Procesori i MBO

Koji CPU cooler kupiti?

The_Fichek sri 3.4.2019 17:00

Np. Znam te grame kad imam najtezi komad aluminija na procu na forumu haha, 1120g + vent, Thermalright HR-22 koji se vise ne proizvodi. Cini mi se da je danasnja standardna granica za zracne cpu coolere stavljena na 1kg. Fora s ogromnim coolerima je tisina i kaj skoro da mozes zgasit vent pri normalnom radu bez clockanja. Slazem se za vodeno da. Hebes i7-K, bolje ulozit 700kn u nove Ryzene kad stignu :P

HCgamingCRO sri 3.4.2019 17:08
The_Fichek kaže...

Np. Znam te grame kad imam najtezi komad aluminija na procu na forumu haha, 1120g + vent, Thermalright HR-22 koji se vise ne proizvodi. Cini mi se da je danasnja standardna granica za zracne cpu coolere stavljena na 1kg. Fora s ogromnim coolerima je tisina i kaj skoro da mozes zgasit vent pri normalnom radu bez clockanja. Slazem se za vodeno da. Hebes i7-K, bolje ulozit 700kn u nove Ryzene kad stignu :P

 pa mislim da nije kilaza bitna za cooler vec kiloko ima finova sam cooler da moze podjeliti tu temp na cijelu povrsinu sto bolje brze i naravno sam donji dio plate-a na koji ide proc je bitan..koliko ja znam najbolji su bakreni ali tesko naci jeftine kad je metal taj danas skup ko zlato skoro..po meni najbolji je bakreni za aluminijskim premazom..

imas pravo sa ovim novim 7 nm chipovima intel im nece ni biti blizu temperaturama i samoj potrosnji struje chipa..mozemo poceti govoriti kao prije za AMD,dodje zima nemoras paliti grijanje XD

ansha sri 3.4.2019 17:10
matecro007 kaže...
ansha kaže...
matecro007 kaže...

Trazim vodeno do 700kn best buy radi upgradea na 1440p. Trenutno sam pikiro arctic freezer 240. Molim savjete. 

Mjenjas cooler na procesor jer ces kupit monitor vise rezolucije? Ja cu bojat zidove sobe u zeleno pa sam mislio uzet jace napajanje...

 Nisam mislio da cu morat cijelu pricu napisat. Budem overclocko cpu jer sad trenutno sa zracnim velike su temp sa 0.1 ghz overclock. Sa vecom rezolucijom trebatcu vise snage. Zbog overclocka uzimam vodeno a overclockam zbog  vece rezolucije.

Na visoj rezoluciji ti treba manje cpu snage posto ce ti graficka onda biti usko grlo. Nemas nikakve potrebe trosit lovu na bolji cooler...

The_Fichek sri 3.4.2019 17:14

Ma sve je bitno, veca tezina obicno znaci veci volumen i vise finova. Bolji je direkt kontakt na cijevi, ali sam prilicno siguran da ogromni kuleri imaju jos jedan komad metala dolje radi stabilnosti i da budu malo poviseni za RAM kompatibilnost. Za zimu palis AMD grafu i Intel proc, za ljeto AMD proc i Nvidia grafu, wombo combo :)

HCgamingCRO sri 3.4.2019 17:28

kad danas neovisi vise to da ce neko kupiti nesto u rangu sto mu treba..imam frenda u njemackoj koji ima ryzen 2700x i gtx 1080ti i nikako ga nisi mogao odgovoriti od 1000w napajanje,ogroman overkill nikad nece ni iskoristiti to dok neubaci neki 30 core procesor na 5 gh ili 2-3 1080ti...

ako ovaj decko oce vodeno neka si uzme ali neka ga barem OC-a na nekih 4,7 ghz ako ce mu maticna pratiti sa tim vr-om

matecro007 sri 3.4.2019 17:53

Moj greska decki. Grafa je 1080ti, izgleda da mi se nije sejvalo zadnji put kad sam updateo profil. Kolko sam gledo benchmark za gaming dobije se do 10 fpsa u igrama. Nije mi hitno , posto jos monitor nisam uzeo.

HCgamingCRO sri 3.4.2019 18:13
matecro007 kaže...

Moj greska decki. Grafa je 1080ti, izgleda da mi se nije sejvalo zadnji put kad sam updateo profil. Kolko sam gledo benchmark za gaming dobije se do 10 fpsa u igrama. Nije mi hitno , posto jos monitor nisam uzeo.

 pa to je onda sasvim druga prica..bilo bi i logicno onda tako malo stariji procesor OC za 1080TI.

mislim da ti je best buy sto je kolega The_Fichek ti preporucio onaj macho od thermalright-a.

matecro007 sri 3.4.2019 18:46
The_Fichek kaže...

