Izbjeglica_02 pon 28.2.2011 11:58

Pozdrav svim forumašima i forumašicama ;-)

 

Već par mjeseci imam želju utrošiti svoje znanje u 3D modeliranju na neki platformer za Android ili iOS...

Imam par pitanja... 

Dakle, što je isplativije raditi za Android ili iOS platformu? U kojoj platformi imam veću fleksibilnost izrade i sl. Ja bih ipak radio za iOS ali opet možda je bolje za početnika Android ;)

Pošto sam totalni početnik u programiranju, moram odabrati alat, koji mi preporučate. Evo par piroriteta

- User frendly, dakle da bude prikladan za mene početnika, nije frka ako treba više redova koda ispisati ;)

- Po mogučnosti besplatan

- Da imam odakle naučiti, dakle izvor tutoriala mi je vrlo bitan.... 

- Podrška za 3D je obavezna

 Za sada je to to ;) 

 

Lp!

Izbjeglica_02 uto 1.3.2011 18:52
woodgamesfx kaže...

I gdje je zapelo ili ti je sve svršeno dobro krenulo, jer ako se dobro sjećam na PP si me tražio da se uključim u raspravu i sad čekam raspravu, eto da vidimo tvoj napredak. 

Pa ipak nisam 0-24 na forumu ;-) 

 

I dalje tražim program, sa piratskim nemogu poslati igru na itunes ili sl. 

 

woodgamesfx uto 1.3.2011 20:27
Izbjeglica_02 kaže...
woodgamesfx kaže...

I gdje je zapelo ili ti je sve svršeno dobro krenulo, jer ako se dobro sjećam na PP si me tražio da se uključim u raspravu i sad čekam raspravu, eto da vidimo tvoj napredak. 

Pa ipak nisam 0-24 na forumu ;-) 

 

I dalje tražim program, sa piratskim nemogu poslati igru na itunes ili sl. 

 

 

Istina, ako si vrstan programer onda proući projekt irrlicht imaš nekih pokušaja porta na iOS, naime irrlicht je scenegraph pa u biti nije toliko ovisan o arhitekturi bitno je da nađeš OpenGLES verziju i znaš postavit prava pitanja ljudima s irrlicht foruma. Inaće irrlicht je apsolutno free.

 

Link :http://irrlicht.sourceforge.net/

Forum :http://irrlicht.sourceforge.net/phpBB2/index.php

Alati :http://irrlicht.sourceforge.net/toolset.html

 

I naravno vidi ovo ProtonSDK ( hehe jednom kada sam bio nadobudan dao sam ideju par frendova da napravimo game engine i da ga nazovemo proton :)  ) : http://www.rtsoft.com/wiki/doku.php?id=proton

 

Iskreno dajem ti savjet da pokušaš skupiti novce i kupi neki komercionalni alat, spisak nekih sam ti stavio gore.

 

Inaće ako ti baš nije hića 3D , a i do sada je provjereno da 2D igre polučujju više uspjeha , onda definitivno kupi ovo : http://www.garagegames.com/products/torque-2d/iphone

jer cjena je zbilja bagatela naspram prijašnjih 750$ i na više , a pogledaj naslove koji su rađeni pod time.

 

 

 

 

 

woodgamesfx pet 4.3.2011 09:47
Izbjeglica_02 kaže...
Hvala :)
Visim po kojekakvim forumima, ali ništa free nisam našao.
Samo ovaj irrlicht, nevidim verziju programa za iOS ili android.

Za sada proućavam ProtonSDK.

 

Kako si ga uspio skinut ? 

 

EDIT :

hmmm ako si baš tražio čudi me da nisi ovo našao : http://www.stonetrip.com/ ili ovo : http://www.udk.com/  bilo je jako aktualno prije par dana, pa sumnjam da nije nitko čuo za to ?

Izbjeglica_02 sub 12.3.2011 18:18
woodgamesfx kaže...

Inaće drugi puta ne šalji ljudima PP da se ukljuće u raspravu koju ne misliš vodit.

 

PS.

 

{#}  

Radim radim ;)

Ali smatram da je nepotrebno postavljati glupa pitanja, više volim sam potražiti riješenje ;) tek kada sam protražio sve pitam na forumu ;)

Inaće, trenutno radim na UDK dakle odabrao sam program, naućio sam ponešto baratati sa istim. 

No morao sam i 3DS max malo naućiti, ipak nemam dovoljno iskustva sa modeliranjem sa trianglovima ;) 

Juventus1989 uto 25.9.2012 12:07

kako me Bog nije stvorio da budem programer, za pomoc se obracam vama.

Imam izvrsnu ideju za iphone/ipad igru...podrzavala bi 3D,hit detection i fiziku...kako sam ipak student i budzet mi je ogranicen, a za ovakav projekt ide \"koliko para toliko muzike\"
zasigurno bi najbolja opcija bila neka vrsta partnerstva sa developerima,pa ako je netko zainteresiran, rado cu popricat o detaljima.

 

Igra je svojevremeno bila megapopularna, zato sam i uvjeren da je lako moguce da takva opet bude na iphone/ipadu.

 

zainteresirani: tomi.podoreski@gmail.com

 

Hvala!

k1c0 ned 30.9.2012 18:39
Izbjeglica_02 kaže...

