Procesori i MBO

Intel Club (opća tema o procesorima)

Jakovp ned 18.8.2019 21:16
mislioc kaže...

Šta nije onaj Vulkan trebao prebacit sve na grafičku, pa da ne raspravljamo više o procesorima za gamimg? 

 Pa igre koje su vulkanu (barem ove do sada) su jako dobro optimizirane.

Valentin17 ned 18.8.2019 22:19
3dfx kaže...

intel desktop 10nm dolazi u Q1 2020

Moj sljedeći odabir sigurno, vjerojatno bude bila i DDR5 memorija što me najviše veseli.

ps. ne nikakvoga razloga gubiti vrijeme na ovakve gluposti tipa ova koja je objavljena.

DonOscar ned 18.8.2019 22:28

Pratim malo te leakove, al nisam jos naletio na to da 10nm stize vec iduce god. Koliko sam citao sad su tek poceli slati 10nm mobilne cipove koji se vrte na dosta niskim frekvencijama i upitno je kolko ce im jos trebati da usavrse proces kako bi mogli sloziti desktop procesore. Ako nista bit ce zanimljivo ove god vidjeti kako ce izgledati ti mobilni cipovi barem sto se ipc-a tice pa da znamo sto mozemo ocekivati od ovih sto ce doci an desktop.

XXX ned 18.8.2019 22:39

Ništa se to još nezna, zbilja imaju velikih probelam sa 10nm i brojem ispravnih chipova po waferu. Po nekima izači će samo mobilni procevi na 10 nm a desktop tek na 7nm i to cc 21.

Ali to su sve glasine.

Shockwave ned 18.8.2019 23:38

S obzirom na financije i to da imaju svoju tvornicu ne moraju kombinirati različite proizvodne procese kao AMD, kompletno cijeli dizajn mogu migrirati na jedan proces što će dosta smanjiti dimenzije i imat će više manevatskog prostora za nabijanje cache-a i drugih stvari. AMD bi trebao sa zenom 3 i kontroler prebaciti na 7nm+ što će osjetno smanjiti potrošnju i dimenzije, ostaje pitanje koliko se  i kako može iskoristiti taj višak prostora.

DonOscar ned 18.8.2019 23:48

Koliko znam intelov dizajn nema veze sa amd-ovim dizajnom tj chipletima tako da ovo sto si napisao da "mogu sve dijelove staviti na 7nm" nema smisla... Sa nicim... Davno sam gledao nekakav video gdje je covjek objasnjavao situaciju i koliko sam shvatio laicki receno "alati" za proizvod manjeg procesa ih koce. Navodno postoji nacin da silicij dva puta provuku kroz masineriju pa da dobiju gustocu dijelova koju zele, medutim to im povecava troskove do neisplativosti.

3dfx sri 11.9.2019 20:38

u cemu se tocno ocituje to smanjenje performansi, to jesto u kojim programima/workloadu?

 

koristim Premier pro, Photoshop, Ilustrator, After effects, Audacity i naravno igre, nisam primjetio nikakav pad performansi u tome

 

kak se moze to testirat, da provjerim

Promster sri 11.9.2019 20:59
3dfx kaže...

u cemu se tocno ocituje to smanjenje performansi, to jesto u kojim programima/workloadu?

 

koristim Premier pro, Photoshop, Ilustrator, After effects, Audacity i naravno igre, nisam primjetio nikakav pad performansi u tome

 

kak se moze to testirat, da provjerim

Ajde, i mene zanima, gdje je pad performansi? Već 5 propusta je 'sanirano', gdje je taj pad?

 

Kako se svi lože na taj pad performansi, a njega nema. Veći problem su sigurnosni propusti i to što Intel proizvodi takve procesore, jebeš pad performansi koji niti ne postoji.

Mile 74 čet 12.9.2019 12:46
Promster kaže...
3dfx kaže...

u cemu se tocno ocituje to smanjenje performansi, to jesto u kojim programima/workloadu?

 

koristim Premier pro, Photoshop, Ilustrator, After effects, Audacity i naravno igre, nisam primjetio nikakav pad performansi u tome

 

kak se moze to testirat, da provjerim

Ajde, i mene zanima, gdje je pad performansi? Već 5 propusta je 'sanirano', gdje je taj pad?

 

Kako se svi lože na taj pad performansi, a njega nema. Veći problem su sigurnosni propusti i to što Intel proizvodi takve procesore, jebeš pad performansi koji niti ne postoji.

 Evo testova. KLIK

3dfx čet 12.9.2019 13:56
Mile 74 kaže...

Ja vidim 2,3s.

Iako zakrpe imaju mali udar na igre, poslovne aplikacije su druga priča.

Velike kompanije moraju gasiti HT da bi ostale sigurne od napada.

Uostalom, pročitajte barem zaključak.

 to je problem tih kompanija, ne nas  

 

mi smo "pesants", gaming i desktop okruzenje, a tu nema nista krucijalno usporeno, da se drami kao da je kraj svijeta i da mi je sad CPU prakticki smece neupotrebljivo

 

plase se ljudi koji nemaju pojma o tome, a bome evo i ja sam se zabrinuo, da ce mi CPU sad bit za racku

 

metallic čet 12.9.2019 14:01

Isto nije baš zabavno kad iskaču nova $ranja svako malo, zar ne?!

 

Ma ovi high-end Inteli su top, nema beda, ali njihova aktualnost pada, kao i svježina ove teme.

 

Ovi propusti su jedine vijesti ponekad, nažalost...

 

p.s. svi smo mi veseli PEASANTS naravno.

Promster čet 12.9.2019 14:18
Mile 74 kaže...

Ja vidim 2,3s.

Iako zakrpe imaju mali udar na igre, poslovne aplikacije su druga priča.

Velike kompanije moraju gasiti HT da bi ostale sigurne od napada.

Uostalom, pročitajte barem zaključak.

'Velike kompanije' gase HT zato jer to privremeno rješenje, kad još nije stigao patch. Kad to zakrpaju HT se ponovo pali, i gubitci su mizerni.

Valentin17 čet 26.9.2019 19:45
xfire975 kaže...
Koji najjaci gpu da stavim, na i7 4790 non k, koji radi na stabilnih 4,2 Ghz za sve jezgre. Moje misljenje je neka gtx 1080.

Ako igraš na 1440P ili 4k, možeš i neki jači i novije generacije, ako igraš na 1080P, čak i GTX 1080 ti je previše.