Procesori i MBO

Termalne paste - pitanja i odgovori

Jarvan pet 26.7.2019 11:06

Preporuka neke paste?

Imam neku doma, al sve kineska slova, pa se ne usudim to mazati na gpu i cpu.

 

Da je ima kod nas za kupiti, i da ne košta previše, jer ne treba mi neka divlja, pošto će proc raditi na stock postavkama.

nicky.sl pet 26.7.2019 12:20
The_Fichek kaže...

Arctic MX4 (malo bolja i skuplja, best buy opcenito, koristi se i za OC) ili

Arctic MX2 (malo jeftinija, ok za stock)

 Aj ti meni sad reci zašto MX-2 nije za OC???

Koristim oduvijek MX-2 ili MX-4 i razlika i sa stock i sa OC jje marginalna u visini statističke pogreške. 

nicky.sl pet 26.7.2019 12:53
The_Fichek kaže...
Dobra je i za OC, ali cijenom preblizu MX4 za tu namjenu po meni.

 Nije dobra nego je odlična za OC jednako kao i MX-4 cijenom je blizu a kvalitetom još bliže.

MX-4 je nasljednica MX-2 paste zato i je blizu cijenom, ali teško je napraviti bolji proizvod od gotovo savršenog proizvoda zato i imamo obje na tržištu još uvijek 

The_Fichek pet 26.7.2019 13:16

Kak je 5.6 W/(mK) gotovo savršen proizvod? 8.5 W/(mK) MX4 je gotovo 50% bolja termalna vodljivost. Ono što je posebno kod obje paste je koliko grama dobiješ za cijenu, tu su vjerojatno najbolji. Pričamo o dosta maloj cijenovnoj razliki, ali obje paste su dobra kupovina. Za i5-2400 tak svejedno, ako je PC iz opisa točan.

nicky.sl pet 26.7.2019 13:17
The_Fichek kaže...

Kak je 5.6 W/(mK) gotovo savršen proizvod? 8.5 W/(mK) MX4 je gotovo 50% bolja termalna vodljivost. Ono što je posebno kod obje paste je koliko grama dobiješ za cijenu, tu su vjerojatno najbolji. Pričamo o dosta maloj cijenovnoj razliki, ali obje paste su dobra kupovina. Za i5-2400 tak svejedno, ako je PC iz opisa točan.

 Pod najvećim OC-om nikad nisam imao razliku veću od 2-3 stupnja a testirao sam ih preko nekoliko puta

The_Fichek pet 26.7.2019 13:29

Ah da, mislim da se sjećam tog threada. Jel tu bila usporedba i s onom Nanomaker koja je nestala s tržišta? Linkaj, ak imas spremljeno. 2-3 stupnja je po meni dosta za 5-20+ kn razlike, zavisi koji dućan se gleda. Sad ovome za stock postavke i ako ima stariji proc vjerojatno neće bit nikakve razlike.

Valentin17 ned 4.8.2019 14:54

MX-4 je više tekuća te se lakše razmazuje od MX-2, nekih drugih razlika nema.

HCgamingCRO kaže...

zna tko na ovom forumu gdje se moze u Rh nabaviti Thermal Grizzly paste?

Njihov tekući metal je jedino isplativ, ostatak je preskup u odnosu na Arctic MX-4, a možda koji stupanj bolji.

Čak i ako delid radiš, njihov tekući metal ispod i MX-4 na procesor za najbolje rezultate.

HCgamingCRO ned 4.8.2019 15:42
Valentin17 kaže...

MX-4 je više tekuća te se lakše razmazuje od MX-2, nekih drugih razlika nema.

HCgamingCRO kaže...

zna tko na ovom forumu gdje se moze u Rh nabaviti Thermal Grizzly paste?

Njihov tekući metal je jedino isplativ, ostatak je preskup u odnosu na Arctic MX-4, a možda koji stupanj bolji.