Dakle, što je isplativije raditi za Android ili iOS platformu? 

Mislim da je isplativije raditi igru za iOS. -Zašto? Ako netko ima iPhone/iPad, ima i novaca te mu nije problem odvojiti dolar-dva za kvalitetnu igru. 

Juventus1989 sri 25.9.2013 14:42

Kako me Bog nije stvorio da budem programer, za pomoc se obracam vama.

Imam izvrsnu ideju za iphone/ipad igru...podrzavala bi 3D,hit detection i fiziku...kako sam ipak student i budzet mi je ogranicen, a za ovakav projekt ide \"koliko para toliko muzike\"
zasigurno bi najbolja opcija bila neka vrsta partnerstva sa developerima,pa ako je netko zainteresiran, rado cu popricat o detaljima.

 

Igra je svojevremeno bila megapopularna, zato sam i uvjeren da je lako moguce da takva opet bude na iphone/ipadu.

 

zainteresirani: tomi.podoreski@gmail.com

 

Hvala!

Xyloto pet 1.11.2013 01:24

Nisam se nikada bavi ovim pa me čisto zanima šta treba znati da bi se napravilia igra, koji jezik treba znati (moze li se u c#), u koje okruzenju se rade igre 2D i 3D.

Je li ovo jednostavnije od pravljenja igara za PC (ne mislim na neke zahtjevnije tipa zmija, pong, križić-kružić...).

BOLAC pet 1.11.2013 15:32
Xyloto kaže...

Nisam se nikada bavi ovim pa me čisto zanima šta treba znati da bi se napravilia igra, koji jezik treba znati (moze li se u c#), u koje okruzenju se rade igre 2D i 3D.

Je li ovo jednostavnije od pravljenja igara za PC (ne mislim na neke zahtjevnije tipa zmija, pong, križić-kružić...).

pa ono, mozes ti igricu da napravis i u q-basicu ali kakvu... Sve u svemu java ti je za igrice zakon mozes da radis npr. i eclipse (java okruzenje) i ima ih jos mnogo ali eto ta se preporucuje. Sto se tice lakse/teze ja mislim da je lakse da se pravi za android (telefone) nego za PC. E sad mozda i ja griješim ipak i ja samo znam da programiram u q-basicu i malo nesto c++ tako da... Ali koliko sam se informisao to ti je to. 

 

btw. Da li neko mozda ima link neke eclipse knjige (moze i za c ili za c++) kakve god knjige za programiranje imate saljite... (naravno da su na nasem jeziku) a kome treba na eng neka se javi meni i ja cu da mu dam te knjige knjige obavezno da su besplatne :D

Dr. Zoidberg sub 2.11.2013 03:12
Xyloto kaže...

Nisam se nikada bavi ovim pa me čisto zanima šta treba znati da bi se napravilia igra, koji jezik treba znati (moze li se u c#), u koje okruzenju se rade igre 2D i 3D.

Je li ovo jednostavnije od pravljenja igara za PC (ne mislim na neke zahtjevnije tipa zmija, pong, križić-kružić...).

 

Jedan od načina koji se meni čini najprirodniji za android je Java kao programski jezik, te openGL ES za grafiku. Sa openGLom možeš raditi 2d i 3d. I malo je drukčije nego na PC-u jer moraš paziti na neke specifične stvari kao mogućnost da ti se pauzira program bez tvoje interakcije i slično. I malo treba paziti više na memoriju (bude je manje) te s javom treba paziti na učestalost alociranja memorije te odbacivanja iste, ako se pretjerano to radi moglo bi se desiti da garbage collector uspori stvar... Ali sve je to manje više slično.

Xyloto sub 2.11.2013 13:08
Dr. Zoidberg kaže...
Xyloto kaže...

Nisam se nikada bavi ovim pa me čisto zanima šta treba znati da bi se napravilia igra, koji jezik treba znati (moze li se u c#), u koje okruzenju se rade igre 2D i 3D.

Je li ovo jednostavnije od pravljenja igara za PC (ne mislim na neke zahtjevnije tipa zmija, pong, križić-kružić...).

 

Jedan od načina koji se meni čini najprirodniji za android je Java kao programski jezik, te openGL ES za grafiku. Sa openGLom možeš raditi 2d i 3d. I malo je drukčije nego na PC-u jer moraš paziti na neke specifične stvari kao mogućnost da ti se pauzira program bez tvoje interakcije i slično. I malo treba paziti više na memoriju (bude je manje) te s javom treba paziti na učestalost alociranja memorije te odbacivanja iste, ako se pretjerano to radi moglo bi se desiti da garbage collector uspori stvar... Ali sve je to manje više slično.

Je li se i Java koristi za windows phone mobilne telefone ili ima neki drugi?

k1c0 sub 2.11.2013 16:46
Xyloto kaže...

Nisam se nikada bavi ovim pa me čisto zanima šta treba znati da bi se napravilia igra, koji jezik treba znati (moze li se u c#), u koje okruzenju se rade igre 2D i 3D.

Je li ovo jednostavnije od pravljenja igara za PC (ne mislim na neke zahtjevnije tipa zmija, pong, križić-kružić...).

Baci pogled na Coronu SDK, početnik si i ovo je sigurno najjednostavniji način da napraviš solidnu 2D igru za iOS, Android i uskoro WP8.