Procesori i MBO

Intel Club (opća tema o procesorima)

DarthMarkus sri 15.5.2019 19:41
GdjeSuBikovi kaže...
DarthMarkus kaže...

 Nek si ti meni dobro. Bitno je da je AMD, pa makar i najgora kartica u svemiru VEGA.

Ne postoji losa kartica, postoji samo losa cijena. Za 250-300 eura narucit iz njemacke Vegu 56 mi je bolja opcija nego davat 2500+ kn za RTX-icu. 

Rtx je bolja kartica, ali nije 500+ kn bolja.

 

Dapače, al Đuka, ovdje govorimo o famoznoj 64 plaćenoj po......odličnoj cijeni.

Shockwave kaže...

Kod nekih ovdje se osjeti nervoza, ne znam zasto, Intel ce nam donijeti jos koji patch tj ispravak problema  i no problemos.

 Nema nervoze, samo iščekivanje.

 

10-12 jezgri sa 5ghz boostom je mokri san svakog forumaša.

bojan111111 sri 15.5.2019 21:47

Piše da zahvaca intele proizvedene nakon 2011 godine i gubitak od 40%, to znaci da moj i7 920 iz 2009 nije zahvacen i sad je u performansama kao i7 8700k. Ma drek, još je jaci od tog smeca bar 10%. Svima sam govorio da imam zvijer pod haubom

Spiridon sri 15.5.2019 22:46
bojan111111 kaže...

Piše da zahvaca intele proizvedene nakon 2011 godine i gubitak od 40%, to znaci da moj i7 920 iz 2009 nije zahvacen i sad je u performansama kao i7 8700k. Ma drek, još je jaci od tog smeca bar 10%. Svima sam govorio da imam zvijer pod haubom

 https://www.zdnet.com/article/intel-cpus-impacted-by-new-zombieload-side-channel-attack/?ftag=TRE-03-10aaa6b&bhid=28179781809634701575966740456711

 

Kaže članak "since 2011.  ...". E sad, nisam siguran jel to uključuje i 2011-u, tj. procesore predstavljene 2011-e kao što je moj Sandy Bridge...

rambox pon 20.5.2019 16:00
3dfx kaže...

testirano na Linux os-u sa aplikacijama za "rad"

 

javi kad bude neki test na windowsima sa igrama

 

Je pa da osim igrica ništ drugo niti ne postoji. 

 

Vratimo se u realnost, "kad Intel konkurenciju tretira kao niti vidim nit čujem ili samo polako onda ga fučkaj".S obzirom da je bivši Intelov CEO porjeklom iz Hrvatske, pa nije čudno da je pod njegovim vodstvom Intel skroz pogubil vezu sa realnošču.

 

https://youtu.be/sSSY-KnxW1w

3dfx uto 21.5.2019 08:07
Shockwave kaže...
3dfx kaže...

testirano na Linux os-u sa aplikacijama za "rad"

 

javi kad bude neki test na windowsima sa igrama

 

 Čemu nervoza? opusti se, igraj igrice.

kak cemu nervevoza?

 

pa ako im bude drop performansi u igrama kao sto je u ovakvim aplikacijama, dao sam pare za nesto sto ne radi ni blizu kako je radilo prije par dana, a ne mogu nista kao krajnji korisnik, niti ce mi itko vratit pare niti mi mogu dati adekvatan proizvod u zamjenu.

 

ne kuzim sta je tu cudno, ti ne bi bio nervozan?

metallic uto 21.5.2019 08:44

Alternativa je postojala(AMD) a sami biramo što kupujemo.

 

Ne vidim zašto nagradit Intel vjernošću nakon njihovog odnosa prema nama kupcima(mislim na sva $ranja ukupno).

 

Znam da radi njihove opće prisutnosti ne možeš nemati nekakv intel proc ali vremena se mjenjaju.

 

3dfx uto 21.5.2019 09:01
metallic kaže...

Alternativa je postojala(AMD) a sami biramo što kupujemo.

 

Ne vidim zašto nagradit Intel vjernošću nakon njihovog odnosa prema nama kupcima(mislim na sva $ranja ukupno).

 

Znam da radi njihove opće prisutnosti ne možeš nemati nekakv intel proc ali vremena se mjenjaju.

 

ako hocu najbrzi gaming proc, nema alternative, to je Intel

 

zato i kazem da me interesira kakav ce biti nakon zakrpe u igrama, u slucaju da se nista ne promjeni super, ako bude sranje sta onda, sjesti i plakat 

mislioc uto 21.5.2019 09:11
metallic kaže...

Alternativa je postojala(AMD) a sami biramo što kupujemo.

 

Ne vidim zašto nagradit Intel vjernošću nakon njihovog odnosa prema nama kupcima(mislim na sva $ranja ukupno).

