Emillio pon 6.5.2019 22:09

Postovani citaoci,

Ako bilo ko zna da mi pojasni sta ova coda ispod upravo znaci, pocetnik sam u Java programiranju

public void OverzichtTemplate() {

java.awt.EventQueue.invokeLater(new Runnable()
{
public void run()
{
new VOverzicht().setVisible(true);
}
}
);
}

MrBlc uto 7.5.2019 22:27

public void Vk_serviceMonteursOverzichtTemplate() { ... } - ovo je deklaracija public metode koja ne vraća ništa

 

java.awt.EventQueue.invokeLater( ... ); - tu se poziva registracija taska koji se treba izvršiti u pozadini preko poziva za to zadužene komponente u swingu. To se radi tako da ne dođe do blokiranja korisničkog sučelja - swing digne novi thread i izvrši ono što si tu registrirao.

 

new Runnable()  { public void run() { ... } } - tu se kreira instanca Runnable objeca kojoj se definira funkcija run(), a koju gore spomenuta komponenta pozove

 

new Vk_serviceMonteursOverzicht().setVisible(true); - unutar run funkcije se kreira novi objekt klase Vk_serviceMonteursOverzicht i pozove se njegova metoda setVisible(). 

 

Vk_serviceMonteursOverzicht nije neka standardna klasa, već dio koda aplikacije, a sudeći po metodi setVisible() rekao bih da najvjerojatnije diže novi dio GUI-a, vjerojatno novi prozor.

MrBlc sub 11.5.2019 20:06

Deklaracija metode koja poziva dvije metode. Ne znam točno, što, međutim, na temelju postavljenih pitanja rekao bih da nešto krivo radiš
- ili si preuzeo održavanje tuđeg koda koji prelazi tvoje kompetencije
- ili pokušavaš naučiti programirati na potpuno pogrešan način - proučavanjem tuđeg koda bez da znaš neke osnove

Emillio sri 15.5.2019 23:17

Drug,

Da li je moguce da mi pomognes vezano sa ovo ispod

 

//coda za main

package readingfile;

public class ReadingFile {
    public static void main(String[] args) {
        readfile r = new readfile();
        r.openFile();
        r.readFile();
        r.closeFile();
       
    }
   
}
//coda za sub
package readingfile;
import java.io.File;
import java.util.*;
import javax.swing.JOptionPane;

public class readfile {
private Scanner x;

public void openFile(){
try{
x = new Scanner(new File("C:\\Users\\Documents\\NetBeansProjects\\\\mijntekst.txt"));

}
catch(Exception e){
System.out.println("Could not find file");
}
}

public void readFile(){
while(x.hasNext()){ 
String a = x.next(); 
String b = x.next();
String c = x.next();

System.out.printf("%s %s %s\n", a,b,c);// %s %s %s\n ovo znaci da cita iz mijntekst.txt prvi red (znaci prva tri stringa iz prvog reda) i onda prelazi na drugi red


/**
String toon = ("%s %s %s\n", a,b,c);
JOptionPane.showMessageDialog(null, toon, "Storingsdienst 2019", JOptionPane.INFORMATION_MESSAGE);
*/

}
}
public void closeFile(){
x.close();
}

}
Ovo gore radi ispravno kad ga stavim da ide preko: System.out.printf("%s %s %s\n", a,b,c);
znaci cita sve iz mijntekst.txt
ali ja hocu da izbacim System.out.printf i da ga stavim da ide preko JOptionPane.showMessageDialog 
Molim te ako znas da mi pomognes
MrBlc čet 16.5.2019 22:42

Ne radim u javi uopće, a sve odgovore na prethodna pitanja sam ti dao nakon 2 minute googlanja nekih specifičnosti i na temelju općeg razumijevanja koga koje ne ovisi previše o programskom jeziku.

 

Tebi sad treba provjeriti koji argument JOptionPane.showMessageDialog prima (vjerojatno string) i koja je alternativa za System.out.printf da ne printa u output već vraća string. Prvi rezultat na Googleu za "System.out.printf but to string" iziđe stack overflow gdje je odmah dan odgovor da ti treba String.format. Da upravo to radi ta metoda možeš zapamtiti samo ako to redovno koristiš, a ako ne, onda to tražiš u dokumentaciji ili Googlaš, međutim, tvoj problem je što očito ne znaš formulirati pitanje.