Procesori i MBO

Daki se ispalti i7 4790k

Filox sri 27.3.2019 12:05
picajzla0707 kaže...
Filox kaže... 

Je, ali su u to vrijeme ploče (kakvu sam ja tražio) bile skuplje i DDR4 je bio skuplji, pa nisam imao love za novu konfu...

 ma najbolje je da se riješiš toga dok je vrijeme

evo ja ću te osloboditi tog mrtvaca od i7 za 100 ojra, dalje se snalazi 

 

Ma baš ti hvala, ali neću, baš da vidim koliko je loš ovaj proc, idem doma malo igrat SCUM, pa da vidim kako ne radi. Sve trza, na najslabijim postavkama...

 

Filox sri 27.3.2019 12:09
Paolo Maldini kaže...
Filox kaže...

 

Ali ja sam htio i7! Ko malo dijete, hoću i7, i7!!, Ne i5, eto ga tebi.    

 Hoćeš reći bolje da piše i7 u task manageru nego dvije prave jezgre više?

 

Višak jezgri mi za igrice nije bitan. Pisalo je meni zadnjih 6 godina 8 jezgri u task manageru, a jedno vrijeme su mi stajale 24 jezgre, morao sam skrolat da ih izlistam sve. Ali sve te jezgre mi ne znače ništa ako ne radim nešto ozbiljno, zato sam i prešao s 2 Xeona na 1 i7. Sad samo igrice igram. Ne treba mi ništa više od 4 jezgre, a zadovoljio sam svoju taštinu s pustim radnim stanicama s kojima sam radio.

Filox sri 27.3.2019 12:11
SamoPitam3 kaže...

Ma sve 5. Ne slusaj ove. Oni su samo ljubomorni sto nisu iskoristili tako dobru ponudu.

Nego, ti si to kupio u 2019oj godini ddr3 memoriju u linksu ? Samo da dobijem malo kompletniju sliku, jel'te.

 

 

E je, to je vjerojatno najveća greška, ali kad već nemam garanciju na ploču, da bar imam na RAM. I bio je kraj 2018, ne 2019. S obzirom koliko sam RAMA u životu ljudima promijenio, to mi je bio trošak radi sigurnosti. Za par godina ću vjerojatno opet sve novo uzimat, a do tada je DDR3 skroz dobar. Nije ni neka razlika između DDR3 i DDR4 u radu.

 

P.S.

 

Još možeš u Linksa kupit DDR3 memoriju, i to baš ovu koju sam uzeo. G.SKILL Sniper

Glavas_ZG sri 27.3.2019 12:27
dery kaže...

U igri koja dobro iskorištava hardwerske resurse se vidi nadmoć 1% low. Novije generacije iza hase se nisu puno odmakle to nasapunani kupci nikako da zakucaju u glavu.Naziv sapunator su neki dali intelovim procesorima jer misle da sapunaju rizena ali istina je da sapunaju samo zagrižene ljubitelje intela.

 Hvala za screenshotove, haso rasplakao rayzen 

Filox sri 27.3.2019 13:06
Silent horror1992 kaže...
Sale_ds kaže...
Jel to želja otvorio drugi acc? Lol

 

Ja sam skužio da je trol ali ne i koji.

Zamisli, acc star dva dana i dođe na forum i baš iskopa ovu temu i trola 2 dana u njoj heh

 

 

Ko ja? Nemam pojma o čemu pričate, prvi put sam ovde. I ne trolam nikoga, samo pitao za mišljenje. Bogme, dobio sam više nego sam mislio. Temu sam iskopao jer imam identičan CPU u kojem je bila riječ, pa da ne otvaram novu temu. A zanimalo me vaše cijenjeno mišljenje.

 

Tako da silente, mašio si celi futbal.

 

Pozz.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/predstavljanje/predstavite-se/59.aspx?page=29&jumpto=5880232&sort=asc&view=flat

Elvison sri 27.3.2019 13:11
cardadule kaže...
pqweasdyxc kaže...
Ok procesor i matična, ali 300€ je previše za to.

 Zaboravio sam da napisem da idu i 4x4 stapa ram i neki msi cpu kuler..stim da to ne bih koristio vec prodao...a jeste mnogo ja mu nidim 250e Pirocanac nece..

 Pa ako bi dao za 250 to bi bilo pozitivna ništica. Ja još uvijek imam I7-3770 u Asusovoj ploči sa 16 GB DDR3 by Geil i vrtim igre u razumnoj rezoluciji, petljam sa video materijalima... i još pod Win 7! Tko ne želi bacati novce na zadnji krik mode u hardveru nego treba radni konj za relativno male novce, po meni je OK deal.