Procesori i MBO

Koji CPU cooler kupiti?

sudy_freak čet 29.8.2019 11:30
Crucifixion kaže...

be quiet! Silent Loop 240mm

Corsair Hydro H100i RGB

TT Water 3.0 Riing RGB 240

Corsair Hydro H100i Pro

Alphacool Eisbaer LT360

CoolerMaster Masterliquid ML360R RGB

 

Ići će u Cooler Maser MasterCase H500P, a što će točno hladiti, to ćemo još vidjet

Preporuka za be quiet!
Imam SL 280mm i prezadovoljan sam.
Kako svi kažu, najtiše pumpe imaju, definitivno, iako su stalno u full speedu na oko 2200 RPM-a.

 

Posebno dobra stvar što možeš sam refillat. 

hudibitek sub 31.8.2019 21:55

Možda nekom pomogne - ako ste imali AM3 ploču i neki cooler koji se spaja na ona dva zubu (odnosno dva šarafa) takav cooler možete bez problema ugraditi i na AM4 ploču. U dućanu mi nisu znali reći jel će mi stari AC Freezer 13 pasati, a na moju radost paše. :)

Mitohondri pon 2.9.2019 13:18
Mitohondri kaže...
IvanBrekalo kaže...
Kaj novi model?

 novi model / nova generacija kako god 

 

vjerovatno ce nabacit RGB i nove pumpe, Asetek Gen5 cini mi se da su na postojecima

 

uglavnom bit ce nesto novo na jesen, za sada ove postojece ne proizvode vise, zato ih je tesko i naci po ducanima, jer su manje vise rasprodani

nastavno na ovo, pocetak 10. mjeseca na trzistu.

 

360, 280, 240 i 120 AiO, sa malim 40mm ventom koji puse po VRM-u

Mitohondri pon 2.9.2019 14:59
DonOscar kaže...

Moze link neki? Dal ima kakvih slika?

 

edit: Pronasao sam...

 

https://www.vortez.net/news_story/arctic_teases_prototype_of_the_liquid_freezer_ii.html

 

https://www.kitguru.net/components/cpu/matthew-wilson/kitguru-gets-a-sneak-peek-at-upcoming-arctic-liquid-freezer-ii-and-freezer-50-tr/

 

Ovo je navodno prototip, nadam se da nece ovako nakaradan blok staviti jer su im aio hladnjaci bili super za svoju cijenu...

ma ziher je to to, tak ce izgledat

 

ni oni prijasnji nisu bili nesto prekrasni, glavno da hladi kako treba i kosta pola cijene konkurencije 

The_Fichek čet 26.9.2019 14:15

Arctic Freezer 34 (duo je malo preskup naspram obicnog), LC-CC-120, Thermalright Macho Direct su neki best buyevi po meni do 300kn. Wraith Stealth bi mogao biti tih, ako procesor nije u loadu ili je pod laganim opterecenjem. Mozes probati, ako ti se ne svidja ga lako skines pa kupis novi hladnjak.

hahhaajaads čet 26.9.2019 14:17
Striko2009 kaže...

koliko je Wraith Stealth cooler dobar za r5 3600 ako se nekloka i da li je tih? 

vidim da se preporucuje arctic freeze 34 inace kao neki best buy... 

 Sasvim je dovoljan, inace 3000 generacija se ne kloka nego se lijepo nastima pbo da boosta i sve 5 i temperature/buka ce bit ok i sa stock coolerom... Ali naravno ako hoces jos tisine i nize temperature onda uzmi aftermarket cooler.

Videotape sub 12.10.2019 12:37

Mislim da je Snowman T4 trenutno najbolji omjer uloženo/dobiveno. Naravno, ako nije bed kupovati na AliExpressu (meni je došao za 12 dana). Košta 105, a s poštarinom 112 kn. Wraith Stealth nisam nikada koristio nego sam odmah "nakačio" stari Arctic Freezer 64 PRO. U usporedbi s njim Snowman i bolje hladi i tiši je. U sobi u kojoj je 25 stupnjeva idle je 34C, a pod opterećenjem 70C u Cinebenchu R20 i 72C u stress testu Aide 64.

Videotape sub 12.10.2019 13:03
The_Fichek kaže...