Ma to sam ja bzvz spomenuo Thermalright da povezem malo paralelu s Noctuom. Oni su super u Njemačkoj, kod nas malo preskupi (inace premalo vendora imaju), Arctic Freezer 34 Duo ima bolji value u HR. Mislim moze uzet Macho B u Uzi shopu za 400kn, al bolje vodeno, ako ganja max. OC. Ja nit ne vidim da u ponudi ima novi Arctic Freezer 240 https://www.nabava.net/search.php?q=arctic+freezer+240 :O

 Bilo je u svijet medija. Sad neznam, valjda se rasporodo al lako se provjeri kad bi mogli dobiti. inace gledam i po njuskalu isto za sad nista.

ansha sri 3.4.2019 19:08
matecro007 kaže...

Moj greska decki. Grafa je 1080ti, izgleda da mi se nije sejvalo zadnji put kad sam updateo profil. Kolko sam gledo benchmark za gaming dobije se do 10 fpsa u igrama. Nije mi hitno , posto jos monitor nisam uzeo.

To ti je najskuplji nacin dobivanja performansi, kupnja skupog hladnjaka pa clockanje. Ostavi tih 700kn sa strane i usparaj jos malo pa prodaj plocu+cpu+memoriju i uzmi novo.

Ovako potrosis 700kn za 200-300mhz...

The_Fichek sri 3.4.2019 19:16

Bice, samo strpljivo. Pitaj augi80 hoce li uskoro prodavati kakvo vodeno. On je forumski broj1 preprodavac, kupi po visoj cijeni, proda po nizoj :D

 

Ja to nist nebi diro isto. Mozes sacekati Ryzen 3000 ili prodati sad, ako hoces malo vise love ugrabit pa preci na nest jeftino dok cekas, tak sam ja..

galinjo24 pet 19.4.2019 09:35

Pozdrav,imam jedan problem pa ako tko moze pomoc. Uzimam od kolege forumasa Nh-U14s hladnjak.Problem je sljedeći, uzeo sam jos jedan ventilator nf-a15 i htio sam staviti push and pull, nazalost kolega nema onu drugu zicu s kojom se spaja ventilator i hladnjak.Trebao je dobiti u kutiji a kako je on uzeo isto polovni nije je dobio. Sa ventilatorom nisam dobio.Da li tko ima to viska da bi prodao ili se negdje moze naci na netu. Hvala unaprijed 

nhooydz uto 23.4.2019 10:20

Trebam halp. 

Imam MS falcon kuciste, piše max cpu cooler height 160mm. Gledam Bequiet dark rock pro 4 i visina mu je 161mm. Mislite da bi to stalo ili da se ne zajebavam? Trenutno sam na i7 6700k sa Zalman CNPS8X.

metallic uto 23.4.2019 17:47
nhooydz kaže...

Trebam halp. 

Imam MS falcon kuciste, piše max cpu cooler height 160mm. Gledam Bequiet dark rock pro 4 i visina mu je 161mm. Mislite da bi to stalo ili da se ne zajebavam? Trenutno sam na i7 6700k sa Zalman CNPS8X.

Baci im službeni upit; MS-u naravno, inače ima šanse za oba scenarija.

HCgamingCRO pet 10.5.2019 00:27
nhooydz kaže...

Trebam halp. 

Imam MS falcon kuciste, piše max cpu cooler height 160mm. Gledam Bequiet dark rock pro 4 i visina mu je 161mm. Mislite da bi to stalo ili da se ne zajebavam? Trenutno sam na i7 6700k sa Zalman CNPS8X.

" tesna koza" pa jelk ti ima kuciste na stranici neku laganu izbocinu? metar pa vidi

HCgamingCRO pet 10.5.2019 00:46

imam pitanje!

hoce sta doprinjeti ako na cooler nabacim iza jos jedan ventilator pa da bude kao push pull shema ili bi poremetilo nekakvu cirkulaciju jel naprijed imam 3 sto unose gore dva sto i iza jedan sto izbacuju??

jel ljeti moj shadow rock 2 nemoze nista kad mi u sobi bude plus 30 u vrucim danima a be quiet mi se cini samo tih nego efikasan!

ili jednostavnije da promijenim opcenito kuler imao bih nekih 700-800 kn, jel moguce da bi NH d15 ispratio neki 360mm vodeni loop?

 

Rasho pet 10.5.2019 07:29
HCgamingCRO kaže...

jel moguce da bi NH d15 ispratio neki 360mm vodeni loop?

