Programiranje

DRON - od ideje do polijetanja

THErealPiVeNzI čet 24.10.2019 16:38

Dobar dan kolege forumasi!

Palo mi je napamet zadnjih dana napraviti svoj dron. Oduvijek vucem afinitet prema programiranju i avijaciji. Prvotno ideja je bila napraviti maketu aviona, no nakon manjeg istrazivanja po netu dosao sam do racionalnog zakljucka da za takav projekt treba imati ozbiljno inzenjersko znanje(ne samo racunalno nego i ono "klasicno") te sam se odlucio napraviti drona. Poznajem osnove aerodinamike(djelovanje sila na objekt u zraku itd.), poznajem Python i klasicnu mehaniku. Ovaj projekt ne bi radio na Arduino platformi vec bi sve dijelove sam izradio ili kupio. Cilj mi je potpuno i samostalno konstruirati funkcionalan dron. Znam da nisam neki strucnjak, no kroz konkretne primjere se uci, zar ne? Imam nekoliko glavnih pitanja, ako imate neki dodatni savjet cijenio bi svaki od njih.

 

--PITANJA--

1. Kako projektirati PCB plocu i gdje je izraditi?

2. Gdje mogu pronaći i izračunati potrebne aerodinamicke specifikacije(tezina drona, odnos tezine i snage motora itd.)

3. Koje je najbolje mjesto na netu da narucujem potrebne dijelove(motore, propelere, baterije, senzore itd.)

4. Da li je moguce programirati autopilot za drona u Pythonu. Ideja mi je napraviti program preko kojeg bi kontrolirao samog drona i preko kojeg bi dobivao informacije o letu(visina, brzina, temperatura, preostali postotak baterije - Nesto poput Primary Flight Displaya). Postoji li Library za to?

 

apowe pon 28.10.2019 22:39

Pozdrav!

Ne znam dali si vidio hrvatski forum FlyFreak, specijalizirani forum za zrakoplovno modelarstvo.

Forum je vrlo aktivan na dnevnoj bazi.

Za dronove, ekipa u rubrici ''multirotor'' je ogromna sa puno znanja na tom teritoriju, i vjerujem da ces sve odgovore pronaci tamo.

 

Podrzavam projekt i pratim temu