Stjepanj ned 10.1.2016 13:06

Pozdrav svima!

 

Eto zanima me dali se isplati da ispoliram ovog i7 4790K

 

Nisam nista citao o doticnom no pretpostavljam da bi bilo beskorisno iz razloga sto mu je po defaultu prijenos topline na ihs los, ok nije kao kod prvog haswella ipak je to nesto bolje na ovom devilu!

No mozda bi to napravio cisto iz neke vlastite satisfakcije a i da o necemu pišemo na ovom forumu.

Eto pa da cujem vasa razmisljanja?!

 

edit:

Evo i međurezultat:

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/poliranje-i7-4790k/234710.aspx?page=1&jumpto=4900650&sort=asc&view=flat

 

takoder i zadnji finish!

 

hvala svima na savijetima!

 

 

Stjepanj ned 10.1.2016 13:46
Valentin17 kaže...
Stjepanj kaže...
Eto zanima me dali se isplati da ispoliram ovog i7 4790K

Skini IHS, fino izmjeni pastu, IHS ispoliraj i sve fino vrati natrag.

Za svaku pomoć preporučujem kolegu nicky.sl.

 ma to bi ipak izbjegao!

dali je netko mozda sta citao o poliranju devils canyona?

nicky.sl ned 10.1.2016 15:39

Kad si već odlučija ostat bez gare onda to napravi kako triba, ja bi skinija IHS i najprije njega malo sredija iznutra i stavija kvalitetnu pastu pa bi ga nazad zalipija. Tek tad bi iša na poliranje IHS-a i hladnjaka.

LogicusMPS ned 10.1.2016 15:55
nicky.sl kaže...

Kad si već odlučija ostat bez gare onda to napravi kako triba, ja bi skinija IHS i najprije njega malo sredija iznutra i stavija kvalitetnu pastu pa bi ga nazad zalipija. Tek tad bi iša na poliranje IHS-a i hladnjaka.

 Jel preporučaš da otvorim 6700K i stavim MX-4? :)

Ili da sačekam lito xD

Stjepanj ned 10.1.2016 16:14
nicky.sl kaže...

Kad si već odlučija ostat bez gare onda to napravi kako triba, ja bi skinija IHS i najprije njega malo sredija iznutra i stavija kvalitetnu pastu pa bi ga nazad zalipija. Tek tad bi iša na poliranje IHS-a i hladnjaka.

 mozda tako i napravim jer sumnjam da cu ovo sad ista mijenjati do danjega! da ga i unakazim za 3g cu dobit bez problema 1000kn!

nicky.sl ned 10.1.2016 16:19
LogicusMPS kaže...
nicky.sl kaže...

Kad si već odlučija ostat bez gare onda to napravi kako triba, ja bi skinija IHS i najprije njega malo sredija iznutra i stavija kvalitetnu pastu pa bi ga nazad zalipija. Tek tad bi iša na poliranje IHS-a i hladnjaka.

 Jel preporučaš da otvorim 6700K i stavim MX-4? :)

Ili da sačekam lito xD

 Ako ga nećeš držat stalno OCanog i ako nećeš testirat krajnje granice onda ne diraj ništa.

Stjepanj ned 10.1.2016 16:36

koliko vidim paste ima mizerija i ultra je tanko ! mislim da je na devilu ipak nesto drugacije! u ovom videu je skylake u pitanju tako da me to ne zanima vec iskljucivo 4790k!

10°c nije lose no nije ni tako velika razlika kao s ivy i prvom generacijom haswella kad se delida...di su promjene od cak 30°c!

LogicusMPS ned 10.1.2016 16:37
Stjepanj kaže...

koliko vidim paste ima mizerija i ultra je tanko ! mislim da je na devilu ipak nesto drugacije! u ovom videu je skylake u pitanju tako da me to ne zanima vec iskljucivo 4790k!

10°c nije lose no nije ni tako velika razlika kao s ivy i prvom generacijom haswella kad se delida...di su promjene od cak 30°c!

