Procesori i MBO

I3 6100 CPU+iGPU potrošnja

Spiridon ned 21.4.2019 23:48

Pozdrav.

 

Za TDP ovog proca se navodi 51 W (negdje po netu 47 W - nebitna razlika).

Je li to potrošnja samog CPU dijela ili CPU+iGPU ? Na Game-debate su napisali ovo: Both the processor and integrated graphics have a rated board TDP of 47W.  Nisam siguran u svoje znanje engleskog (preveo bih da CPU troši 47 W i da iGPU troši svojih 47 W - ukupno 94 W).

 

Iako, iskopao sam svojedobno za neki Intel za laptope da mu se TDP od 15 W odnosi na CPU+iGPU=15 W. Isto i za jedan AMD APU, CPU+iGPU=100 W ...

 

Hvala.

Spiridon pon 22.4.2019 08:59
dreadmoore kaže...
Mislim da mjesas tdp sa stvarnom potrošnjom W/h

 Ma uzeo sam povoljno kompletan komp. Napajanje je no name pa bih koristio iGPU umjesto ugrađene R7 250 dok ne kupim novi PSU. 

"Gazdarica" se mršti što gomilam "drlog" (prošli mjesec sam dobio od rođakinje komplet Dell socket 775 SFF - s monitorom, tipkarom, dva miša) pa će ova i3 6100 sa LG monitorom i bežičnim mišem i tipkarom konfa "glumiti" tog Dell-a. Dell i 19 inča 5:4 monitor ću sakriti a i3 6100 ide u podrum preko ljeta. Ovaj i3 2100 komp ostaje u sobi preko ljeta i neću ga koristiti jer u sobi bude i do 33 stupnja...  

Pomalo zbrkano sve skupa ali tak je ispalo...

ansha pon 22.4.2019 10:36
dreadmoore kaže...
Mislim da mjesas tdp sa stvarnom potrošnjom W/h

Nema se tu sta mijesat, tdp i je stvarna maksimalna potrosnja osim ako proizvodjac ne deklarira nerealne iznose ili ide s posebnim definicijama tdp-a ko sta se u intelu prave pametni.

Ovaj moj na stocku vuce tocno 180W koliko mu je i deklarirani tdp. 

 

ansha pon 22.4.2019 10:48
dreadmoore kaže...

Pa ovdje se govori o Intelu a ne AMD  

Govori se i o tdp-u opcenito, a jedina normalna definicija tdp-a je ona da je to maksimalna potrosnja cpu-a.

 

A i nije situacija kod svakog intela ista, velike su razlike. Moj 7640x je na stocku bio jaaaako daleko od deklariranog tdp-a cak i u prime-u sa avx-om. 

dreadmoore pon 22.4.2019 10:59
ansha kaže...
dreadmoore kaže...

Pa ovdje se govori o Intelu a ne AMD  

Govori se i o tdp-u opcenito, a jedina normalna definicija tdp-a je ona da je to maksimalna potrosnja cpu-a.

 

A i nije situacija kod svakog intela ista, velike su razlike. Moj 7640x je na stocku bio jaaaako daleko od deklariranog tdp-a cak i u prime-u sa avx-om. 

 To sto ti govoris ima razuma ali ne zaboravi da je to intel ali deklarirani tdp je za stock frekvencije svako povecavanje kloka to se mjenja.

dreadmoore pon 22.4.2019 11:19

Eto ansha 91W TDP potrosnja prelazi preko 98W sto znaci da se nemogu te dvije vrste usporedjivati da jos je of napon po defaultu onako kako ubacis procesor u plocu da opet napomenem sto je manji napon i manja je potrosnja.