Zhawk ned 3.11.2019 21:11

Kako nisam nasao niti jednu temu vezanu za Kotlin, otvaram ovu u nadi da ce se javiti ljudi koji ili koriste ili su znatizeljni isprobati Kotlin.

Osobno sam aktivni korisnik Kotlina (backend strana) u profesionalnom okruzenju.

Mislim da bi bilo lijepo popularizirati taj predivni jezik i na hrvatskom/ex-yu govornom podrucju.

Ukoliko imate pitanja, komentare, prijedloge slobodno ih postajte ovdje.

 

Lijep pozdrav!

O_O_O pon 4.11.2019 15:58
Zhawk kaže...

Kako nisam nasao niti jednu temu vezanu za Kotlin, otvaram ovu u nadi da ce se javiti ljudi koji ili koriste ili su znatizeljni isprobati Kotlin.

Osobno sam aktivni korisnik Kotlina (backend strana) u profesionalnom okruzenju.

Mislim da bi bilo lijepo popularizirati taj predivni jezik i na hrvatskom/ex-yu govornom podrucju.

Ukoliko imate pitanja, komentare, prijedloge slobodno ih postajte ovdje.

 

Lijep pozdrav!

 To koristis samo za Android ili za neke druge ex-Java projekte. Sintaksa malo baca na Python.

Zhawk pon 4.11.2019 19:40
O_O_O kaže...
Zhawk kaže...

Kako nisam nasao niti jednu temu vezanu za Kotlin, otvaram ovu u nadi da ce se javiti ljudi koji ili koriste ili su znatizeljni isprobati Kotlin.

Osobno sam aktivni korisnik Kotlina (backend strana) u profesionalnom okruzenju.

Mislim da bi bilo lijepo popularizirati taj predivni jezik i na hrvatskom/ex-yu govornom podrucju.

Ukoliko imate pitanja, komentare, prijedloge slobodno ih postajte ovdje.

 

Lijep pozdrav!

 To koristis samo za Android ili za neke druge ex-Java projekte. Sintaksa malo baca na Python.

Ne bih rekao da je slicna Pythonu, ali posjeduje tu ekspresivnost kakvu se moze postici sa Pythonom.

Kod je puno cisci od Jave i jezik sam po sebi je puno moderniji. 

Nisam mobilni developer pa ga koristim na backend strani na svim novim projektima. 
U firmi takodjer koristimo Kotlin Native koji pruza mogucnost cross-kompilacije za razlicite platforme.

A mobilni developeri sve novo (sto nije UI) pisu u Kotlinu.

Cordas čet 7.11.2019 08:48

Meni Kotlin izgledao kao mix pythona i jave. Prekrasan jezik. Igrao sam se jednom prilikom s Kotlinom u slobodno vrijeme i bio oduševljen. Čekam neki komercijalni projekt pa da se skroz prebacim sa Jave.