

 

Please find the below job description:

 

Job details:

Job role: Desktop Support Engineer

Duration: 1 year FTC

Job location: Frankfurt/Munich, Germany

Note: Local language fluency(German) is must for the role.

 

Job description:

Install, upgrade, support and troubleshoot, Windows 7, Windows 10, other OS and Microsoft Office 2013
and any other authorized desktop applications
Install, upgrade, support and troubleshoot for printers, computer hardware and any
other authorized peripheral equipment
Performs general preventative maintenance tasks on computers, laptops, printers
and any other authorized peripheral equipment
Performs remedial repairs on computers, laptops, printers and any other authorized
peripheral equipment
Customize desktop hardware to meet user specifications and site standards
Performs work in compliance within specified warranty requirements
Returns defective equipment/parts to maintenance inventory, documents customer
repairs, maintains and restocks assigned parts inventory to insure proper spare parts
levels
Safely package equipment for branches and arrange for the transport of the
Equipment.
On-site support and support for Remote sites and work-from-home computing
Diagnosing, verifying, recording and reporting downtime and providing immediate notification for all incidents
Emergency recovery maintenance for Desktops
Diagnosing & troubleshooting virus problems that can be fixed using antivirus tool deployed
Re-installation of the anti-virus packages corrupted or deleted by the users
Day to day troubleshooting activities
Help in upgrade the version of Mailing software
Support of infrastructure servers (Active Directory, Domain Controllers, File & Print)
Asset lifecycle management, asset tracking, and end-of-life services.
Perform asset management activities to ensure hardware is properly assigned to the end users
Vendor Management (Wherever applicable).
Incident, Problem, and Change Management within the EUC environment.
Ability to Evaluate and test new technology for feasibility and implementation within EUC Environment
Provide technical assistance and training to end users on computer operating systems and standard applications.
Provide Smart Hands support to perform basic technology management tasks that require on-site presence under instruction from such other support groups. IMACDs, Equipment changes, reboots and power cycles. Local servers, BIOS Updates, Local storage appliances
Parts replacement for existing servers resulting out of hardware failure.
Racking / Stacking / lifting & Shifting of the server’s hardware for replacement of existing servers as a part of break fix.
Manual servers Firmware upgrades in case of incompatibility with OS as a part of break fix only when supported
Provide escort & assistance to vendor
Tracing and Troubleshooting of Cables & Patch Panels (for Network, Storage, Power)

 

If the role appeals to you, please send me your updated CV along with below required information to shortlist your CV to my client.

 

Required information to shortlist your CV to my client:

 

Your expected salary per annum(minimum):
Your notice period:
Your citizenship / work authorization in Europe:
German fluency:

 

Kiran Kumar Gayaru

 

E Mail : kiran.g@idctechnologies.com

 

Robert_84 pet 26.7.2019 18:18
PzKpfw kaže...

@Robert_84

 

Napisao si svoje iskustvo sa DE.

Dal' si kada razmišljao o AT?

 Austrija?

 

imao sam neke ponude i bio na jednom razgovoru al je bilo nekakvo selo sa druge strane Alpa jezero Bregenz je u blizini il kako se vec zove, tako da sam opet za HR morao preko DE, a nisam bas ni zelio zavrsit u nekom sljepom crijevu.

Sad sam u Hamburgu, dosta daleko. No posla ima. samo sto Sjever ima dosta manje place od Juga. Inace Bavaria je najjaca sa placama.... i sa slobodnim danima jer pored praznika imaju i sve "katolicke" blagdane posto su uglavnom katolici.

Za austriju treba viza, tako da i to odbija neke posodavce. No generalno se nisam zamarao Austrijom jer sam u DE dosao kod rodbine i tu bio dok si nisam nasao stan.... znaci nisam isao kao guska kroz maglu.

 

U Austriji nikoga nemam. Rodbina m ije u DE vec 60+ godina 

 

 

jzrskc sub 27.7.2019 11:44

Trenutno sam na junior javascript dev ugovoru i taman mi treba bit 2 godine kako sam u firmi, pitao sam za povisnicu i organizirali su mi sastanak sa sefom kroz tjedan dana o tom pitanju. Ima li tko iskustva u pregovaranju sa svojom firmom, sto mogu ocekivat a sto traziti?