pecurka uto 24.11.2015 14:35

Pozdrav za sve clanove foruma... novi sam na forumu i vidim dosta vas ima iskustva sa android programiranjem.

 

Naime poceo sam da radim/ucim android programiranje u Android Studiu i dosta toga sam vec savladao ali dolazim do jednog problema koji za mene izgleda neresiv

 

Dakle ovo je vec treci projekat sa kojim se mucim istim problemom. Konstantno mi se javlja out of memory error i kako pise u logcat fajlu razlog tome je prevelika velicina fotografija koje koristim ali sve su fotografije kompresovane i nijedna fotografija ne prelazi 50kb ..

 

Sada dakle: Da li postoji neka sema ili nesto neki fazon kako uvesti te fotografije ili je razlog tom nesto trece? Kada sam poceo sa programiranjem aplikacije i dodavao activityes dok sam imao 4 ili 5 activityes aplikacija je radila perfektno ali sada sve vise i vise staje zbog cega? Da li ima odredjen broj activityes koje mogu dodati u projekat ili odredjen broj fotografija mada sumnjam u to?

 

Ako ima neko ko bi bio voljan da mi pomogne malo, da korisne savjete bio bih vam puno zahvalan. 

 

 

 

 

ihush sri 25.11.2015 19:51
pecurka kaže...

..

prevelika velicina fotografija koje koristim ali sve su fotografije kompresovane i nijedna fotografija ne prelazi 50kb ..

 ..

 

 -nevažno kolika je veličina kompresiranog filea, koristi se dekompresiran (kao zip..), to je količina potrebne memorije.. (nevezano za OS, app..).

napravi sliku niže rezolucije, dimenzije.. testiraj, možeš je snimiti kao jpeg (razni nivoi kompresije) ili kao nekompresiranu (bitmap-tiff) i usporedi. Kompresiran file je bitan samo za storage dio i eventualno manipulaciju.

pecurka čet 26.11.2015 12:36

Hvala puno na odgovorima pokusao sam kopresovati sve slike pomocu Microsoft Office Picture Managera i mogu vam reci za sada aplikacija radi testirao sam i na telefonu ( Samsung Note 3 ) i funkcionise bez rusenja... 

 

Ako zapnem jos negde javljam.

pecurka uto 12.4.2016 11:35

Za ovaj app mi trebalo otprilike grubo receno 40 dana ( dnevno 2 3 sata rada ) sada sam u izradi novog projekta ali pokusavam paralelno i za ios da radim pa malo stekam zbog neznanja u IOS programiranju :) 

niko123456789 ned 27.8.2017 23:43

Zdravo,

 Zeleo bih da napravim aplikaciju koja ima spinner i kada kliknem na nesto iz spinnera da mi se otvori nova lista tj. samo da mi se lista update, a ne da mi se otvara novi prozor. Npr. imam u spineru Evropa,Afrika itd.. i kada kliknem Evropa izadje mi lista sa evropskim drzavama, kada kliknem na Afrika izadju mi africke drzave. Znam da treba nesto preko database, ali nista vise od toga. Trazio sam na internetu dosta, ali nisam mogao da pronadjem ono sto meni treba.