Procesori i MBO

Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak

Stjepanj ned 31.8.2014 22:02

dali je netko vec mozda kupio jaceg brata LC-cc120? {#}

  radi se o vecem modelu s 4 heat-pipa

  i 120mm ventom s paralelnim sistemom tj vent puse direkt po svih 8 okomitih cijevi sto se u praksi pokazalo najucinkovitije!

nemrem naci niti jedan review(zapravo sam nasao evo;) no s svojom cijenom od samo 150kn cini se ponovno odlican best-buy?

da se podsjetimo ovo dolje je stariji i manji brat od 95mmLC-cc95 valjda najprodavaniji cooler u Hrvatskoj{#}

koji se pokazao odlicnim(iako ruzan:) pocetnim coolerom za svojih cca 90-tak kuna!

eto ako netko kupi nek javi svoje misljenje, ja cu updejtati temu kad izade nesto konkretno o njemu!

i da ne zaboravim tezak je cca pola kile{#}

LP{#}

 

Valentin17 pet 12.9.2014 11:17

Nadam se da na AMDu ne stoji "naopako" kao npr. Rajintek Aidos, Themis.

Iako je podložaj prijašnjega LC 95 bio "normalan", nadam se da je tako i kod ovoga.

Inače meni se dopada jako, čak je i nešto niži, pa bude stao u skoro svaku kutiju.

stipara kaže...

Prvi dojam, nije baš pretežak a vidjet ćemo sutra na PHENOM  940, koji se voli zagrijati kako reagira.

Daj nabaci koju sliku.

stipara sri 17.9.2014 21:39

Evo par slika s ugradnje hladnjaka na gigabajtovu ploču am2+.Ugrađen je Phenom 940,temperature procesora mi izgledaju preniske 34 C u idlu, 52 u loadu (možda je hladnjak stvarno tako dobar) ali mi se čini da su i vanjske temperature niže nego kad sam  tek kupio procesor  i držao na njemu Artic freezer 13 tada su temperature u loadu išle preko 55 C iako bi freezer trebao biti bolji.Što se tiče buke solidan, nije glasan a ni nečujan.Mislim da opravdava cijenu, jako povoljna za ovakav hladnjak..

tenac uto 13.1.2015 20:54

odličan hladnjak, preporučujem

jedina mana je da se najčešće kod nekih socketa mora matična vaditi kod montaže, al je zato npr. kod socketa 775 manje plastičnih djelova.

ako neko želi mogu staviti testove

aladdin čet 15.1.2015 22:40

 

Evo jedan review.

 

Danas uzeo dotični cooler i za te novce vrlo sam zadovoljan. Best bay cooler sa 12cm ventom. Jedino što nitko ne spominje da je backplate plastičan. Istina da na njegovu težinu to nije nikakav propust, ali evo da se zna.

Stjepanj čet 15.1.2015 23:42
tenac kaže...

ako nekog zanimaju testovi, temperatura prostorije je bila 26 stupnjeva

 

aladdin kaže...

 

Evo jedan review.

 

Danas uzeo dotični cooler i za te novce vrlo sam zadovoljan. Best bay cooler sa 12cm ventom. Jedino što nitko ne spominje da je backplate plastičan. Istina da na njegovu težinu to nije nikakav propust, ali evo da se zna.

 hvala obojici, stvarno za te novce cooler ubija, pravi jos bolji nasljednik iznimno popularnog Lc-cc-95 modela!

stipica1 čet 22.1.2015 21:32

Zamijenio sam X2 4200+ sa 6000+, model sa 3,1GHz i TDP 89W. S obzirom da nisam dobio hladnjak sa procesorom (polovni) probao sam onaj sa 4200+ i temperatura pod opterećenjem je skočila na preko 90'C. Tada sam stavio Zalman CNPS 7000 i temperatura pod opterećenjem pada na 80'C.

Sada sam kupio CC-120 i montirao ga po uputama. Skinuo sam original plastični držač, skinuo matičnu, stavio nazad držač od LC powera, montirao dva mosta i na njih zakačio cooler. Termalna pasta lagano razmazana po procesoru. Ventilator radi.

Temperatura proca skače preko 90'C u idle, dok sam u BIOS-u.

U čemu može biti problem?

 

stipica1 čet 22.1.2015 23:05

Skinem hladnjak i procesor je potpuno hladan a komp se ugasio zbog temperature preko 90'C?

Pokrenem igru i temepratura stoji preko 80'C i igra i dalje radi.

U podacima za procesor kaže max temperatura 62'C.

Dok igra radi diram aluminij i heat pipeove hladnjaka i nisu vrući.

ihush čet 22.1.2015 23:20
stipica1 kaže...