 Onda pogledaj ovo - https://www.youtube.com/watch?v=erbhskSHRPc

@Nicky.Sl - autor onog gore 6700K videa je lik šta je sudjelova u izradi Thermal Grizzlyjevih pasti, i one koju si uzea :D

3n3m1 ned 10.1.2016 16:52
LogicusMPS kaže...
Stjepanj kaže...

koliko vidim paste ima mizerija i ultra je tanko ! mislim da je na devilu ipak nesto drugacije! u ovom videu je skylake u pitanju tako da me to ne zanima vec iskljucivo 4790k!

10°c nije lose no nije ni tako velika razlika kao s ivy i prvom generacijom haswella kad se delida...di su promjene od cak 30°c!

 Onda pogledaj ovo - https://www.youtube.com/watch?v=erbhskSHRPc

@Nicky.Sl - autor onog gore 6700K videa je lik šta je sudjelova u izradi Thermal Grizzlyjevih pasti, i one koju si uzea :D

Pa kad je več delid obavljen nema potrebe ponovno stavljati IHS...,Delid donosi osjetno smanjivanje temperature kao i nešto veči OC domet.Poliranjem samo možeš pobrisati one brojeve koji su možda bitni za potvrdu garancije dok 3-4c stupnja to nisu vrijedni spomena uradit.

Igormaric pon 11.1.2016 19:04

Ovim redosljedom 400 -> 600 -> 800 -> 1000-> 1500 -> 2000 i mozes nekom polir pastom na kraju za kovine ili krom ako hoces visoki sjaj. Bitno je kakve pokrete radis prilikom smiglanja i tu bi ti preporucio pokret osmice i uzmi neki stiropor tvrdji ili nesto slicno da mozes napravit leziste za proc da ga drzis fino dok ga vozas po papiru.

edit: Ako koristio neku pastu za poliranje stavi na krpu skroz malu kolicinu i lagano trljat...

ZooZ pon 11.1.2016 19:13

Nemoj el.polirkom radije ručno mislim da nema potrebe da ideš sa 400 odma 600 možeš i obavezno radi to na staklu jer je ono vjerovatno najravnije što možeš naći a da se ne savija pod pritiskom.

Igormaric uto 12.1.2016 00:32

Obavezno na deblje staklo i nakon cca 2min laganog smiglanja rukom podignut i puhnut ostatke papira i metala,i nemoj prejako upirat zato sam ti i preporucio da napravis neki nosac od nekog stiropora ili kartona i uostalom manje je statickog elektriciteta i masnoce s ruku. Svakako poslikaj cijeli proces i javljaj nam se :D Sretno!

Puls3 uto 12.1.2016 09:08

Ma nemoj se džabe mučiti s tim. Glavni problem tog procesora je pasta koja ne valja ilitiga prijenos topline sa jezgre na IHS. Kada bi napravio delid onda bi to bilo vrijedno posla a ovako nope.

Luka123 uto 12.1.2016 11:38

Ja sam cak mislio oboje napraviti. Samo me strah a i imam neku garanciju koja je jos prisutna. Imam cak cak alat za poliranje metala, kao busilica sa 20 nastavaka.

Inace koja pasta je najbolja za dellid?A ima je tu u nas kupit.

nicky.sl uto 12.1.2016 11:45
Luka123 kaže...

Ja sam cak mislio oboje napraviti. Samo me strah a i imam neku garanciju koja je jos prisutna. Imam cak cak alat za poliranje metala, kao busilica sa 20 nastavaka.

Inace koja pasta je najbolja za dellid?A ima je tu u nas kupit.

 Ostavi se brusilice i raznoraznih polirki jer ne radi se to s tim. Budeš li to koristio napravićeš još gore.

 

neznalica90 uto 12.1.2016 12:44

nezz zasto ako vam je prvi put idete odma riskirat sa proc od 2+ soma kuna..  ak te to zanima stjepko uzmi za cca 300tinjak kn neku kramu pa prvo nju izmrcvari da vidis kak to ide u globalu prije nego krenes brusit neciju mjesecnu placu