Izgleda dost dobro. Ventilator izgleda kao rip-off Phanteksovog http://www.phanteks.com/PH-F140XP.html koji ih je proslavio na PH-TC14PE cooleru. Fala na dojmovima. Mozes samo napisati koji CPU je hladio i pri kojem naponu i clocku?

 Hladi Ryzena 5 3600. Sve je na defaultu (matična MSI x570-A Pro) jer out-of-the box odlično radi. Pod opterećenjem (Cinebench, Blender) sa Snowmanom mi sve jezgre idu na 4,08-4,1 GHz, a sa starim su išle na 4-4,05. Jedna jezgra ide na 4,199MHz.

 

Edit: pokušao sam se igrati u biosu s PBO-om i enhanced modovima, ali koji god odabrao, nakon nekog vremena bih dobio plavi ekran, pa vratio na auto, odnosno defaultnu vrijednost.

Bios je stari 1.0.0.3a

marvel82 čet 24.10.2019 20:32

Ekipa

 

Ima li netko za preporučiti vodeno hlađenje za cca 1000 -1200 kn? Procesor je intel i7 (nemam namjeru overclockat). Kućište je Fractal Design Meshify C tako da bi mi trebalo hlađenje koje ima radijator od 240mm jer bih ga stavio na gornju stranu. Ne mora bit RGB.

 

Hvala

hahhaajaads čet 24.10.2019 22:27
marvel82 kaže...

Ekipa

 

Ima li netko za preporučiti vodeno hlađenje za cca 1000 -1200 kn? Procesor je intel i7 (nemam namjeru overclockat). Kućište je Fractal Design Meshify C tako da bi mi trebalo hlađenje koje ima radijator od 240mm jer bih ga stavio na gornju stranu. Ne mora bit RGB.

 

Hvala

 Koji i7 ? Ako imas K verziju i7 ne vidim cemu ne klokat, isto tako ako ne mislis klokat ne kuzim cemu davat soma kuna... Doslovno ce cooler od 250kn radit i vise nego dobar posao i izgledat ce estetski lijepo.

IvanBrekalo pet 25.10.2019 01:11
marvel82 kaže...

Ekipa

 

Ima li netko za preporučiti vodeno hlađenje za cca 1000 -1200 kn? Procesor je intel i7 (nemam namjeru overclockat). Kućište je Fractal Design Meshify C tako da bi mi trebalo hlađenje koje ima radijator od 240mm jer bih ga stavio na gornju stranu. Ne mora bit RGB.

 

Hvala

Imas odlican Cooler Master MasterLiquid ML240L RGB za 500-njak kuna, nazalost trenutno je kod nas nikakav izbor aio vodenih rijesenja.zz

Mitohondri pet 25.10.2019 09:01
marvel82 kaže...

Ekipa

 

Ima li netko za preporučiti vodeno hlađenje za cca 1000 -1200 kn? Procesor je intel i7 (nemam namjeru overclockat). Kućište je Fractal Design Meshify C tako da bi mi trebalo hlađenje koje ima radijator od 240mm jer bih ga stavio na gornju stranu. Ne mora bit RGB.

 

Hvala

 Ako bas moras potrositi 1000kn mozda NZXT Kraken X52

 

Jeftinije i isto, ako ne i bolje, mozda je malo ruznije :)  Arctic 240

 

I preporucio bih ti da stavis, ako mozes naravno, vodeno naprijed, a ventove od kucista gore, imat ces bolje temperature cijelokupnog sistema.

 

 

Mitohondri pet 25.10.2019 09:02
Mitohondri kaže...
Mitohondri kaže...
IvanBrekalo kaže...
Kaj novi model?

 novi model / nova generacija kako god 

 

vjerovatno ce nabacit RGB i nove pumpe, Asetek Gen5 cini mi se da su na postojecima

 

uglavnom bit ce nesto novo na jesen, za sada ove postojece ne proizvode vise, zato ih je tesko i naci po ducanima, jer su manje vise rasprodani

nastavno na ovo, pocetak 10. mjeseca na trzistu.

 

360, 280, 240 i 120 AiO, sa malim 40mm ventom koji puse po VRM-u

 primjetih da su dosli na nase trziste, ima ih u Linksu 

Promster sub 26.10.2019 19:38
IvanBrekalo kaže...

U jbte novi AC Liquid 240mm za 560knmora da nesto ne valja s njim cim je tak jeftin?! jel ima koja recenzija novog modela, pored ovoga svi ostali izgledaju smjesni ak su perfomanse ostale iste.

edit:

Opala brutala

Jeste da ima dobre performanse, a kakva je buka? 