 

 NH-D15 je u rangu ili malo bolji od većine 360mm AIO po temperaturama i dosta tiši nego voda. Također jednom kada ga kupiš, nemaš straha da bi pumpa nakon nekog vremena mogla prestati raditi, jer ni jedno vodeno AIO ne traje doživotno. Mana mu je jedino što je ogroman i ružan, te se može dogoditi da nije kompatibilan s ramima ili prvim slotom za graficku.

HCgamingCRO pet 10.5.2019 11:15
Rasho kaže...
HCgamingCRO kaže...

jel moguce da bi NH d15 ispratio neki 360mm vodeni loop?

 

 NH-D15 je u rangu ili malo bolji od većine 360mm AIO po temperaturama i dosta tiši nego voda. Također jednom kada ga kupiš, nemaš straha da bi pumpa nakon nekog vremena mogla prestati raditi, jer ni jedno vodeno AIO ne traje doživotno. Mana mu je jedino što je ogroman i ružan, te se može dogoditi da nije kompatibilan s ramima ili prvim slotom za graficku.

 ma da! sto je ruzan zabole me jel ionako nemam prozor, jedino moram izmjeriti hoce mi RAM mozda tu smetati ali 2 4 slot mi je pa bude mislim oke...znas i ja mislim bolje je jel ces sigurno duze koristiti taj nhd je toliko mocan mislim miran si sigurno za nekoliko generacija procesora ako nastave i dalje updateati prikljucke za nove ploce i procesore

miki1981 pet 10.5.2019 19:00
Rasho kaže...
HCgamingCRO kaže...

jel moguce da bi NH d15 ispratio neki 360mm vodeni loop?

 

 NH-D15 je u rangu ili malo bolji od većine 360mm AIO po temperaturama i dosta tiši nego voda. Također jednom kada ga kupiš, nemaš straha da bi pumpa nakon nekog vremena mogla prestati raditi, jer ni jedno vodeno AIO ne traje doživotno. Mana mu je jedino što je ogroman i ružan, te se može dogoditi da nije kompatibilan s ramima ili prvim slotom za graficku.

 Ovo se ispravlja novim NH-U12A. jest da je nešto skuplji, ali 100% nema nikakvih problema oko kompatibilnosti sa ramom i matičnom. Isto tako nije toliko dobar kao D15, ali je vrlo vrlo blizu, i razlike se vide tek kod jakog OC-a. U svim ostalim uvjetima je unutar 0-2 stupnja od D15, a često i tiši, zbog novih ventova.

HCgamingCRO kaže...

 ma da! sto je ruzan zabole me jel ionako nemam prozor, jedino moram izmjeriti hoce mi RAM mozda tu smetati ali 2 4 slot mi je pa bude mislim oke...znas i ja mislim bolje je jel ces sigurno duze koristiti taj nhd je toliko mocan mislim miran si sigurno za nekoliko generacija procesora ako nastave i dalje updateati prikljucke za nove ploce i procesore

 Hoće, sigurno, to je jedna od osnovnih stavaka kod Noctue, i tu nema brige.

martin999 uto 9.7.2019 12:13

Razmisljam o kupnji Cryorig H7 za oko 40 eura ukljucujuci dostavu. Vam se to cini ko dobar deal? Ne kuzim se bas u hladnjake previse pa bi htio provjeriti za svaki slucaj. Cesto je spominjan i CM 212 EVO kao best-buy u tom cjenovnom rangu, ali kolko sam vidio po benchmarkovima na netu, cini mi se da je Cryorig bolja opcija. Javite molim vas ako imate neki bolji prijedlog.

Imam stari 2500k sa stock coolerom i predugo ne mjenjanom termalnom pastom tak da bi ovo moglo udahnuti novi zivot u njega. Mislio sam i nakon nadogradnje malo eksperimentirati s overclockanjem - pogotovo jer imam noviju graficku pa sam uglavnom cpu bootleneckani.

Maticna je z68 pro3-m, a kuciste zalman z9 plus. Nisam tocno siguran za visinu rama, ali kolko sam citao taj cooler nebi trebao imati problema s tim - a i imam samo dva sticka, pa sam ih mislio ako bi trebalo prabaciti u slotove 2 i 4 dalje od procesora.

 

 

 

Mile 74 uto 9.7.2019 12:41
martin999 kaže...

Razmisljam o kupnji Cryorig H7 za oko 40 eura ukljucujuci dostavu. Vam se to cini ko dobar deal? Ne kuzim se bas u hladnjake previse pa bi htio provjeriti za svaki slucaj. Cesto je spominjan i CM 212 EVO kao best-buy u tom cjenovnom rangu, ali kolko sam vidio po benchmarkovima na netu, cini mi se da je Cryorig bolja opcija. Javite molim vas ako imate neki bolji prijedlog.