 

Znam da radi njihove opće prisutnosti ne možeš nemati nekakv intel proc ali vremena se mjenjaju.

 

 To objasni nekome tko je uzeo i7 2600k, koji i danas bez problema gura ove mid range kartice. Kakav je to bio best buy koji traje 7 godina. To se zove upgrade path.

 Ili netko tko je kupio AMD FX future proof, pa šta bi sad AMD trebalo nagradit? Pa da sam uzeo FX-a AMD bi zaboravio da postoji.

metallic uto 21.5.2019 10:29

Nije sve loše kod Intela, NAPROTIV kako kaže 3dfx, eto ja nisam isključiv ni ekstremist.

Ako očeš top, pljuni pare, ali jel zaista tako?

I7 2600k itd su zlatni procevi kao svi i7 koji su odnedavno trebali postati i3 ali Intel je morao izmusti do kraja...

 

Nije mi se svidilo ona spika, novi refresh nova matična također.

Ovo sa sigurnosti me ne dira samo nek performanse ne padaju jer to tad nije isti proc, sorry but jebiga.

 

 

Stjepanj uto 21.5.2019 10:59
mislioc kaže...
metallic kaže...

Alternativa je postojala(AMD) a sami biramo što kupujemo.

 

Ne vidim zašto nagradit Intel vjernošću nakon njihovog odnosa prema nama kupcima(mislim na sva $ranja ukupno).

 

Znam da radi njihove opće prisutnosti ne možeš nemati nekakv intel proc ali vremena se mjenjaju.

 

 To objasni nekome tko je uzeo i7 2600k, koji i danas bez problema gura ove mid range kartice. Kakav je to bio best buy koji traje 7 godina. To se zove upgrade path.

 Ili netko tko je kupio AMD FX future proof, pa šta bi sad AMD trebalo nagradit? Pa da sam uzeo FX-a AMD bi zaboravio da postoji.

Ne gura 2600k nikakve mid range graficke, mozda iz tamo 2015g, maksimalno kaj taj dedica moze je gtx1060-tka jer je s 1070 vec u teskom bn gdje gpu usage pada i do 50%, u veci naslova uspjeva drzati gpu na cca 70% sto je katastrofa jer da je to istina taj cpu gura bez problema onda bi davao rezultate kao i zadnje dvije generacije a to nije istinalp

mislioc uto 21.5.2019 11:21
Stjepanj kaže...

 Ne gura 2600k nikakve mid range graficke, mozda iz tamo 2015g, maksimalno kaj taj dedica moze je gtx1060-tka jer je s 1070 vec u teskom bn gdje gpu usage pada i do 50%, u veci naslova uspjeva drzati gpu na cca 70% sto je katastrofa jer da je to istina taj cpu gura bez problema onda bi davao rezultate kao i zadnje dvije generacije a to nije istinalp

 https://www.youtube.com/watch?v=6dHCQOt5Nns eto tu je video sa gtx 1080ti, tako da bi ove 1660ti gurao bez nekih većih poteškoća.

MGloc uto 21.5.2019 12:03

Jedno pitanje da li je moj 7700hq isto VEC osakacen ? Ili samo ako iskljucim HT u cemu ja ne vidim potrebe.

 edit:Mislim da ce 2600k bottleneckat 1660ti , 1070 , haswell ce izvuc te grafe bez problema.

Stjepanj uto 21.5.2019 16:46
mislioc kaže...

 https://www.youtube.com/watch?v=6dHCQOt5Nns eto tu je video sa gtx 1080ti, tako da bi ove 1660ti gurao bez nekih većih poteškoća.

 da da gura , s 8xaa, to ti je nesto tipa 12k reza, ne, licno testirao s 2700k na 4.6ghz+gtx1070@1080@ultra,

 drzi vecinu igara na low oko 80-do 90fps-a, a prastare naslove uspjeva dogurati do 120fps-a, 144hz s tim je nemoguce nabiti lock, treba barem skylake koji uspjeva nabiti gtx 1070 na 99% cak i u cpu mp intezivnim igrama. Ima dosta SP igara koje se jako dobro drze 95+% na ultra detaljima s barem 4x aa, samo na 24" koliko je meni poznato to zna biti poprilicno mutno.

https://www.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/kako-prepoznati-cpu-bottlenecka-gpu/148619.aspx?page=180&jumpto=5109484&sort=asc&view=flat

sad moze netko spomenuti da i q6600 se jos dobro drzi, nismo dugo

lp

Shockwave pon 17.6.2019 14:09
3dfx kaže...

Sunny Cove i7 performance na CPU-Z testu, ES sa niskom frekvom 

 

 

 Koliko sam citao vecina se slaze da je fake, a i daleko je od izlaska za desktop segment. Intel malo skrece paznju na sebe jer je ogroman hype za Zen 2...