minkas pet 17.5.2019 02:44

Pozz ovako jel dobar fx 8350 u paru s 1080, imam ga i mislim da mi bottlenecka grafu jer radi oko 50%-60%, pa neznam jel mi je isplativo mjenjat maticnu ili neki samo jaci proc na tu maticnu..

imam ga clockanog na 4.4, mozda da se stavi na 4.8 bi mozda izvuko jos koji postotak

MGloc pet 17.5.2019 06:01

Ne mozes stavit jaci cpu na tu maticnu ,moras kupit novu maticnu,ram DDR4 i cpu ako sam dobro razumio imas gtx 1080 za taj gpu ces trebat najmanje ryzen 1700 ili 2600 , intel i5 ili i7.

EDIT: Napisi ostatak konfiguracije da ti ljudi mogu preporucit sta kupit.

Nisam citao dobro ne GTX 1080 iz 2017 i fx 8300 iz 2012 nije nikako dobar duo, taj cpu je preslab da tjera takvu graficku.

minkas pet 17.5.2019 14:22

Da, skuzio sam ali eto jucer sam se malo igrao s njime što se tiće OC-a, stavio sam ga na 4.8 i nešto malo OC i grafičku i upalio onaj novi unigine superposition i grafa je bila cijelo vrijeme na 99% usage, tak da moguce da se s oc-om proca maknuo bottleneck... imao sam na high postavkama bencha 12500 bodova tak da kolko sam gledo oke je, budem probao danas u nekim malo zahtjevnijim igrama... Mislim dobio sam proc i grafu od buraza za neku siću pa eto razmisljao sam mozda mjenjat proc i maticnu i ramove makar dost brz komp je sada za ono kaj meni treba, jedino sad na ovih 4.8 ghz je voltaža na 1.45600 pa se grije ali noctua radi svoje, na benchu se ne grije iznad 60, a u primeu nakon sat vrmena je 75 stupnjeva, tak da kolko sam gledo mozda je malo to vruće.

minkas pet 17.5.2019 14:29

Mislim neznam koliko mi je isplativo kupovat novi proc maticnu i ramove za nekih 20-30fpsa davat oko 3500kn, jedino ako netko mozda prodaje neki bundle jer mislim ako bi kupovao kupio bih neki i7 da mi bar se drzi konfig nekih 3-4 godine.

boxer pet 17.5.2019 23:50
minkas kaže...
Da, skuzio sam ali eto jucer sam se malo igrao s njime što se tiće OC-a, stavio sam ga na 4.8 i nešto malo OC i grafičku i upalio onaj novi unigine superposition i grafa je bila cijelo vrijeme na 99% usage, tak da moguce da se s oc-om proca maknuo bottleneck... imao sam na high postavkama bencha 12500 bodova tak da kolko sam gledo oke je, budem probao danas u nekim malo zahtjevnijim igrama... Mislim dobio sam proc i grafu od buraza za neku siću pa eto razmisljao sam mozda mjenjat proc i maticnu i ramove makar dost brz komp je sada za ono kaj meni treba, jedino sad na ovih 4.8 ghz je voltaža na 1.45600 pa se grije ali noctua radi svoje, na benchu se ne grije iznad 60, a u primeu nakon sat vrmena je 75 stupnjeva, tak da kolko sam gledo mozda je malo to vruće.

 I jesi i nisi...

 

 

Kad kažem jesi, time mislim da sa OC možeš nešto smanjiti bottleneck, a ovo nisi znači da ti je Superpostition kao GPU bound software 100% upogonio GPU, a ne tvoj FX. 

 

Taj FX ne može kako treba iskoristiti GTX 1080.

Glavas_ZG sub 18.5.2019 08:52
minkas kaže...

Evo ako bih mjenjao uzeo bi vjerovatno ovo.. Pa recite mi koliko mi je to isplativo, ili da ipak ostanem i ostavim ovo i štedim za nesto jace jer neznam hoce li bottleneckat ove nove igre koje ce izlazit...

 Taj cpu je daleko preslab za tu grafičku, naj jace sto on moze gurat je gtx 1060 i to jedva.

 Trebas barem rayzen 2600 a savrseno bi bilo i5 8600k ili 9600k