Zamijenio sam X2 4200+ sa 6000+, model sa 3,1GHz i TDP 89W. S obzirom da nisam dobio hladnjak sa procesorom (polovni) probao sam onaj sa 4200+ i temperatura pod opterećenjem je skočila na preko 90'C. Tada sam stavio Zalman CNPS 7000 i temperatura pod opterećenjem pada na 80'C.

Sada sam kupio CC-120 i montirao ga po uputama. Skinuo sam original plastični držač, skinuo matičnu, stavio nazad držač od LC powera, montirao dva mosta i na njih zakačio cooler. Termalna pasta lagano razmazana po procesoru. Ventilator radi.

Temperatura proca skače preko 90'C u idle, dok sam u BIOS-u.

U čemu može biti problem?

 

 

stipica1 kaže...

Skinem hladnjak i procesor je potpuno hladan a komp se ugasio zbog temperature preko 90'C?

Pokrenem igru i temepratura stoji preko 80'C i igra i dalje radi.

U podacima za procesor kaže max temperatura 62'C.

Dok igra radi diram aluminij i heat pipeove hladnjaka i nisu vrući.

 -najvjerojatnije hladnjak uopće ne dodiruje heat CPUa.. (zato je hladan).

-test, odšafrafi-rastavi, položi kućište kao desktop i samo stavi hladnjak gore (gravitacija je dovoljna, može i pritisak prstima..) i provjeri u BIOSu + osjeti dali se hladnjak zagrijava, dali preuzima toplinu kao i toplinu samoh CPUa kad ugasiš (prstom, to je ipak nepogriješiv senzor.. ako peče tad je iznad 70c).

stipara pet 23.1.2015 01:37
stipica1 kaže...

Skinem hladnjak i procesor je potpuno hladan a komp se ugasio zbog temperature preko 90'C?

Pokrenem igru i temepratura stoji preko 80'C i igra i dalje radi.

U podacima za procesor kaže max temperatura 62'C.

Dok igra radi diram aluminij i heat pipeove hladnjaka i nisu vrući.

 Moguće da je senzor za temperturu otišao (90 c u bios-u ,da  nema hladnjaka ne bi se tako brzo zagrijao?) dakle ploča,ili s obzirom da si nadograđivao konfiguraciju  da pokušaš novu verziju biosa.

stipica1 pet 23.1.2015 14:42

Morao sam staviti novi Bios kada sam mijenjao procesor.

pretpostavljam da je do senzora, valjda bi 100'C oštetilo procesor.

Na osjet ništa nije vruće.

Metalna pločica na hladnjaku stoji 3-4 mm poviše mostova, tako kad stegnem sigurno hladnjak leži na procesoru.

Probao sam i rukom stiskati hladnjak ali opet isto.

Koristio bih ja računalo ovako pored temperatura, pa makar crklo, ali čim temperatura prođe 100'C automatski se gasi.

ihush pet 23.1.2015 15:55
stipica1 kaže...

Morao sam staviti novi Bios kada sam mijenjao procesor.

pretpostavljam da je do senzora, valjda bi 100'C oštetilo procesor.

Na osjet ništa nije vruće.

..

 - ako si siguran da je temp OK, isključi u BIOSu (ako nudi opciju) ili vrati 'pravi BIOS' potraži noviji itd..

stipica1 ned 25.1.2015 14:21

Ovo će me izluditi.

Imam još dva PC-a u kući pa mi nije hitno osposobiti ovog najstarijeg, ali imam i dva sina pa često nam trebaju sva tri.

Cooler definitivno naliježe uredno na CPU. Probao sam još i dodatnu silu rukom za svaki slučaj, opet isto.

Pokrenem igru, CPU temperatura za 2 minute skoči na 110'C i kompjuter se ugasi.

Cijelo vrijeme držim ruku na cooleru i on se skoro ništa ne ugrije. Odmah po gašenju skinem cooler i CPU je tek topal na dodir, nikako vruč.

Imam Asus M2N-E, sa NVIDIA nForce 570 Ultra chipsetom.

Matična nema opciju namještanja maksimalne temperature ili ignoriranja. Tako da se svaki put ugasi.

Računam da je greška u senzoru pa bih koristio PC pa ako crkne, crkne. Ali zbog automatskog gašenja praktički je neupotrebljiv.

Da li je moguće da se ošteti poklopac procesora pa da ne dira čip i da se procesor pregrijava a kučište procesora ne prenosi temperaturu?

To mi se čini teoretski moguće, ali još nisam čuo da se nekome dogodilo. A PC-e imam od 1992. i sve sam ih sam sastavio, ovako me nešto još nije iživciralo.

Cooler je deklariran na 180W, TDP mog Athlona 6000+ je 95W, to znači da bi mogao sa cc-120 biti dosta hladan, ali da li je moguće da se baza coolera skoro ne zagrijava, a da je procesor na dodir tek topao?