Čak i ako delid radiš, njihov tekući metal ispod i MX-4 na procesor za najbolje rezultate.

 a nije bas tako...ako delidas sa njihovim tekucim bice i po 15tak i vise temp razlike...

ali ovo za termalnu pastu slazem se...mislim da je preskupa a nedobivas nista bolje od mx4...

ali ovo je vrlo zanimljivi proizvod od njih...nesto za laptope i nemoras vise nikad mijenjati,nedegradira sa vremenom i brinuti se a temp su oke vidim.

freeman pon 12.8.2019 23:00

Imam pastu (Arctic Cooling MX-2) staru 3-4 godine. Koliki je rok trajanja? Postoji li uopce tako nesto? 

Pasta je uredno zatvorena. Mogu li je koristit ili trebam otic kupit?

Nigdje ne mogu pronaci odgovor, a u dananjse vrijme sve ima neki rok trajanja

191x7 pon 12.8.2019 23:26
freeman kaže...

Imam pastu (Arctic Cooling MX-2) staru 3-4 godine. Koliki je rok trajanja? Postoji li uopce tako nesto? 

Pasta je uredno zatvorena. Mogu li je koristit ili trebam otic kupit?

Nigdje ne mogu pronaci odgovor, a u dananjse vrijme sve ima neki rok trajanja

 Istisni malo i očisti vrh, da makneš ono malo što se možda skorilo. Ostatak paste bi morao biti u dobrom stanju.

Da ne valja možeš prepoznati po promjeni gustoće (ako se skorila pasta) ili pri promjeni boje. MX-2 i MX-4 su pozante po tome da mogu stajati godinama.

jocommb uto 25.2.2020 12:22

Hoci zamjeniti pastu ali imam i termalnih padova u laptopu koje bi isto zamjenio... e sad me zanima debljina, tj kako saznati koliko su debeli padovi?... Laptop je HP Omen ce012nm ...  slika dolje je iz novije serije...al mislim da su isti jer je graficka ista samo je procesor noviji....

 

ili da njih uopce ni nediram i samo pastu zamjenim?

Jakovp uto 25.2.2020 13:28
jocommb kaže...

Hoci zamjeniti pastu ali imam i termalnih padova u laptopu koje bi isto zamjenio... e sad me zanima debljina, tj kako saznati koliko su debeli padovi?... Laptop je HP Omen ce012nm ...  slika dolje je iz novije serije...al mislim da su isti jer je graficka ista samo je procesor noviji....

 

ili da njih uopce ni nediram i samo pastu zamjenim?

 Ako su u dobrom stanju pusti ih.

Valentin17 pon 4.5.2020 10:27
exer1234 kaže...

svake 2 godine zamjeniti i super, ja koristim ovu stock sto sam dobio s i3 8100, temperature su odlicne, imam LC-Power Cosmo Cool LC-CC-120

Čudno bi bilo da nisu kad je hladnjak overkill za procesor, ne bi imao problema da pastu ni ne staviš.

jocommb sub 30.5.2020 00:46

Novi Omeni su milina za cistit i pastu mijenjat... Drugi put cu samo jos i termalne padove uzet... Od oka mogu rec da su milimetar debeli al mislim da nebi nista bilo ni da stavim 2 mm...jos bi ih bolje stislo a nesmeta za sarafanje proca i grafe...sa suprotne su strane... Temp su puno puno manje...max 70 stupnjeva na probi SW JFO... Pasta je MX 4

Nazurath čet 25.6.2020 14:21
Adam kaže...

Pozdrav,

vrijeme je za promjenu paste na MacBook-u.

Kupit ću ARCTIC COOLING MX-4, 2g.

 

Jeli mi ovih 2g dovoljno za CPU i GPU?

 

Hvala.

 

Pozdrav.

 

 I više nego dovoljno. To je dovoljna kolicina za barem 8-9 aplikacija, ako ne i više :D