 

Ali brat bratu, ružan je za popizdit, blok i cijevi ko iz crtića.

 

Promster sub 26.10.2019 23:15
Tomo53nja kaže...

Hahaha, "zalijepljeni" i9 9900k na 4.7 u full loadu na 43 stupnja? Pa koga oni lazu?  

 

Svasta, da nije smiješno bilo bi tuzno...

 To je delta u odnosu na temperaturu sobe u kojoj je test rađen. 

3dfx sub 26.10.2019 23:16
Tomo53nja kaže...

Hahaha, "zalijepljeni" i9 9900k na 4.7 u full loadu na 43 stupnja? Pa koga oni lazu?  

 

Svasta, da nije smiješno bilo bi tuzno...

jedino tuzno je to sto prvo ne citas sta pise, druge ne razumijes sta znaci delta

 

arctic jos jedanput pokazuje tko je gazda u selu 

Tomo53nja sub 26.10.2019 23:24
Promster kaže...
Tomo53nja kaže...

Hahaha, "zalijepljeni" i9 9900k na 4.7 u full loadu na 43 stupnja? Pa koga oni lazu?  

 

Svasta, da nije smiješno bilo bi tuzno...

 To je delta u odnosu na temperaturu sobe u kojoj je test rađen. 

 Hvala na ispravci, nisam sitno procitao , ali opet, koja je sobna temperatura? 

3dfx kaže...

jedino tuzno je to sto prvo ne citas sta pise, druge ne razumijes sta znaci delta

 

arctic jos jedanput pokazuje tko je gazda u selu 

Ofrlje sam pogledao i nisam procitao sitno, jbga...

Znam sto je delta ali ssovi bez ikakvih dodatnih informacija su glupost, dezinformacija...

U odnosu na zračne je dobar, ali usporedba sa ostalim vodenim me vise zanima, pogotovo u najtoplijim situacijama...

Hoce tko kupit pa usporedimo sa fractal s36, antec 240 i noctuom tu na forumu? 

VIidim da u usporedbi ima i h100i V2, kolika je razlika u konačnici onda? Na mobu sam pa mi se ne trazi recenzija i linkovi...Tnx...

marvel82 ned 27.10.2019 00:56
Mitohondri kaže...
marvel82 kaže...

Ekipa

 

Ima li netko za preporučiti vodeno hlađenje za cca 1000 -1200 kn? Procesor je intel i7 (nemam namjeru overclockat). Kućište je Fractal Design Meshify C tako da bi mi trebalo hlađenje koje ima radijator od 240mm jer bih ga stavio na gornju stranu. Ne mora bit RGB.

 

Hvala

 Ako bas moras potrositi 1000kn mozda NZXT Kraken X52

 

Jeftinije i isto, ako ne i bolje, mozda je malo ruznije :)  Arctic 240

 

I preporucio bih ti da stavis, ako mozes naravno, vodeno naprijed, a ventove od kucista gore, imat ces bolje temperature cijelokupnog sistema.

 Bojim se da naprijed nemam mjesta zbog grafičke. A sad me muči ovo što gledam za Meshify C kučište da piše uz dimenzije top radiatora max component height on motherboard 40 mm - Što to točno znači? Meni je za oko zapelo Corsair H100i pro hlađenje a za njega piše da je raditaor debljina 27mm a fan debljina 25mm. Da li to onda stane na gornju stranu iznad matične?

Promster ned 27.10.2019 07:53
marvel82 kaže...
Bojim se da naprijed nemam mjesta zbog grafičke. A sad me muči ovo što gledam za Meshify C kučište da piše uz dimenzije top radiatora max component height on motherboard 40 mm - Što to točno znači? Meni je za oko zapelo Corsair H100i pro hlađenje a za njega piše da je raditaor debljina 27mm a fan debljina 25mm. Da li to onda stane na gornju stranu iznad matične?

Trebalo bi ići bez problema, ja imam Masterliquid 240, isto debljine 27mm+25mm fan. Mjesto za radijator na Meshifyju je zamaknuto prema lijevo baš zbog toga. Najviša komponenta ti je vjerojatno RAM, ja imam Ripjawz koji nije baš nisko profilan, a opet sve stane.