Imam stari 2500k sa stock coolerom i predugo ne mjenjanom termalnom pastom tak da bi ovo moglo udahnuti novi zivot u njega. Mislio sam i nakon nadogradnje malo eksperimentirati s overclockanjem - pogotovo jer imam noviju graficku pa sam uglavnom cpu bootleneckani.

Maticna je z68 pro3-m, a kuciste zalman z9 plus. Nisam tocno siguran za visinu rama, ali kolko sam citao taj cooler nebi trebao imati problema s tim - a i imam samo dva sticka, pa sam ih mislio ako bi trebalo prabaciti u slotove 2 i 4 dalje od procesora.

 

 

 

 Imaš bolje hladnjake za iste novce. 1.  2.  3.

martin999 sri 10.7.2019 08:47

Hvala na odgovoru,

 

Pregledao sam predlozene hladnjake - Arctic Cooling Freezer 33, 34, 34 esports.

Ali zbunjuje me malo jer je par stranice prije u temi receno da nisu bolji, vec losiji od Cryorig H7 po temeperaturi, a tako nekako sam i na netu nasao.

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/koji-cpu-cooler-kupiti/122115.aspx?page=243&jumpto=5675554&sort=asc&view=flat

Koje su onda prednosti Arctic coolera? Vidio sam da Cryorig H7 ima poprilicno nespretan nacin ugradnje, dok je kod Arctica malo lakse, ako je u tome mozda stvar.

 

 

 

Mile 74 sri 10.7.2019 23:05
martin999 kaže...

Hvala na odgovoru,

 

Pregledao sam predlozene hladnjake - Arctic Cooling Freezer 33, 34, 34 esports.

Ali zbunjuje me malo jer je par stranice prije u temi receno da nisu bolji, vec losiji od Cryorig H7 po temeperaturi, a tako nekako sam i na netu nasao.

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/koji-cpu-cooler-kupiti/122115.aspx?page=243&jumpto=5675554&sort=asc&view=flat

Koje su onda prednosti Arctic coolera? Vidio sam da Cryorig H7 ima poprilicno nespretan nacin ugradnje, dok je kod Arctica malo lakse, ako je u tome mozda stvar.

 

 

 

 Ne samo to nego je naspram CM 212 Cryorig H7 hladniji 2°C i tiši 5db,

Freezer 33 još 2°C hladniji od H7, a 34 esports je vjerojatno još bar 1°C hladniji i tiši.

 

. ,

Damir22 čet 11.7.2019 22:29

Moze neka preporuka coolera za 1600x... ali, ne tower cooler, vec nesto low profile, u stilu wraith hladnjaka, a da je tih i dobro hladi....

Pozeljno neki decentni rgb, ali nije uvjet....

 

Nisam bas nasao nista sto mi djeluje pouzdano....a ako nema nista, preporuka nekog aio za navedeni procesor...

 

Tnx!

picajzla0707 pet 12.7.2019 11:32
Damir22 kaže...

Moze neka preporuka coolera za 1600x... ali, ne tower cooler, vec nesto low profile, u stilu wraith hladnjaka, a da je tih i dobro hladi....

Pozeljno neki decentni rgb, ali nije uvjet....

 

Nisam bas nasao nista sto mi djeluje pouzdano....a ako nema nista, preporuka nekog aio za navedeni procesor...

 

Tnx!

 imaš be quiet shadow rock lp, imaš jači shadow rock tf2 i još jači dark rock tf - no ti više nisu baš low profile

imaš i kod noctue NH-L12S ili NH-L9x65 SE-AM4

 

obje firme su više nego pouzdane, bolje od toga teško da se može naći

Damir22 pet 12.7.2019 21:04

Tnx!

 

Proucio sam malo ove coolere, sve je to divno, ali brate cijena.....

 

400-700 kn mi je malo previse za hladnjak, mislim, za te pare biras aio kakav zelis, neki medium range, a radit ce jednako posao....

 

Ok, znam, zrak je zrak, voda je voda, sve to stoji, ali, iskreno nisam ocekivao bas ovolike cijene.....

IvanBrekalo pet 12.7.2019 21:12
Damir22 kaže...

Tnx!

 

Proucio sam malo ove coolere, sve je to divno, ali brate cijena.....

 

400-700 kn mi je malo previse za hladnjak, mislim, za te pare biras aio kakav zelis, neki medium range, a radit ce jednako posao....

 

Ok, znam, zrak je zrak, voda je voda, sve to stoji, ali, iskreno nisam ocekivao bas ovolike cijene.....

 Gore spomenuta noctua je najbolja i najeftinija, ali da poprilicna im je cijena, izbor nikakav za razliku od tower izvedbi.